Polskie weto na szczycie UE zablokowało absurdalną próbę narzucenia ideologii "neutralności klimatycznej"

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W czwartek na szczycie UE w Brukseli, Polska wraz z Węgrami i Estonią zablokowała forsowana umowę zobowiązującą do dojścia do tak zwanej neutralności klimatycznej, zwanej też węglową, już do roku 2050. Oznacza to, że emisje CO2 musiałyby zostać niemal zastopowane!

 

Wyznawcy teorii globalnego ocieplenia postanowili narzucić kolejne nierealne cele. Już teraz UE dąży do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40 proc. w 2030 w porównaniu do 1990, ale to było mało dla zwolenników tej teorii naukowej. Postawiono na nowe ambitniejsze cele, mające "zdekarbonizować" UE do 2050 roku, bez względu na koszty.

Kraje UE miały się zobowiązać do osiągnięcia nierealnego celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych niemal w całości oraz do zrównoważenia pozostałych niewielkich emisji, za pomocą sadzenia lasów, które absorbują dwutlenek węgla. Potem ci pseudoekolodzy pewnie nakażą wycinanie tych lasów, żeby robić z nich drewniane sztuće i słomki do napojów, w imię walki z plastikiem.

Ekologiczne szaleństwo niestety postępuje. Orędownikami neutralności klimatycznej przez długi czas była głównie Francja, niedawno dołączyli do nich jednak Niemcy i to wystarczyło do uczynienia tego absurdalnego celu klimatycznego tematem debaty. Na szczęście Polska, Czechy, Węgry i Estonia, zablokowały procedowanie tego dziwactwa ekokomunistów. Tym razem nie udało się narzucić niszczącego przemysł porozumienia, które było spełnieniem marzeń niektórych ruchów skrajnie lewicowych, ale z pewnością tak jak w przypadku ACTA2, będa to głosować do skutku.

 

Premier Morawiecki słusznie wyśmiał niektóre kraje zachodniej Europy, które szczycą się dużymi redukcjami CO2, a w rzeczywistości importują półprodukty takie jak cement, którego produkcja wymaga własnie dużej emisji dwutlenku węgla. W ten sposób bogatsze kraje oszukują same siebie i otoczenie, że się tak bardzo przeobrażają w kierunku ekologicznej egzystencji i wmawiają, że redukują emisje, podczas gdy de facto oddają je komuś innemu w outsourcing.

Poza tym trudno o lepsze dowód na to, że całe to ograniczanie dwutlenku węgla to przekręt niż fakt, że tylko kilka krajów na świecie poważnie podchodzi do kwestii redukcji dwutlenku węgla. Oznacza to, że z punktu widzenia klimatu nasze ekologiczne zadęcie jest całkowicie pomijalne, a Azji nie da się zmusić do wygaszenia produkcji więc nie ma znaczenia co zrobi Europa.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

PiS i PO to jedno i to samo,

PiS i PO to jedno i to samo, więc pytanie jest debilne. Trudno też żeby wszystko co robi POPiS było złe, bo wtedy byliby wybitni, a oni wybitni nie są... Jak znam życie to Daniels kazał im zawetować, bo kopalnie chce przejąć jakieś izraelskie konsorcjum...

Portret użytkownika hs100

A po co im polskie kopalnie w

A po co im polskie kopalnie w których węgiel zalega na głęb. 700 m, jest zasyfiony,, zasiarczony ma niską wartośc opałową a utrzymanie polskiego górnika razem z przywilejami kosztuje krocie ?

Zrobili by nam przysługę gdyby to wykupili i zasypali a na Śląsku urządzili skansen. Surowce naturalne mają to do siebie że kiedyś sie kończą albo wydobycie ich resztek staje sie nieopłacalne, niezależnie od tego jakim pięknym  i tradycyjnym regionem jest Śląsk. 

A dla bardziej zaintertesowanych polecam zainteresowanie się tematem: ruina połowy województwa przez kopalnię odkrywkową wegla brunatnego. W tym wysiedlenia ludności pod tereny przyszłej kopalni.

Portret użytkownika euklides

Głupiutki polinowcu, skoro

Głupiutki polinowcu, skoro wydobycie się nie opłaca to niech polinowski rząd zwróci te kopalnie Polakom. Niech każdy Polak dostanie udziały w zasobach Polski, co można zorganizować poprzez przyznanie każdemu Polakowi bonów, które można by zamienić na udziały w zasobach polskich na zorganizowanej w tym celu giełdzie. Oczywiście każdemu polinowcowi żal du..ę ściska, bo najważniejsze żeby nikt nic nie miał. Polinowiec ma we łbie wyryte bycie sługusem kierującym się niskimi instynktami. Lepiej dostać od pancia pieniążek na napitek  i zakąskę, niż budować przyszłość i brać odpowiedzialność za cokolwiek. Jeszcze by się tym dzieciom co to za nie pińcet się należy, się poprzewracało w głowach. Jeszcze były by szczęśliwe! Muszą przecież tak jak polinowski tatuś i mamusia znać porządek rzeczy i swoje miejsce w szeregu...

Portret użytkownika euklides

Aha, jest jeszcze druga grupa

Aha, jest jeszcze druga grupa - przerażonych bandziorów, których biznesy ciągną tylko na tym, że Polak pozbawiony jest kapitału i musi zapi...ć. Bez zdolniejszych od siebie kadr owi polinowscy biznesmeni są niczym... i oni doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego oni także starają się nie dopuścić do tego by Polak miał kapitał czemu służą drakońskie podatki i chore prawo.

Portret użytkownika LP

POwcy zrobili tak ze teraz

POwcy zrobili tak ze teraz mamy prąd droższy o połowę niz jeszcze rok temu i sporo drozszy niż np. Niemcy (przemysł to odzczuje nawet jesli ceba bedzie zamrożona dla gospodarstw domowych) a do roku 2040 cena uprawnien ma urosnąć o 100%. 

Dziwnym trafem ustawy są tak pisane ze mają boleć wschod a nie zachod Europy.

Portret użytkownika euklides

A Pisowcy dziwnym trafem nie

A Pisowcy dziwnym trafem nie cofnęli jeszcze ANI JEDNEJ ustawy POwców. Do pustego łba polinowca ten prosty fakt jednak nie dociera. Jedni zwalają winę na drugich, tworząc kiepskiej jakości przedstawienie, niczym zapaśnicy w WWE, jednak na totalnych tępaków to działa.

Strony

Skomentuj