Polska wybrała socjalizm. Cenzurowana Konfederacja wchodzi do Sejmu!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niedzielne wybory parlamentarne zgodnie z przewidywaniami wygrała partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość, która zdobyła aż 43,59 proc. głosów. Daje to im to minimalną większość sejmową wystarczającą jednak do kontynuacji samodzielnych rządów w Polsce. Zaskoczeniem jest też wynik komitetu wyborczego Konfederacja, który mimo cenzury medialnej, zdołał wejść do Sejmu.

Drugie miejsce, z wynikiem 27,40 proc. głosów zajęła Platforma Obywatelska, która wraz z Nowoczesną i partiami ekologicznymi, występowała pod szyldem Koalicji Obywatelskiej.  Trudno uznać to za wielki sukces. Co innego w przypadku marksistów i komunistów. Występując pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej osiągnęli trzeci rezultat. Zagłosowało na nich 12,56 proc. Polaków.

 

Niewątpliwie powrót SLD do Sejmu to zasługa propagandowego wsparcia, które zostało udzielone SLD przez rządową machinę propagandową w postaci Telewizji Polskiej. TVP było niewątpliwie jednym z głównych aktorów obecnej kampanii wyborczej. Wyborcy długo zapamiętają kolejne przeprosiny cenzurowanego komitetu Konfederacja, które funkcjonariusze pracujący w pisowskich mediach musieli wygłaszać po kolejnych przegranych procesach sądowych. 

 

Ostatnich przeprosin zasądzonych na skutek poprzednich groteskowych przeprosin, które okazały się atakiem, w ogóle nie wyemitowano łamiąc jawnie polskie prawo. Mimo tego, skupiająca środowiska wolnościowe i narodowe partia Konfederacja zdołała przekroczyć próg wyborczy i uzyskała bardzo dobry rezultat 6,81 proc. co oznacza, że wprowadzą do Sejmu 13 posłów.

 

Całkiem nieźle poszło również PSL, które wchłonęło Kukiz15 i zdobyło dużo głosów w miastach, co jest zupełną zmianą typowego elektoratu tej partii. Osiągnęli oni 8,55 proc. czyli znacznie poprawili swój stan posiadania w porównaniu do ostatnich dwóch wyborów parlamentarnych, w których balansowali na granicy progu wyborczego. 

 

Konfrontacja partii okrągłostołowych z Konfederacją okazała się jednak dla nich wielkim sukcesem. Aż 93 proc. Polaków nadal ich wybiera łudząc się, że między tymi formacjami jest jakaś fundamentalna różnica. Szykują się zatem kolejne cztery lata rekonstrukcji socjalistycznej Polski Ludowej bez wypaczeń.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4.8 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Miniona kampania wyborcza

Miniona kampania wyborcza ujawniła bardzo przykrą rzecz. Otóż zauważyłem, że było jeszcze mniej merytoryki (choć we wcześniejszych kampaniach i tak było jej mało), a za dużo grania na emocjach wyborców, wzajemnego obrzucania się błotem i agresywnych zachowań. Po raz kolejny było słychać, to jak język w debacie publicznej mocno się zbrutalizował (zjawisko to zaczęło przybierać na sile od 2010 r.). Świadczy o tym fakt używania zwrotów dehumanizujących drugą stronę lub konkretne grupy społeczne, wzajemnego straszenia się i grożenia sobie nawzajem wszystkim łącznie z więzieniem i śmiercią. Moją uwagę zwróciła również duża aktywność sponsorowanych przez niektóre partie grup hejterów i trolli, którzy swoimi wpisami na portalach społecznościowych również podgrzewali atmosferę i wzajemnie obrzucali się inwektywami (często o niecenzuralnym charakterze). Po raz kolejny można też było się przekonać, że większości partii zależało jedynie na zdobyciu władzy, a nie na skupieniu się na rzeczywistych problemach Polaków. W kampanii tej na pierwszy plan wybiły się przede wszystkim kwestie światopoglądowe, które były zbyt mocno eksponowane (zwłaszcza postulaty wysnuwane przez LGBT). Natomiast niewiele (albo nawet wcale) nie skupiono się na problemach niektórych grup społecznych np. osób niepełnosprawnych.

 

Natomiast jeśli chodzi o same wyniki, to jak wiemy większość w Sejmie ma PiS, zaś w Senacie PO i inne partie opozycyjne. Sytuacja ta przede wszystkim będzie prowadzić do opóźnienia procesu legislacyjnego, obstrukcji politycznej, a przede wszystkim do wywołania "kontrolowanej" anarchii, co w konsekwencji będzie nadal podsyać niepokoje nie tylko w Parlamencie, lecz także w społeczeństwie. Ponadto należy dodać fakt, że partiom takim jak PiS i PO zależy na podsycaniu antagonizmów w społeczeństwie. Choć z jednej strony partie te tak naprawdę niczym się od siebie nie różnią, to tak naprawdę swoim postępowaniem, megalomanią i wrogością prowadzą do wywołania w Polsce wojny domowej, a w konsekwencji do likwidacji kraju. Dzisiaj sytuacja naszego kraju przypomina to, co działo się przed rozbiorami, Portugalię z przełomu XIX i XX w., gdzie występowały stronnictwa "regenartorów" i "progresistów", które tylko zamieniały się władzą, a w zasadzie niczego nowego nie reprezentowali oraz Hiszpanię za rządów Izabeli II, kiedy to wojny toczyli między sobą "karliści" (stronnicy regentki) oraz "krystianiści" (liberałowie, zwolennicy absolutyzmu i arystokracja skupiona wobec samozwańczego króla Karola V), którym zależało jedynie na władzy. Różnica jest jednak taka, że w Hiszpanii i Portugalii po kilkunastu latach chaosu i wojen domowych władzę objęli wojskowi, zaś w Polsce działania konfederacji targowickiej, wojna z Rosją, powstanie kościuszkowskie i działania Stanisława Augusta Poniatowskiego doprowadziły do zniknięcia naszego kraju z Europy na 123 lata. Prawda jest taka, że Polsce potrzebna jest władza, która w rzeczywisty sposób będzie zaspokajać potrzeby obywateli i będzie działać w sposob autonomiczny i niezależny od innych krajów. Tylko, że PiS-owi i PO nie zależy na dobru Polski, lecz zaspokojeniu swoich partykularnych interesów i podpaleniu kraju.

 

 

 

 

Portret użytkownika SurvivorMan

To jst tylko i wyłącznie

To jest tylko i wyłącznie magia 500+
Dziś się o tym przekonałem idąc do pracy czy rozmawiając z sąsiadami...
Ogólnie narracja większości jest taka: "OK... Nie są może jacyś idealni, ale przynajmniej coś dają...", albo coś co też dziś usłyszałem i to od kogoś, kto na co dzień jest antyPiSowcem ideowo ułożonym gdzieś między PO a SLD... "Głosowałem jednak na nich... Ja z tego nic nie mam, ale moja córka ma..."...
No i o czym my rozmawiamy???
Polak był zawsze biedny i pazerny... Do tego ślepy, bo nie potrafi dostrzec faktu, że rząd przecież nikomu nic nie daje, ponieważ nie ma swoich pieniędzy... Ma je z kieszeni nas wszystkich! I taki odmóżdżony mediami masowego ogłupiania troglodyta polityczny, nie jest w stanie pojąć, że żeby rząd komuś coś dał, to musi najpierw zabrać!!! Tacy ludzie nie pojmują, że dostają 500zł żywej gotówki, ale przez cały miesiąc oddają te 500zł a nawet więcej, we wszelkich podniesionych podatkach, wprowadzonych opłatach i podwyżkach cen!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Wow! Droga Medium, babcią już

Wow! Droga Medium, babcią już jesteś? Nie znam Cię i nie widziałem nigdy, ale nigdy bym nie pomyślał Wink
Tu mnie teraz zaskoczyłaś Wink
Alternatywą jest na chwilę obecną tylko Konfederacja... Mógłby być taką alternatywą PSL, ale niestety... To dotąd były takie pookrągłostołowe polityczne prostytutki, które łapały za torbę każdego kto jest u władzy w danej chwili i z nim się prowadzały... Obecnie powiem szczerze, zaczynają mówić z sensem... Jednak za wcześnie, by im zaufać... Jeszcze przynajmniej ze 2-3 kadencje żeby próbować zmienić zdanie na ich temat... A reszta to ta sama patologiczna rodzinka, tyle że w tej rodzince są osobniki które się nieco więcej modlą i takie które się nie modlą...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika babka

Ktoś jeszcze wierzy w to co

Ktoś jeszcze wierzy w to co on mówi? Co roku jakieś przepowiednie na następny rok jak dotychczas nic się nie sprawdziło. Ogólnikowe lanie wody a potem na siłę dopasowywanie do tego jakiś wydarzeń. Od lat przewiduje upadek unii i 3WŚ. Takich wieszczy to na pęczki nawet tu na forum. Spokojnie można przewidzieć , że gdzieś wybuchnie wkrótce wulkan albo zdarzy się jakaś katastrofa , umrze jakiś ważny polityk itd.Do tego nie potrzeba być jasnowidzem. Wulkany wybuchają wciąż i katastrofy też się często zdarzają a politycy to w większości są w takim wieku, że któryś zawsze może umrzeć więc się sprawdzi a jak nie to i tak nikt tego nie pamięta i nie analizuje.

Portret użytkownika Medium

Krzysztof Jackowski to trudna

Krzysztof Jackowski to trudna osobowość, zgoda. Mnie najbardziej drażni jego ego, które chyba jemu samemu przeszkadza. Niemniej jego przeczucia pokrywają się z moimi w kwestii wyborów. No i zdecydowanie najpierw miałam swoje przeczucie, a potem wysłuchałam Jackowskiego.

Strony

Skomentuj