Polska samorządność w obliczu COVID to żart

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mnożące się na całym świecie protesty przeciw ograniczeniom pandemicznym najczęściej korzystają ze skandowanego słowa „wolność”. Poza wolnością słowa ludziom potrzebna jest swoboda podejmowania decyzji  politycznie i gospodarczo rozumiana jako samorządność. Polscy samorządowcy są przykładem pustego frazesu, za którym nie ma nic innego jak truchlejąca moc lojalności partyjnej. Nie wiem ile szamba w Wiśle będzie musiało popłynąć, by samorządność zaczęto kojarzyć z zaradnością i odpowiedzialnością gospodarczą.

 

Próbą niełatwej konfrontacji z władzą centralną jest decyzja gubernatorów kilku stanów amerykańskich, którzy kierując się oceną obywateli odważnie podjęli decyzję o zakończeniu pandemii na zarządzanym przez nich terenie. Choć wielu wątpiących nie sądziło, że dożyje radosnej chwili zakończenia obozem cuchnących ograniczeń, właśnie usłyszeli, że 10 marca nastąpi rozstanie się z maskami, a wszelka działalność gospodarcza reaktywowana.

 

W ocenie tego gestu dominuje wniosek rozszerzenia uprawnień stanowych. Przykład dał gubernator Teksasu Greg Abbot oznajmiając na konferencji: „To musi się skończyć. Pora otworzyć Teksas w 100%. Ktokolwiek chce pracować powinien mieć tę możliwość. Każde przedsiębiorstwo, które chce działać, powinno otworzyć się.” Wydane rozporządzenie znosi obowiązek nakładania masek i zakazuje nakładania kar na obywateli za ich brak. Michigan, Louisiana, Missisipi również zniosły dotychczasowe restrykcje. Na te nowiny opinia publiczna zawrzała gniewem. Grzeczny gubernator Kalifornii oburzył się na taką nieodpowiedzialność w trwającej pandemii.

Teksańska samorządność nie służy polityce prezydenta Joe Bidena, który porównał podejście G. Abbota do mentalności neandertalczyka. Nie pozostając dłużnym gubernator  odparował, że to Biden polityką imigracyjną stwarza dużo bardziej realne zagrożenie zawleczeniem wirusa do Ameryki. Diagnozowani jako pozytywni, migranci transferują chorobę przybywając z południa i  wędrując dalej, bądź wtapiając się w społeczność Teksasu. Przyziemny problem obowiązku noszenia masek pozostając w sprzeczności z wolnością osobistą obywateli skutecznie podzielił Amerykanów. „Płacę podatki, chcę by respektowano mój wybór czy mam zakładać maskę, czy nie. Mam prawo do oddychania tlenem bez sztucznych ograniczeń” – to głosy domagających się szacunku dla ich praw ze strony rządzących.

 

Śmiałe decyzje samorządowców stanowych wywołały błyskawiczną falę migracji wewnętrznej. Ludzie przenoszą się z odległych stanów do uwolnionych od  szaleństwa pandemii dostrzegając możność odzyskania normalnych warunków egzystencji dla siebie i rodzin. Oto przykład jak prosta odważna decyzja samorządowca, który jak zdrowa ryba płynąca pod prąd, wyzwolił działanie. Czy są równie mądrzy i odważni w Polsce? Poczekajmy jeszcze chwilę. Tylko chwilę.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Pi/S niestety podpisał pakt z

Pi/S niestety podpisał pakt z enwuowcami w sprawie pandemi i muszą dalej brnąć w to szaleństwo dalej, do tego zgodzili się na sztuczne mięso gatesa dlatego chcą rozwalić polskie rolnictwo piątką dla zwierząt, to się skończy tak że pisowcy się rozlecą, zresztą nikt ich nie wybierze w wyborach bo takiego bezrobicia i cen żywności nie było nigdy, a to się skończy wygraną szatańskiego enwuowca hołowni ! Módlmy się do Chrystusa za Polskęi Polaków !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Pieant

Najpierw Ci powiem że nikt

Najpierw Ci powiem że nikt nic nie podpisał bo byłby dowód.
Media należą do szarlatana to one kreują oraz niszczą ludzi politycznych skoro oni ich wykreowali to także mają moc ich zniszczenia.

Po trzecie nie mam nic do chrześcijaństwa ale twoje nałowywanie do modlitwy w każdym poście pod każdym artykułem już bardziej zniechęca niż zachęca
Może robisz to świadomie?

Portret użytkownika S

" Teksańska samorządność nie

" Teksańska samorządność nie służy polityce prezydenta Joe Bidena, który porównał podejście G. Abbota .... " Ja to bym jednak bardzo prosił BEZ lewackiego pierd... tu na ZnZ. Biden nie ma polityki i sam nic nie porównał. Jeśli już to powiedział co mu kazano. Nawet polski Długopis jest bardziej samodzielny od tego pedo-dziadka za morzem. Przecież nawet są filmy, jak ktoś mu przez słuchawkę mówi co ma robić a co mówić, a ten debil nawet tego nie kojarzy i myli. Jak ktoś nie chce pośmiać się z propagandy lewackiej w USA, to wpadka Pedojoe jest od 3:50

https://ourtube.co.uk/watch/1IsSSOJ25jW6u9h

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika maniek II

...wiesci z Angli...

...wiesci z Angli...

jak uprzejmie donosi portal Emito ...

Każdy opuszczający Anglię musi udowodnić, że ma do tego prawo!!!...

W związku z decyzją rządu w Londynie każda osoba, która zamierza opuścić Anglię po 8 marca, jest zobowiązana do wypełnienia tzw.Declaration to Travel.

Trzystronicowy formularz wymaga od podróżnych podania danych osobowych i zaznaczenia pola wskazującego na powód wyjazdu z kraju.

W formularzu deklaruje się, że podróż jest dozwolona w ramach obecnych ograniczeń, na przykład takich jak edukacja lub praca.

Formularz należy podpisać przed podróżą i mieć przy sobie lub pobrać na telefon komórkowy.

200 funtów grzywny

Brak wypełnionego formularza będzie wykroczeniem, a osoby, które tego nie zrobią, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 200 funtów – ostrzega Departament Transportu.

Linie lotnicze mają obowiązek sprawdzić, czy formularze zostały wypełnione przed wejściem na pokład samolotu.

To nie wszystko. Funkcjonariusze policji będą przeprowadzać wyrywkowe kontrole i mogą poprosić podróżnych o okazanie wypełnionego formularza.

Na wakacje (może) od 17 maja

Obecnie obowiązujące restrykcje oznaczają, że podróżowanie za granicę bez ważnego powodu (takiego jak praca, edukacja, względy medyczne lub pogrzeby) jest nielegalne.

Wyjazdy w celach turystycznych nie są możliwe co najmniej do 17 maja, gdy rząd planuje złagodzenie obostrzeń.

W Szkocji, Walii i Irlandii Północnej obowiązują nieco inne ograniczenia, ale jak dotąd nie jest wymagane wypełnienie „Declaration to Travel”.

...wyglada na to - ze bedziemy sie wymieniali pontonami - łódkami i tratwami  z "inzynirami i lekażami" koczujacymi  w Calaise...

http://www.emito.net/artykuly/kazdy_opuszczajacy_anglie_musi_udowodnic_ze_ma_do_tego_prawo_2399825.html?newsletter=090321

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Problemem dużej części

Problemem dużej części polskich samorządowców jest fakt, że zachowują się tak, jakby im ten stan rzeczy odpowiadał. Jedynie niewielka grupa włodarzy i radnych podejmuje jakikolwiek opór przed kolejnymi niszczącymi działaniami rządu związanymi z plandemią. A większość mniej lub bardziej świadomie milczy w tej sprawie i przykłada pośrednio rękę do niszczenia życia wielu polskich rodzin. Ne mówiąc już o tym, że sejmowe i senackie przepychanki przenoszą się do wielu samorządów, a ludzie są pozostawieni sami sobie i nie są w stanie załatwić spraw w urzędach, dlatego, że te z powodu obostrzeń zamieniły się w oblężone twierdze.

Portret użytkownika Quark

"Sprawy urzędowe" w sprawnie

"Sprawy urzędowe" w sprawnie i właściwie funkcjonującym państwie o przyjaznej obywatelom strukturze , powinny się ograniczać do kilku "kliknięć" myszką na ekranie domowego komputera .. Nie ma żadnej potrzeby w czasach powszechnej informatyzacji i dostępu do internetu aby osobiście pierdzieć w stołek na korytarzu urzędniczej poczekalni. Komu są potrzebne zaświadczenia , pozwolenia , opinie i cała reszta tej admistracyjnej makulatury ?

Prosty przykład : aby wybudować dom wystarczyłoby się zastosować do ogólnych wytycznych (w obwieszczeniu) dotyczących , odległości , wysokości itd. zalecanych na danym terenie i nic więcej ! Jedynie podczas budowy na jej początku , w trakcie i pod koniec powinien się pojawić osobiście (a nie na papierze za grube pieniądze !) przedstawiciel nadzoru budowlanego celem skonfrontowania inwestycji z zaleceniami gminy .

Wydanie prawa jazdy , dowodu "osobliwego" , aktu zgonu , śmierci itp. wszystko to mogłoby się odbywać za pośrednictwem internetu i ... poczty polskiej ! Każdy człowiek posiada przecież indywidualny numer PESEL , który zawiera takie dane jak płeć , datę urodzenia i może służyć za podpis a centralna baza danych dysponuje też fotografią delikwenta.

A co zmieniła dotąd informatyzacja urządów ??? Póki co wielokrotnie zwiększyła się przez to ilość zużywanego papieru (!) na wydruki i kopie ... w wielu egzemplażach - poto im były komputery ???

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Jest niby strona ePUAP za

Jest niby strona ePUAP za pomocą której można składać dokumenty i wnioski do różnych instytucji, ale sam mam wątpliwości co do jej działania (związane z głównie z danymi pofunymi).

Strony

Skomentuj