Polak bohater zaatakował kłem wieloryba nożownika z Londynu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczoraj w Europie doszło do kilku zamachów terrorystycznych, lub prób ich przeprowadzenia. Dwa najgroźniejsze z nich zostały przeprowadzone w Hadze. gdzie byli tylko ranni i w Londynie gdzie dwie osoby zginęły. Zwłaszcza ten londyński zamach jest wart odnotowania, bo nożownik został obezwładniony przez Polaka, który posłużył się do tego kłem wieloryba.

 

Raporty mówią, że mężczyzna, określany jako polski szef kuchni Łukasz, widząc rozwój wypadków na Moście Londyńskim, złapał kieł narwala, który był zamontowany na ścianie w pobliskiej Hali Rybnej (Fishmongers' Hall) i wraz z dwoma mężczyznami wyposażonymi w gaśnice, skonfrontował się z napastnikiem z London Bridge.

 

Sprawcą okazał się 28-letni Usman Khan. Zaatakował w budynku w którym odbywała się konferencja na temat sądownictwa. Napastnik posiadał pas z materiałami wybuchowymi i w pierwszej fazie ataku groził wysadzeniem zgromadzonych. Potem zaczął ich atakować wielkim nożem, a następnie wybiegł i skierował się na Most Londyński.

Polski szef kuchni widząc atak, zdjął ze ściany mierzący około półtora metra kieł narwala i zaatakował terrorystę. Udało mu się go obezwładnić i przetrzymać do nadejścia policji. Ostatecznie terrorysta i tak został postrzelony i zmarł.

Wydaje się, że policja zrobiła bardzo mądrze ponieważ w każdej chwili mogło dojść do detonacji pasa szahida, w który był ubrany napastnik. Z tego punktu widzenia czyn Polaka był nieco lekkomyślny, bo mimo, że kieł wieloryba dawał mu szansę na uniknięcie noża to już przed wybuchem nic by go nie ochroniło. Na szczęście skończyło się to dla niego dobrze i został ogłoszony bohaterem.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kmieć

"Udało mu się go obezwładnić

"Udało mu się go obezwładnić i przetrzymać do nadejścia policji. Ostatecznie terrorysta i tak został postrzelony i zmarł."

Demokracja odetchnęła z ulgą...

Kolejny "terrorysta" i znowu (jak wszyscy przed im w ciągu ostatnich 20 lat "wojny z terroryzmem") NIC nie powie.
Może za dużo mógłby powiedzieć?...
Jakie to wygodne...

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Narwal waleń

Nie jestem żadnym rekinem

Nie jestem żadnym rekinem Wink

 

Narwal jednozębny[3], narwal[4] (Monodon monoceros) – gatunek ssaka z rodziny narwalowatych (Monodonotidae) żyjący w wodach strefy arktycznej[5]. Jego cechą charakterystyczną jest pojedynczy, spiralnie skręcony górny lewy kieł[6]. Może dorastać u samców nawet do 3 m długości. Kły samic są krótsze, bardziej proste i gładkie. Niektóre samce (średnio co pięćsetny) mają dwa kły[6]. Przypuszczalnie funkcją kła jest rozbijanie pokrywy lodowej w celu zaczerpnięcia powietrza (narwal jak wszystkie walenie nie może oddychać pod wodą)

źródło wikipedia

Portret użytkownika Kmieć

 Panie Agelus.

 Panie Agelus.

Dobrym zwyczajem jest sprawdzić, zanim się zabierze głos, żeby wiedzieć, co się pisze, a nie pisać, co się wie.
Bo można wyjść na takiego, co to po rynku boso z batem biega i się nim podcina po własnych nogach...

Narwal jednozębny:
 gatunek ssaka z rodziny narwalowatych (Monodonotidae) żyjący w wodach strefy arktycznej. Jego cechą charakterystyczną jest pojedynczy, spiralnie skręcony górny lewy kieł.
Może dorastać u samców nawet do 3 m długości. Kły samic są krótsze, bardziej proste i gładkie. Niektóre samce (średnio co pięćsetny) mają dwa kły.

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Strony

Skomentuj