Pod pretekstem walki z "azotową katastrofą" Holendrzy rozkułaczają rolników jak bolszewicy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Holendrzy rozważają przymusowe wywłaszczenie rolników. W Niderlandach dyskutowany jest obecnie pomysł wywłaszczenia rolników w celu szybkiego rozwiązania tzw. kryzysu azotowego. 

Tak zwany kryzys azotowy w Holandii rozpoczął się formalnie w 2019 r. po tym, jak holenderskie włądze zdecydowały, że ​​robi się zbyt mało, aby zmniejszyć napływ azotu do gleby. Od 1 lipca bieżącego roku obowiązuje już nowe prawo azotowe, zgodnie z którym do 2030 r. przyroda cierpiąca z powodu nadmiaru tego pierwiastka musi być ponownie w dobrym stanie.

 

W opinii holenderskich rządowych ekspertów, aby to osiągnąć rolnicy powinni oddawać grunty rolne, zwłaszcza w sąsiedztwie zagrożonych rezerwatów przyrody. Zdaniem specjalistów tylko wywłaszczenia mogą szybko pomóc wyjść z kryzysu azotowego. Ich zdaniem odbieranie gruntów może być głównym środkiem, który pozwoli rozwiązać ten problem.

 

Niderlandcy decydenci zdają sobie sprawę, że wywłaszczenie rolników może trwać dziesiątki lat i jest bardzo kosztownym narzędziem zarządzania rolnictwem dla rządu holenderskiego. Związki zawodowe farmerów z Holandii stoją na stanowisku, że pola powinny być raczej wykupywane na zasadzie dobrowolności, a wywłaszczenia nie są odpowiednim środkiem przeciwdziałania nadmiernego użycia nawozów.

 

Rolnictwo znalazło się ostatnio na celowniku konstruktorów nowej nienormalności zarysowanej w ONZowskiej Agendzie 2030. Widać wyraźnie, że rozpoczęto już atak. Świadczy o tym walka z produkcją zwierzęcą. Usiłowanie do zniechęcania ludzi do spożywania mięsa czy to poprzez wzrost podatków za nie ale też poprzez gnębienie rolników. Każda gałąź gospodarki rolnej ma swojego "covidka" - drobiarze mają ptasią grypę, producenci wieprzowiny mają ASF a wytwórcy wołowiny mają chorobę Creutzfeldta-Jakoba.

 

Walka z rolnictwem oznacza, że żywność będzie coraz droższa, bo będzie jej coraz mniej. Mięso stanie się przysmakiem dla bogaczy, a zwykli ludzie będą musieli jeść robaki, co nam zresztą otwarcie przepowiadają konstruktorzy nowego porządku świata ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Wszystko zgodnie z planem, a

Wszystko zgodnie z planem, a ludziska niczego nie rozumieją, państwo 9dda ziemię korporacjom , a ty głupi buraku nie będziesz miał niczego i masz być szczęśliwy bo jak nie to przyjdziemy po ciebie, lub tak jak w chinach przyjedziemy autobusem śmierci

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Rafał Reperowski

Jak państwowi i samorządowi

Jak państwowi i samorządowi komuniści robią"inwestycje" typu betonowanie parku, to wszystko jest OK, ze sladem węglowym i ichniejszą łekologią. Piasek wykopuja łopatami, dowożąna miejsce na swoim grzbiecie i mieszaja go ręcyma. Jak to samo chce zrobić szary człowiek, to już nie jest łekologiczne, wtedy musi zmniejszyć swój ślad węglowy.

Portret użytkownika Quark

Umiesz to zrobić ? Powiedzieć

Umiesz to zrobić ? Powiedzieć coś zawsze łatwo ale zaproponować konkretne rozwiązania jest dużo trudniej . Ci o których mówisz są ludźmi zbędnymi a więc ... depopulacja jest koniecznością dziejową - inaczej się nie da ! 

Portret użytkownika dd

Ewidentne działania na

Ewidentne działania na niekorzyść ogółu ludzkości. Jeśli nawet w jednym kraju zacznie brakować żywności szybko będzie to odczuwalne w kolejnych krajach. W końcu żywność stanie dobrem luksusowym tylko dla najbogatszych.

Portret użytkownika inzynier magister

Gates: średnio zamożne i

Gates: średnio zamożne i bogate kraje muszą w pełni przejść na sztuczną wołowinę. 

W rozmowie „MIT Technology Review” Bill Gates potwierdził, że zależy mu na tym, aby kraje średnio i bardziej zamożne całkowicie zrezygnowały z jedzenia wołowiny i przeszły na tzw. sztuczne mięso z probówki oraz inne zamienniki roślinne.

– Myślę, że wszystkie bogate kraje powinny przejść w 100 proc. na syntetyczną wołowinę – zasugerował założyciel Microsoftu zapytany o to, w jaki sposób kraje mogą pomóc w redukcji emisji metanu, jeśli chodzi o produkcję żywności. – Można przyzwyczaić się do różnicy w smaku, a twierdzi się, że z czasem będzie ona smakować jeszcze lepiej – przekonywał. 

Współzałożyciel Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz prezes funduszu inwestycyjnego Breakthrough Energy Ventures mówił o konieczności wielu przełomów energetycznych, by „oczyścić” wszystkie sektory gospodarki i najbiedniejsze części świata.

Jego fundusz inwestuje w firmy promowane przezeń w najnowszej książce poświęconej zwalczaniu zmian klimatycznych. Należą do nich: Beyond Meats, Carbon Engineering, Impossible Foods, Memphis Meats i Pivot Bio.

Współzałożyciel Microsoftu przyznał także, że doskonale zdaje sobie sprawę, że bez ścisłej  współpracy z rządami nie uda się sprawić, by np. szczepionki były chętnie kupowane na wolnym rynku i dystrybuowane pośród ludzi. – Mój naiwny pogląd na początku był taki: hej, po prostu stworzę szczepionkę przeciw malarii, a inni ludzie będą się martwić, by ją dystrybuować w terenie. To zdecydowanie nie był dobry pomysł. Zdałem sobie sprawę, że na wiele z tych chorób, w tym biegunkę i zapalenie płuc, faktycznie były szczepionki. I było to raczej wyzwanie polityczne, a nie naukowe polegające na uzyskaniu marginalnych cen, zebraniu funduszy i pokryciu liczby szczepień –  stwierdził.

Wyjaśnił, że podobnie jest z innymi produktami, które już są, a na które nie ma popytu. Dlatego jest potrzebna „polityka rządu w wielkim stylu”. Przykładowo mówi, że nikt nie chce kupować czystej stali.  

Bill Gates nie żywi też wątpliwości, że koszt ekonomicznej gigantycznej „zielonej transformacji” będzie ogromny. Jednocześnie dodaje, że konieczne okazuje się  wielkie zaangażowanie rządów i bardzo dużo szczęścia, by udało się wynaleźć kilka postępowych technologii, w tym tych dotyczących „cudu magazynowania energii” z OZE.

Mówił także o możliwości wyeliminowania hodowli zwierząt i zastąpienia mięsa różnymi zamiennikami. Pozytywnie wyrażał się o zdolności do poprawy fotosyntezy i wiązania azotu.  Wyraził też ubolewanie z powodu niemożności redukcji emisji metanu przez bydło hodowlane, które potrzebuje w swoim układzie pokarmowym bakterii, wytwarzających metan, a niezbędnych do rozkładania trawy.

Inwestor wskazał, że trudno jest powiedzieć ludziom, by zrezygnowali z krów. To bardzo niepopularne podejście polityczne, ale dodał, że rozwiązaniem jest upowszechnienie mięsa z probówki hodowanego w laboratoriach i upraw genetycznie modyfikowanych.

– W Afryce i innych biednych krajach będziemy musieli wykorzystać genetykę zwierząt, aby radykalnie zwiększyć ilość wołowiny przypadającą na emisje. Co dziwne, jeśli chodzi o amerykańskie zwierzęta hodowlane, są one bardziej wydajne i na funt wołowiny przypada dramatycznie mniej emisji niż na funt w Afryce. W ramach pracy Fundacji [Billa i Melindy Gatesów] czerpiemy korzyści z afrykańskiego inwentarza żywego. Może ono przetrwać w upale i przekraczać potworną produktywność zarówno po stronie mięsnej, jak i mlecznej w porównaniu z elitarnymi amerykańskimi liniami wołowymi – powiedział twórca Microsoftu.

Gates zainwestował także w szwajcarską firmę specjalizującą się w wychwytywaniu i składowaniu dwutlenku węgla pod ziemią. Zamiast powszechnego sadzenia drzew przez korporacje preferuje wyższe opodatkowanie konsumentów.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika oswiecony77

gdyby kazdy wiedzial jaka

gdyby kazdy wiedzial jaka chemie je co sie przeklada na nowotwory i inne choroby Swiat jest zatruty chemicznie napromieniowany woda ziemia powietrze jest coraz gorzej chciwosc zabija ta ziemie . Armagedon zniszczy tych, którzy niszczą ziemię (Obj 11:18) i utoruje drogę do ustanowienia nowego, pokojowego świata – nowej ziemi, której oczekujemy zgodnie z Bożą obietnicą – gdzie ma panować prawość (2Pt 3:13).

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj