Po meczu z Izraelem PZPN został oskarżony o antysemityzm

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska drużyna rozstrzelała drużynę izraelską wygrywając zdecydowanie na Stadionie Narodowym w Warszawie aż 4:0. Zgodnie z przewidywaniami mecz nabrał podtekstu politycznego. Zwabił też licznych tropicieli antysemityzmu, którzy oczywiście musieli znaleźć jakieś jego formy. I znaleźli, za antysemicki uznano wpis na Twitterze oficjalnego konta PZPN w którym stwierdzono, że 4:0 to pogrom.

 

Tłum obsesyjnych cenzorów od razu skojarzył słowo pogrom jako odniesienie do pogromów żydowskich. Słowa padły w relacji na żywo na profilu PZPN "Łączy nas piłka" na Facebooku. Miało to miejsce po bramce strzelonej przez Dawida Kądziora. Na fanpage'u pojawił się wpis: "GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!".

Według tygodnika "Polityka" była to wypowiedź nacechowana antysemicko. Na portalu tej gazety porównano to sformułowanie do pogromu w Kielcach i rzekomego pogromu w Jedwabnem. 

Dodatkowo zwrócono uwagę na liczne antysemickie komentarze pod tym wpisem. Okazuje się, że za antysemickie uznano takie stwierdzenia jak "Normalnie holokaust", "Rozstrzelali ich", "To już jest pogrom LOL". 

Po zwróceniu uwagi rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski skomentował to zamieszanie. 

"Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.

To bardzo dziwne, że wszyscy tak panicznie boją się oskarżeń o antysemityzm. Wygląda na to, że w dzisiejszym świecie takie oskarżenie jest równoznaczne ze średniowieczną banicją. Doszło nawet do tego, że Krzysztof Piątek, zdobywca pierwszego gola, nie cieszył się z niego tak jak zwykle, czyli strzelając z wyimaginowanych pistoletów i powstrzymał się od tego w obawie o skandal.

Co więcej, Prezydent Andrzej Duda do dzisiaj nie pogratulował zwycięstwa polskim piłkarzom. Premier Mateusz Morawiecki napisał coś enigmatycznego, a TVP pana Jacka Kurskiego postanowiła nie pytać kibiców co sądzą o zwycięstwie Polaków. Doprawdy żyjemy w dziwnych czasach.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika biedulka

Krew mnie zalewa jak słyszę

Krew mnie zalewa jak słyszę antysemityzm. To dlatego, że semitów już dawno nie ma a resztki tych co ocaleli z holokaustu jest rozsianych po świecie  i nawet nie przyznają się, że są semitami. Najwięcej semitów pozostało w Palestynie ale i Ci są sukcesywnie eksterminowani przez swoich dalekich krewnych zwanych chazarami których w Izraelu mieszka ok 95 %  i którzy przywłaszczyli sobie semityzm mimo, że nie mają nic wspólnego z semitami bo ich przodkiem był Aszkenaz wnuk Jafeta i prawnuk Noego. Semitami są pokolenia wywodzące się od Sema syna Noego.

Portret użytkownika Beata_

KOCHANI POLACY RODACY nieSzło

KOCHANI POLACY RODACY nieSzło  usnąć  w domu  z emocji i radości .... Lol TEGO WSPANIAŁEGO POGROMU Izraela. Jak oni  wracali do siebie na lotnisku w Tel Awiwie  witani oklaskami totalnej porażki - to jest nie od przebaczenia i echo tej TOTALNEJ porażki sportowej na oczach całego Świata wroci jak bumerang, ale pytanie w jakiej formie i gdzie zaatakują Żydzi znowu. Pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

I jak zwykle prawda wypłyneła

I jak zwykle prawda wypłyneła na wierzch... Żydowski trener zawodził, jak jego rodzina została zlikwidowana w "polskich obozach zagłady" no i dostali wpierdol... Antysemityzm to obrona Polski przed lawiną gówna z Izraela!!

 Pierdolone żydy skończcie kłamać i  tworzyć religię z wątpliwego holokaustu.. Wątpliwego, bo holokaust Polaków był; co najmniej 2x liczniejszy!!!

Strony

Skomentuj