PiS chce nawet 6 tys. zł mandatu za brak maseczki!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Za rządów PiS doczekaliśmy się nie tylko wielkiej drożyzny i wyższych podatków. Teraz władza zwiększa również mandaty, a według najnowszego projektu ustawy, kara za brak maseczki ma wzrosnąć do nawet 6 tys. zł!

 

W ostatnich miesiącach policja zwiększyła kontrole i częściej zatrzymuje ludzi za brak maseczki. Obecnie grozi za to kara od 20 zł do 500 zł. Oczywiście można również odmówić przyjęcia mandatu i spierać się w sądach, które często odrzucają mandaty.

 

Jednak teraz PiS, aby znaleźć pieniądze na swoje programy socjalne, zamierza zwiększyć mandaty. Według projektu ustawy, który trafił do Sejmu, kary za brak maseczki mają wzrosnąć czterokrotnie. Jeśli przepisy wejdą w życie, za złamanie tej restrykcji zapłacimy od 500 zł do 2 tys. zł, a policja będzie miała zakaz stosowania pouczeń. Ale to jeszcze nic - w przypadku odmowy i przegranej sprawy w sądzie, kara wyniesie nawet 6 tys. zł!

Wielka PiSowska drożyzna atakuje Polaków ze wszystkich stron. Od początku 2022 roku zwiększono kwoty mandatów dla kierowców. Najwyższa kara za złamanie przepisów drogowych wzrosła z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Zmiana dotknęła również rowerzystów - na początku stycznia policja wlepiła mandat w wysokości 2,5 tys. zł mężczyźnie za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.

 

Dodajmy do tego szybko rosnące ceny żywności i innych produktów oraz droższy gaz i prąd. Nawet zapowiadane przez rząd "tarcze antyinflacyjne" niewiele pomogą, a żeby dać ludziom pieniądze trzeba je najpierw zabrać - stąd podwyżki mandatów. Miejmy nadzieję, że Polska nie zamieni się w "drugą Wenezuelę".

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Set

Teraz mózgi co poddały się

Teraz mózgi co poddały się eksperymentom zdychają na zawały i zakrzepy w masowych ilościach a ci niedorozwinięci idioci myślą, że to z powodu niezakeczupowanych. Mam nadzieję, że ci kretyni nie dostali placebo tylko coś z opóźnieniem działania.

Portret użytkownika Mojeimię44

Takie same reakcje lub

Takie same reakcje lub podobne są na całym świecie. Globalna wioska gra pod jedne skrzydła. Moim zdaniem te skrzydła należą do Bill Gatesa i nie zmienię swojego zdania.

Rządy zaczęły traktować ludzi jak bydło. Technokratyczny apartheid dzielący społeczeństwa przeobraża się coraz bardziej w tyranię dla niezaszczepionych i wolnomyślicieli. 

Komu najbardziej zależy na cyfrowej tożsamości bydła? Big tech i big data-  Microsoft, google, oracle. Stworzenie cyfrowego dowodu osobistego dla miliardów ludzi to biliardy dolarów ale tu przecież nie chodzi tylko o pieniądze a o kontrolę plebstwa. Można powiedzieć, że pieniądze tu grają nieznaczną rolę. Ich marzenie to sterowany zdalnie niewolnik bez prawa sprzeciwu. 

Weźmy pod oko korporacje Thales która wprowadza cyfrowe id. w USA niby niezależna korporacja ale czy napewno? Nie. Zależna jest od microsoft. Można powiedzieć, że to córka microsoft dla niepoznaki nazwana inaczej.

https://www.thalesgroup.com/en/group/journalist/press-release/thales-extends-its-collaboration-microsoft-integrating-advanced

A czym dokładnie zajmuje się thales?

https://youtu.be/PxvNzzgoJX8

Sami widzicie po filmiku, że microsoft zyska kontrolę nad wszystkim. Od uczelni, lekarza po wypożyczenie samochodu. To samo będzie w Europie bo nad Europejską cyfrową tożsamością też pracuje microsoft. Tylko idiota nie rozumie, że to umocnienie korporacji i stopniowa likwidacja małych przedsiębiorstw oraz zdalne sterowanie ludzi.  

Portret użytkownika Set

Szkoda, że Polacy uważali

Szkoda, że Polacy uważali siebie jako naród bardziej światły, a to słyszy się wokół dowodzi, że wszyscy ludzie są identyczni. Ktoś ubiera mundur i pałuje. Ktoś ubiera fartuch i szprycuje. Ktkś ubiera garnitur i rządzi jak despota. To niestety nie są inni, to są też Polacy jak my. Pamiętam jak stali w tramwajach przed świętami i robili łapanki na ludzi bez masek z szalikami bynzarobić więcej. Splunąć na takie coś.

Portret użytkownika Mojeimię44

W Polsce ludzie nie

W Polsce ludzie nie protestują ale są świadomi. Zaszczepionych jest tylko około połowy obywateli co w stosunku do innych krajów europejskich jest bardzo niskim wynikiem. Jednak wątpie czy to coś zmieni gdyż wprowadzane ustawy będą parły w to by każdy miał cyfrową tożsamość. Paszport covid jest tego podstawowym elementem. Bez tego paszportu nie będzie można funkcjonować a jego funkcje z czasem będą rozszeżane. 

5 mln dolarów za promocję szczepień na covid otrzymał rząd Polski od google 9 marca 2020r podczas gdy jeszcze nie było szczepionki na covid.  ;) 

https://mobile.twitter.com/covid_w_koronie/status/1487410145676214273

Portret użytkownika m-m

Z tymi u nas jest inaczej,

Z tymi u nas jest inaczej, oni wpadli w pułapkę socjalną z której teraz nie ma wyjścia chyba że będzie to wyjście wenezuelskie. Dziwię się że Kaczyński który podobno jest  przewidujący nie zauważył że ten jego program socjalno-przekupny jest na krótką metę a dalej spowoduje mega kryzys gospodarczy.  Zwłaszcza że doszedł element Covid i związane z tym nadzwyczajne koszty.

Teraz najwyraźniej chcą się pozbyć władzy i zrzucić przyszły kryzys na kogoś innego, być może targują już z Tuskiem jak przygotować mu grunt pod przyszłe wybory żeby okazał sie kolejnym "wybawcom" - dokładnie tak jak 6 lat temu Kaczyński..

Czyli: pozmieniać ustawy, podnieść podatki, wprowadzić mandaty, represje, spowodować inflację a potem sp...dolić na wygodną i opłacaną ławkę opozycji.   Cyrk kręci się w kółko a ludzie dalej nic nie rozumieją.

Strony

Skomentuj