Pierwsze w historii badanie potwierdza związek między szczepieniami a autyzmem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Temat szczepionek powodujących różne choroby neurologiczne, w tym autyzm, był dotychczas zaliczany do tzw. teorii spiskowych. Osoby, które mówią wprost o szkodliwości szczepień, są zwykle nazywane oszołomami szerzącymi pseudonaukę. Tymczasem wyniki pierwszego w historii badania wskazują na zależność między szczepieniami a autyzmem, ADHD i/lub pojawiającymi się trudnościami w nauce.

 

Mowa jest o pracy pod tytułem: "Szczepienia i skutki zdrowotne: Ankieta wśród 6-12 letnich szczepionych i nieszczepionych dzieci w oparciu o sprawozdania matek". Jej autorem jest dr Anthony Mawson z Jackson State University. Przygotowania wraz z przeprowadzonymi badaniami, finansowanymi przez organizacje non-profit, trwały przez 5 lat.

 

W ankiecie wzięło udział 415 kobiet ze stanów Floryda, Luizjana, Missisipi i Oregon, które wypełniły anonimowy kwestionariusz. Matki 666 dzieci w wieku 6-12 lat, edukujących się w domu, podały dane między innymi na temat stanu zdrowia swoich pociech, historii porodowych, ostrych i przewlekłych schorzeń, zażywanych leków i korzystania z usług zdrowotnych. 39% dzieci nie było szczepionych. Badania opierały się zatem wyłącznie na doniesieniach matek.

Analiza danych wykazała, że dzieci szczepione były bardziej odporne na ospę wietrzną i krztusiec, lecz znacznie bardziej narażone na zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego, alergie i zaburzenia neurorozwojowe (NDD) - autyzm, ADHD i/lub trudności w nauce. Co więcej, przedwczesny poród w połączeniu ze szczepieniami powiązano z 6,6-krotnym wzrostem zachorowań na NDD. Badania wskazują również, że dzieci szczepione częściej stosowały antybiotyki, częściej były hospitalizowane i potrzebowały pomocy lekarza.

Wyniki zostały dostarczone do czasopisma naukowego Frontiers in Public Health a streszczenie zostało opublikowane po dwóch miesiącach, tj. 21 listopada. Temat szczepień był dostępny dla wielu redaktorów naukowych i szybko został podchwycony, znalazł ogromne zaciekawienie i wywołał wielką burzę. Środowiska naukowe oskarżyły czasopismo o szerzenie "pseudnonaukowych bredni" i brak rzetelności w swojej pracy. Artykuł został usunięty już po tygodniu. Redakcja czasopisma powiadomiła, że dokument został tylko wstępnie zaakceptowany ale wycofano go i zostanie poddany ponownej analizie. 

Wyniki badań ujrzały światło dzienne dzięki dziennikarzowi, który twierdzi, że 14 lutego dokument był tylko przez kilka godzin dostępny na stronie internetowej. James Grundvig pobrał pracę i skontaktował się z jej autorem, dr Anthonym Mawsonem aby potwierdzić autentyczność. Frontiers in Public Health zostało dodatkowo oskarżone o cenzurowanie pracy naukowej, zaś dr Mawson dostarczył wyniki swoich badań do innego czasopisma naukowego.

 

Ankieta wskazująca na choroby neurologiczne, spowodowane szczepieniami, wywołała bardzo mieszane reakcje. Przeciwnicy szczepień są przekonani, że jest to pierwsze i nie ostatnie badanie, które wskazuje na poważne problemy zdrowotne, wynikające ze szczepień, które są tak chętnie promowane przez rządy i instytucje i traktowane przez korporacje farmaceutyczne jak dobry biznes. Już dziś mówi się o konieczności przeprowadzenia badań z udziałem większych ilości osób aby potwierdzić uzyskane wyniki i powołaniu specjalnej komisji ds. bezpieczeństwa programu szczepień.

 

Źródła:

http://retractionwatch.com/2016/11/28/study-linking-vaccines-autism-pulled-frontiers-follo...

https://healthcareinamerica.us/censored-study-of-vaccinated-vs-unvaccinated-sees-daylight-...

http://www.ageofautism.com/2017/02/first-peer-reviewed-study-of-vaccinated-versus-unvaccin...

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kleszcz

Niby symbolika jest bardzo

Niby symbolika jest bardzo ważna, ale co z tego? I tak, kiedy powiesz w towarzystwie o symbolice, szczepieniach i wielu innych to zwyzywają cię od jeb***ch paranoików, kretynów bez szkoły, oszołomów, popie*******ów.

Portret użytkownika Kleszcz

Ja po prostu już się

Ja po prostu już się wypowiedziałem w swoim towarzystwie i wyciągnąłem wnioski. Wiem z kim mogę porozmawiać na tematy niewygodne. Zmieniać nie będę towarzystwa. Każdy ma swój rozum i każdy akceptuje to co chce. Starsze pokolenie dalej kłóci się z telewizorem, że wystarczy odebrać temu i dać temu. Młodsze pokolenie mówi- "Czekaj ide się odlać", a garstka słucha. Nie mam zamiaru komuś czegoś udowadniać, jego sprawa. Jeżeli temat się podoba, interesuje to zaczniesz szukac i czytać, a wnioski przyjdą same. Tyle w temacie ;p

Portret użytkownika husarz

"Symbolika"  a raczej

"Symbolika"  a raczej synchroniczność podświadoma. Czyli jeśli liczba 666 jest dla Ciebie jakaś wyjątkowa to pewnie ją często zauważasz i wyrywasz z kontekstu, jeśli podoba Ci się czerwony kolor auta będziesz podswiadomie zauwazał więcej czerwonych aut, jesli czekasz na kogoś na ulicy zaczynasz tą osobę widzieć w innych przechodniach lub do niej podobne lub patrzysz na zegarek i zawsze(nie zawsze ale tak Ci sie wydaje) jest 11:11 lub 10:10,14:14  To, że ser biały w gazetce w TESCO  kosztuje 6 zł i 66 groszy nie znaczy, że jest to znak apokalipsy, że serek jest opętany a zarząd TESCO pracuje dla satanistów.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika xar

Nie są konieczne dodatkowe

Nie są konieczne dodatkowe badania dla udowodnienia szkodliwości szczepień! Wystarczy tzw. zdrowyt rozum, rozsądek, czy jak powiadaja - na chłopski rozum. Jeśli w szczepionkach znajdują się: formaldehyd, aluminium, rtęć, zanieczyszczenia białkowe i to w ilościach wielokrotnie przekraczających dopuszczalne normy, to wiadome, że niemowlę, małe dziecko a i większe - są po prostu TRUTE! Poprawianie Matki Natury mści się po latach wielorakimi schorzeniami. Nie posądzam rządzących o głupotę, o pazerność i służalczość -tak.

Portret użytkownika xar

Nie są konieczne dodatkowe

Nie są konieczne dodatkowe badania dla udowodnienia szkodliwości szczepień! Wystarczy tzw. zdrowyt rozum, rozsądek, czy jak powiadaja - na chłopski rozum. Jeśli w szczepionkach znajdują się: formaldehyd, aluminium, rtęć, zanieczyszczenia białkowe i to w ilościach wielokrotnie przekraczających dopuszczalne normy, to wiadome, że niemowlę, małe dziecko a i większe - są po prostu TRUTE! Poprawianie Matki Natury mści się po latach wielorakimi schorzeniami. Nie posądzam rządzących o głupotę, o pazerność i służalczość -tak.

Strony

Skomentuj