Papież pozwolił kobietom pokazywać nagie piersi

Kategorie: 

Podczas tradycyjnego obrządku masowego chrztu, który odbył się w Kaplicy Sykstyńskiej, Franciszek umożliwił matkom karmienie piersią swoich dzieci. Papież powiedział, że jest to proces naturalny i nie powinien wywoływać wstydu, nawet w miejscu świętym.

 

Papież wezwał także wiernych, aby ci objęli opieką biedne matki na całym świecie, którzy nie mogą karmić swoich dzieci. Należy pamiętać, że w sakramencie mszy uczestniczyły 33 niemowlęta, z których 20 było dziewczynkami. Tradycyjna, masowa ceremonia z udziałem dzieci, często wiąże się z płaczem maluszków, bo msza trwa bardzo długo.

„Matki powinny pozwolić dzieciom ssać piersi teraz, gdy te płaczą z głodu” – cytuje słowa papieża TV NET.

Publikacja zwraca uwagę, że niektóre matki zaczęły karmić swoje dzieci przed pojawieniem się papieża, aby te nie płakały podczas mszy. Franciszek zauważył jednak, że kobiety powinny czuć się swobodnie i nie powinny wstydzić się tego, co naturalne.

 

Oświadczenie papieża jest szeroko komentowane  w szczególności ze względu na fakt, że wcześniej wybuchł skandal publiczny z udziałem 35 - letniej Louise Brayns, która karmiła dziecko w kawiarni. Kobiety wyszły na ulice, aby zaprotestować przeciwko zakazowi. Teraz po ich stronie stanął papież.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika JPshemek

Papież człowiek jak każdy z

Papież człowiek jak każdy z nas, kto go wybrał na papieża? na pewno nie Bóg tylko ta banda pedofilów siedząca i nic nie robiąca. Dla mnie kobiety mają takie samo prawo robić co zechcą jak i mężczyźni i żaden koleś w sutannie nie zmieni tego. Zajęli by się lepiej pomocą biednym i głodnym ludziom a nie zbieraniem bogactw i gadaniem farmazonów. Widać że w watykanie biblii nie czytali ale taka to religia.

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika Pytia

Jak można cyce wywalać w

Jak można cyce wywalać w miejscach publicznych ? Ja tego nie rozumiem. Przecież kobieta karmiąca piersią zawsze może ściągnąć mleko do butelki, gdy się planuje wyjście z niemowlakiem. Nie wyobrażam sobie wystawiania cyca do karmienia w miejscach publicznych. Ja też karmiłam piersią, ale zawsze przed wyjściem z niemowlakiem na dłuższy czas, mleko ściągałam ściągaczem do butelki i było wszystko ok. Pozwolenie na karmienia piersią w kościele to pozwolenie dewiacji, podczas której napaleni faceci mogą sobie gołe cyce oglądać ... . Sodoma i Gomora.

Portret użytkownika emen

hehe a jak te cyce masz pod

hehe a jak te cyce masz pod koszulką i widać wogóle że je masz to ci tzw. napaleni faceci , co na to ? coś sobie wyobrażają ? podejdą i zaczną cię bzykać ? o co chodzi ? nie wiesz jak wygląda goła kobieta , facet ? sex przez prześcieradło ? nie rozumiem tego sposobu myślenia. Wszystko źle wszystko nie tak .

Portret użytkownika Pytia

Nie zrozumiałeś poenty mojego

Nie zrozumiałeś poenty mojego komentarza. Jeśli kobieta ma na sobie koszulkę to facet widzi tylko kształt biustu, a nie obnażony biust i tu jest różnica. Rozbierz się na ulicy pełnej nieznanych ci osób, będzie ci przyjemnie ? Karmienie dziecka piersią jest normalne i oczywiste, ale także powinno się to odbywać w miejscu spokojnym i zacisznym. Maluch ma mieć spokój podczas jedzenia, tak samo jak matka, która karmi. Nakarmienie płaczącego dziecka w miejscu publicznym to już konieczność, jeśli nie ma zacisznego miejsca i wielkie wyzwanie dla kobiecej intymności, gdzie musi obnażyć pierś do karmienia podczas obecności wielkiej ilości osób, których nie poznaje. Są kobiety dla których karmienie dziecka w publicznym miejscu to nie problem, ale są również kobiety, które mają ten problem z wystawieniem piersi. Fakt, dziecko zakrywa pierś, no ale jeśli znajdą się obserwatorzy takiego karmienia i wpatrują się w karmiącą kobietę, to ona nie czuje się dobrze, a maluszek zawsze wyczuje podenerwowanie matki. Co innego karmienie w domu, co innego w miejscu publicznym, gdzie nie ma zacisznego miejsca do karmienia.

Portret użytkownika MM

Oczywiście masz rację. Po

Oczywiście masz rację. Po drugie dla mnie katoliczki to miejsce święte, (bez względu na to co ktoś myśli o księżach) tam w tabernakulum jest mój Bóg. I tak jak kościół sam uczy należy idąc do Kościoła należycie się ubrać-godnie... Pokazywanie i karmienie dziecka w takim miejscu nie uważam za właściwe.

Portret użytkownika Heisenberg

Podobno tylko pogańskie i

Podobno tylko pogańskie i lewackie dzieci domagają sie pokarmu publicznie. Te właściwe, czyli dzieci prawdziwych katolików rozumieją powage sytuacji już od poczecia i w kościele zagłuszają swój instynkt przetrwania zamieniając płacz z głodu na "zdrowaśki". W ogóle podobno Jezus nie był karmiony w tak niemoralny i bestialski sposób, pczęty przez Ducha Świętego od urodzenia był na tyle najedzony, aby nie robić przypału w miejscach publicznych.
(Let the game begin:)

Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty

Strony

Skomentuj