Oficjalnie zaprezentowano rządową aplikację Protego Safe do szpiegowania koronawirusowego

Kategorie: 

Źródło: gov.pll

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski przedstawił dzisiaj wraz z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, aplikację Protego Safe. Rządowe narzędzie do wzajemnego szpiegowania się obywateli. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepie Google. 

 

Minister twierdzi, że pod kątem prywatności aplikacja ta spełnia wszelkie standardy. Gdy ktoś z używających tą aplikację zostanie zdiagnozowany na koronawirusa, ma otrzymać kod PIN po którego wpisaniu na wszystkie urządzenia, które widziała za pomocą bluetooth dana szpiegująca aplikacja, zostanie wysłane ostrzeżenie przed koronawirusem i zaproszenie do testów. Wszystko rzekomo odbędzie się anonimowo i z poszanowaniem RODO. 

 

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski pochwalił się, że Polska jest pierwszym krajem, który wprowadza taką aplikację. Zdradził też, że inne kraje również pracują nad takimi szpiegowskimi aplikacjami. W ich tworzeniu aktywnie pomaga Google i Apple, co również wspomniał minister. 

 

Łukasz Szumowski pytany o możliwy powrót obostrzeń ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju, wskazał na aplikację Protego Safe jako narzędzie, które może nas przed tym uchronić. Kto wie być może to zapowied, że ta dobrowolna aplikacja może się stać wkrótce obowiązkowa. 

Aplikacja śledząca Protego Safe jest idealnym narzędziem dla licznych paranoików, którzy nadal żyją w wielkim strachu przed wirusem. Dla takich ludzi znajduje się w niej też moduł diagnozy stanu zdrowia. Ma on pozwalać prowadzenie dziennika symptomów dla paranoika, a potem coś w rodzaju skryptu offline, będzie decydować czy potencjalny zakażony powinien się skontaktować z Sanepidem. 

 

Minister Zagórski stwierdził, że wierzy w zaufanie władzy do obywateli i dlatego ma nadzieję, że aplikacja będzie masowo instalowana. Z pewnością jest to produkt idealny dla paranoików i hipochondryków stale obawiających się o swoje zdrowie. Jest to też dowód na to jak "na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata, świata po koronawirusie". 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Kagańce na pyskach już mamy

Kagańce na pyskach już mamy teraz zakładają nam kajdanki na ręce tzn. oni nam nie zakładają oni tylko proponują byśmy sobie sami je założyli zanim dokonamy "przestępstwa". Jakie to "przestępstwo" jest dla nich najgorszym ze wszystkich? Domaganie się wolności. Sceny stricte z filmu "Raport mniejszości" gdzie człowiek karany jest za przestępstwa których nie dokonał ale mógłby dokonać gdyby nie powszechna inwigilacja. Nazwę proteGo można przetłumaczyć cyt. "bądź bezpieczny, słuchaj się systemu, system wie co dobre." Szkoda tylko, że na czele tego polskiego systemu zasiedli ludzie nie mający nic wspólnego z praworządnością a świadczą o tym wszystkie afery jakie wychodzą a ich sprawcy nie są pociągani do odpowiedzialności mając się coraz lepiej. 

Stado lemingów będzie się "zakuwać w kajdanki" gdyż psychopatyczny przywódca tak zadecydował. "Oddam wolność dla mojego bezpieczeństwa" twierdzi Kowalski ściągając właśnie tą appkę i instalując ją u siebie w telefonie. 

ProteGo to twój nowy satanistyczny anioł stróż, który będzie z tobą na każdym kroku byle byś tylko nie powiedział stop dla systemu NWO i nowej normalności. Kurwa sam nie wierzę, że to piszę. Życie w świecie Orwellowskim to prawdziwa emancypacja wolności w stosunku do tego co mamy w realu. 

https://youtu.be/YZyvtmNqsYw

Portret użytkownika Taki

Szumowiny kaczorowskie

Szumowiny kaczorowskie krzywonose nich sie je....bna w glowe Hu.......je zamkneli kopalnie zeby je zniszczyc mam nadzieje ze gornicy nie dopuszcza do zamkniecia naszych bogactw ?????????????????

Portret użytkownika inzynier magister

Światowa Organizacja Zdrowia

Jakiś lewak od sorosa dał jedną gwiazdkę temu artykułowi !

"Światowa Organizacja Zdrowia mimo, że alarmuje, iż przybywa zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2, to jednak zaznaczyła, że ​​reakcje rządów  powinny koncentrować się na wykrywaniu i izolowaniu jedynie zarażonych osób z objawami choroby. Osoby zarażone, ale „bezobjawowe” mają znikomy wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.Wstępne badania przypadków z wczesnej fazy epidemii COVID-19 sugerowały, że wirus może się rozprzestrzeniać, nawet jeśli ludzie nie mają objawów. Jednak w poniedziałek przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia stwierdzili, że pacjenci z koronawirusem bez objawów nie rozprzestrzeniają wirusa, wątpiąc w obawy niektórych badaczy, że choroba może być trudna do opanowania z powodu bezobjawowych infekcji.Wyjaśniono, że u niektórych osób, szczególnie młodych i generalnie cieszących się dobrym stanem zdrowia, nigdy nie rozwiną się objawy albo co najwyżej wystąpią łagodne symptomy zakażenia. U innych mogą wystąpić jakieś objawy dopiero po kilku dniach od zarażeniu.Wstępne wyniki badań z początku epidemii sugerowały, że wirus może przenosić się z osoby na osobę, nawet jeśli nosiciel nie miał objawów. Ale urzędnicy WHO twierdzą teraz, że chociaż może wystąpić bezobjawowe rozprzestrzenianie się, nie jest to główny sposób przenoszenia koronawirusa.– Z danych, które posiadamy, nadal wydaje się rzadkie, by osoba bezobjawowa faktycznie przekazała wirusa drugiej osobie – mówiła dr Maria Van Kerkhove, szefowa działu chorób i chorób odzwierzęcych WHO na konferencji prasowej w siedzibie WHO  w Genewie. „To bardzo rzadkie” – dodała.Reakcje rządowe powinny więc koncentrować się na wykrywaniu i izolowaniu jedynie zarażonych osób z objawami oraz śledzeniu każdego, kto mógł się z nimi skontaktować – stwierdziła Van Kerkhove.– Potrzebne są dalsze badania i dane, aby „prawdziwie odpowiedzieć” na pytanie, czy koronawirus może rozprzestrzeniać się szeroko przez bezobjawowych nosicieli – dodała Van Kerkhove.– Mamy wiele raportów z krajów, które przeprowadzają bardzo szczegółowe śledzenie kontaktów – zaznaczyła. – Obserwują bezobjawowe przypadki. Obserwują kontakty. I nie znajdują dalszego przekazu wtórnego. To bardzo rzadkie – wyjaśniła.Jeśli bezobjawowe rozprzestrzenianie się nie okaże się głównym motorem transmisji koronawirusa, konsekwencje dla polityki mogą być ogromne. W raporcie amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom opublikowanym 1 kwietnia przytaczano „potencjał bezobjawowej transmisji” jako przyczynę znaczenia dystansu społecznego.„Te odkrycia sugerują również, że aby opanować pandemię, może nie wystarczyć, aby tylko osoby z objawami ograniczały kontakt z innymi, ponieważ osoby bez objawów zarażenia mogą przenosić infekcję” – twierdziła CDC.

– Naprawdę chcemy się skupić na śledzeniu symptomatycznych przypadków – wyjaśniła przedstawicielka WHO. – Gdybyśmy rzeczywiście śledzili wszystkie symptomatyczne przypadki, izolowali je, śledzili kontakty i poddawali dane osoby kwarantannie, drastycznie zmniejszylibyśmy rozprzestrzenianie epidemii – oceniła.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

A jak nie mam srajfona? A

A jak nie mam srajfona? A nawet zwykłej komórki w stylu starej noikii?
To co? mam mieć? Kupić u żyda na kredyt? Założyć sobie smycz w postaci abonamentu za komórkę (srajfona),którego nie chcę i nie potrzebuję?

P.S. Pomijając to, że te "aplikacje" to czyste orwellowskie szaleństwo!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj