Odurzony narkotykami kierowca przejeżdżał ludzi na Times Square

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/CBS Baltimore

W czwartek o godzinie 11:55 czasu lokalnego doszło do zdarzenia, które przypomina ostatnie islamskie zamachy z Europy. Kierowca samochodu wjechał na chodnik na placu Times Square w Nowym Jorku. Zginęła przynajmniej jedna osoba a ponad 20 zostało rannych.

 

Zajście zostało dobrze udokumentowane przez tamtejsze kamery CCTV. Kierowca początkowo jechał spokojnie i nic nie wskazywało na to, że w pewnym momencie zechce po prostu zabijać ludzi. Samochód niespodziewanie zawrócił wjeżdżając na chodnik, na którym przebywało wielu przechodniów.

 

Morderca przez pewien czas jechał po chodniku z dużą prędkością, rozjeżdżając ludzi na swojej drodze. Liczba ofiar byłaby zdecydowanie większa gdyby sprawca nie został zatrzymany przez metalowe barierki. Chwilę później, mężczyzna opuścił zniszczony pojazd i próbował uciec, lecz w porę został zatrzymany.

Dowiedzieliśmy się, że sprawcą ataku jest były żołnierz Richard Rojas. Badania toksykologiczne potwierdziły, że był odurzony syntetyczną marihuaną. W momencie zatrzymania krzyczał, policja miała obowiązek go zastrzelić bo chciał zabić wszystkich ludzi. Twierdził również, że słyszał głosy, które kazały mu dokonać tego czynu.

 

Rojas był w przeszłości karany trzykrotnie - w 2008 i 2015 roku za jazdę pod wpływem alkoholu oraz w zeszłym miesiącu za groźby z użyciem noża. Policja początkowo twierdziła, że tego zdarzenia nie należy traktować jako atak terrorystyczny, a raczej jako "wypadek".

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Zamach "terrorystyczny" w

Zamach "terrorystyczny" w wykonamiu _ciapatego_ (najczęściej zainspirowanego przez służby) charakteryzuje się tym, że
a) islamista ucieka bez śladu przypadkowo zostawiając paszport, albo ginie od razu bez szans na przesłuchanie.
b) przypadkiem większość kamer cctv ulega uszkodzeniu

A to bardziej wygląda mi na rozmyślne naćpanie gościa i napuszczenie na rozjeżdżanie ludzi. Jeżeli faktycznie to białas, to jego przypadkiem będą będą sobie wycierały gęby wszystkie sorosowe media przy następnych 10 000 ciapackich zamachach.

Portret użytkownika tubylec

To że ktoś słyszy głosy które

To że ktoś słyszy głosy które mu każą coś zrobić nie oznacza jeszcze że trzeba to zrobić. Ile ja w życiu słyszałem głosów które mi kazały to czy tamto .. przez całe życie ciągle ktoś ma jakieś do mnie roszczenia, co jeden to mądrzejszy .. sami [email protected] experci od mojego życia .. ale od jakiegoś czasu zrobiłem się asertywny i każdemu mówię: [email protected]@j na swoje podwórko. Nie ma to jak od czasu do czasu przyjąć rolę wrednego chama .. wtedy zaraz całe to roszczeniowe bydło strzela focha i [email protected]@ do siebie .. a najlepszy sposób to każdemu wywalić prawdę między oczy co się o nim myśli, tylko tak bez ogródek i dyplomacji .. wtedy zostaje tak mało znajomych, tylko ci prawdziwi zostaną .. a ile przestrzeni dla siebie się robi.

Portret użytkownika syn

Jest cos takiego jsk bron

Jest cos takiego jsk bron psychotroniczna..jest też prezydent Duda który mówi jawnie że siła uchodźców przyjmować nie będziemy bo to nie ludzkie siła ciągnąc kogoś jak nie chce..ale jak chce to to zawsze do Polski przyjechać może bo drzwi otwarte ...wiec witajcie

Strony

Skomentuj