Odnaleziono dokumenty wzywające Ukraińców do bestialskiego mordowania Polaków!!

Kategorie: 

Źródło: Internet

W marcu w czasie prac ziemnych na jednej z posesji w Chochołowie, pracujący robotnicy wykopali z ziemi tajemniczą tubę. Po otwarciu  tuby, w której znajdowały się dokumenty szybko stało się jasne, że odnaleziono archiwum banderowskie.

 

Właściciel posesji wezwał na miejsce policję i przekazał  mundurowym swe znalezisko. Policja przekazała następnie znalezisko do IPN. Nim jednak śledczy z IPN mogli przystąpić do oględzin dokumentów, te musiały przejść konserwację w zakresie odgrzybiania i osuszania. Teraz Dariusz Antoniak,  prokurator z  z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w lubelskim IPN, potwierdza, że dokumenty rzeczywiście należały do UPA.

 

Prokurator IPN zapytany co konkretnie znajdowało się w banderowskim archiwum. Powiedział, że  w archiwum były powszechne apele i obwieszczenia do ludności, które mogły być na przykład przybite do drzwi lub drzewa. W archiwum były także wewnętrzne ulotki i instrukcje  skierowane do leśnych oddziałów UPA. Instruują one bojców banderowskich na przykład jak się poruszać po lesie lub jaka powinna być ich aktywność. Jest też instrukcja jak chronić ludność ukraińską przed "polskimi bandytami".

W tubie było też kilka rozkazów. Jednym z nich był znany już rozkaz nr 1, wzywający Ukraińców do tego by zabijali swe polskie żony lub mężów. Prokurator przeanalizował także ciekawy meldunek UPA o nastrojach wśród ludności na Chełmszczyznie. W meldunku opisane są między innymi ruchy wojsk niemieckich i ukraińskiego legionu samoobrony.W jednym z dokumentów pada nazwa "Krapka" co zapewne świadczy o tym, że dokument został stworzony w samodzielnej sotni Krapka, która działała na terenie powiatów łodawskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i bialskiego.

 

Reszta artykułu na portalu ToJuzByło.pl

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kapitan

Zachowanie pamięci o

Zachowanie pamięci o barbarzyńsko i w potwornych mękach pomordowanych przez Ukraińców prawie milionie polskich kobiet, dzieci, mężczyzn i starców to nie żadne ‘rozdrapywanie ran’. To jest święty obowiązek polskich patriotów. Zaprzeczając swoim zbrodniom, Ukraińcy mordują swe ofiary nadal i czczą oprawców jako narodowych bohaterów Ukrainy. Dzieli nas od Ukraińców na pokolenia morze przelanej przez nich polskiej krwi. Ukraińcy zniszczyli  prawie 7 000 polskich miejscowości w Małopolsce Wschodniej. Ukraińcy bezlitośnie mordowali ludność Warszawy w 1944 r., wśród gwałtów i rabunków, łącznie z wymordowaniem bagnetami i kolbami 200 dzieci w wolskim sierocińcu. Nie będzie z Ukraińcami pojednania i nie będzie wybaczania bez ukraińskiego pokajania. To jest teraz dla nas naród demonów.

Portret użytkownika keri

Rozdrapywania ran nie widzisz

Rozdrapywania ran nie widzisz w wiszącym przed każdym kościołem Jezusie na krzyżu? 2000lat napuszczania Ciebie nie razi? Nie ma dowodów na to, że Jezus był tam, gdzie biblia go umieściła i nie ma dowodów na to, że był ukrzyżowany.

Są dowody na bestialskie wymordowanie Polaków przez Ukraińców, są świadkowie i ofiary tych zdarzeń, więc nie jest to napuszczanie, tylko święta pamięć.

Portret użytkownika U_P_Adlina

charis czy ty nie przesadzasz

charis czy ty nie przesadzasz z tym nadstawianiem drugiego policzka? "Rozdrapywanie ran"? Uważasz, że powinniśmy udawać, że nic się nie stało? I jak barany na rzeź czekać na Wołyń2 ? Jak mielibyśmy potem spojrzeć w oczy setkom tysięcy polskich starców, kobiet i dzieci zamordowanych na tak bestialskie sposoby, że nawet sam belzebub byłby w szoku. Dziś na nazi-banderowskiej upainie dzięki "naszym" k***wskim "sojusznikom" zza oceanu potomkowie tych zwyrodnialców znowu podnoszą łby. A my mamy patrzeć i nic nie mówić? Nie mówić prawdy? Nie spodoba się to komuś takiemu jak ty, ale powtórzę tu słowa polskiego wieszcza Adama Mickiewicza: "Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem i choćby mimo Boga". 

PS: Trzeba zachować równowagę. Kiedy jest czas i warunki do miłości, niech ona kwitnie, ale kiedy trzeba robić porządek z zagrażającymi nam bestiami w ludzkiej skórze, trzeba być bezwzględnym. Czasami wybór jest tylko taki, że ALBO MY, ALBO ONI. Ja wybieram nas.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Stary Polak

Nie wydaje sie Wam to dziwne,

Nie wydaje sie Wam to dziwne, że "nasze" władze tak stanowczo obwiniają Niemców i Rosjan oraz polskich milicjantów o zbrodnie a tak łatwo przechodza do porządku dziennego nad  pół milionem bestialsko zamordowanych Polaków przez bestie z Ukrainy z Banderą na czele. Rozumem polityczną poprawność wszystkich rządów ale czy to przypadkim nie przykład braku niepodległości, kiedy władze jakiegoś kraju nie mogą publicznie upomnieć się choćby o pamięć dla swoich obywateli. A może nie chcą? A co do pamięci to, może zgłosi się któryś sceptyk, który mojej matce, które miała latem 1943 roku 7 lat wytłumaczy, że tego iż jej 5 lat starszą kuzynkę, którą wtedy zgwałacili, pocieli nożami a potem podpalili i powiesili na płocie, nie powinna rozpamiętywac, bo to przecież nasi obecni sojusznicy zrobili i jeszcze wolno się im tym bezkarnie chwalic.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Oczywiście. Brak suwerenności

Oczywiście. Brak suwerenności jest powodem tego całego absurdu, ponieważ nasz pan z faszyngtonu żąda, aby Polacy i ukro-banderowcy z upainy zachodniej stali się przyjaciółmi. Wszystko to w interesie zaoceanicznego zbira, którego obchodzi tylko jego tłuste dupsko utuczone na grabieżach i podbojach, a nasze koszty go nie obchodzą. Stąd takie zgodne lizanie dup banderowskich przez "naszych" polityków wszelkich opcji. Stąd brak chęci do uchwalenia ustawy o penalizacji banderyzmu. Co pan kazał, lokaj musi wypełnić. Na wymioty się zbiera. Odpalony przez faszyngton nazi-banderyzm na upainie już Polsce wychodzi bokiem, a niewiadomo, czy w niedalekiej przyszłości nie zakończy się to jakąś tragedią. Takich to ku**a mamy "sojuszników". Dopóki się ich nie pozbędziemy, dopóty "nasze" pacynki osadzone na stołkach w Warszawie będą ślinić banderowskie dupska.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj