Oczekiwanie na burze magnetyczną

Kategorie: 

Powyższe nagranie obrazuje jak zwiększała się plama 1618. To właśnie z tego regionu pochodziła większość zjawisk, które wkrótce będą stanowić największe wyzwanie dla ziemskiego pola magnetycznego.

 

Plama ta zdaje się być już w zaniku, co od razu znalazło swoje odzwierciedlenie w prognozach NOAA. W tej chwili prawdopodobieństwo rozbłysku klasy M wynosi jedynie 10% a wczoraj sięgało 70%. Mimo słabnięcia tej grupy plam Ziemia i tak doświadczy zjawisk towarzyszących rozbłyskom, jakie dało się tam zobaczyć w ciągu ostatnich dni.

W sumie wyrzutów masy było kilka, ale dwa z pewnością dotrą do naszej magnetosfery. Na razie wszystkie poziomy z aparatury mierzącej aktywność słoneczną wskazują na prawie całkowitą flautę. Według najnowszych prognoz jeszcze dzisiaj lub jutro powinna się zacząć burza magnetyczna o wielkości do poziomu G2, czyli średniego.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Venture

Tak jak napisał nędzarz1509,

Tak jak napisał nędzarz1509, trzeba byłoby to powkładać do szczelnej metalowej klatki faradaya. W innym wypadku niezabezpieczona elektronika usmażyłaby się przez znaczną indukcję elektromagnetyczną.
Im nowocześniejszy sprzęt, mniejsze układy scalone i odległości między tranzystorami tym większe prawdopodobieństwo ich spalenia.

Portret użytkownika milache

A bardzo Cię jeszcze proszę,

A bardzo Cię jeszcze proszę, odpowiedz mi, co by się stało z różnymi metalami na ziemi przy bardzo dużej dawce od słoneczka. naprawde dużej. I Gdyby... , to metale które przetrwają, Jak sie ochronić przed promieniowaniem słonecznym, a jak kosmicznym. W filmie " zapowiedż" N.Cage mówi że po rozbłysku słońca, promieniowanie sięgnie 2000m w głab Ziemi, czy to prawda? Co może zniszczyć tak naprawdę mocniejszy  rozbłysk z naszej gwiazdy? Atmosfera może spalić się?? Na internecie jest bardzo dużo zakłamanych źrodeł informacji.
 
Z góry uprzedzam,niuc nie ma wspólnego z 21 grudnia, nic nie sugeruje że tak może być, tylko zakładam taką opcję?

Portret użytkownika b@ron

z różnymi metalami na ziemi

z różnymi metalami na ziemi toby było tak że w pewnej  odległości między co najmniej dwoma przedmiotami metalowymi mogłoby zajść zjawisko indukcji elektromagnetycznej jeśli w tym przypadku powstałby odpowiednio duży prąd więc nawet iskrzenie(wyładowanie elektryczne) między tymi przedmiotami byłoby możliwe,bardzo narażone były by sieci energetyczne gdzie wiadomo że nieizolowane przewody idą obok siebie na długich trasach ,w sieciach tych mogłyby powstać prądy o napięciach i natężeniach mogących uszkodzić praktycznie każdy odbiornik zapięty do sieci nie pomijając oczywiście "spawana"transformatorów przesyłowych ,oczywiście nie przy burzy stopnia G2 jaka jest spodziewana ,taka burza może się zdażyć że spali komuś router czy kompa jeśli sie zdaży w "odpowiednim" miejscu .nam napewno szkodzi wtedy wzmożone promieniowanie uv ale to jest oczywiste ...klatki faradaya teraz nie potrzebujemy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj