Obywatelom Australii grozi 5 lat więzienia, jeśli wrócą do swojego kraju z Indii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rząd Australii ogłosił, że od poniedziałku 3 maja obywatelom tego kraju wracającym do domu z Indii grozi grzywna lub więzienie. W związku z pogarszającą się sytuacją w związku z Covid-19 w Indiach, rząd Australii nałożył tymczasowy zakaz podróżowania na turystów z tego regionu świata wjeżdżających do Australii.

Zakaz będzie miał wpływ na tych, którzy byli w Indiach w ciągu 14 dni od daty wyjazdu. To pierwszy przypadek, gdy obywatelom Australii zakazano wjazdu do własnego kraju. Szacuje się, że w Indiach jest około 9 tysięcy Australijczyków. Ci, którzy nie zastosują się do nowych zasad, mogą zostać skazani na karę cywilną w wysokości 300 grzywn, pięć lat więzienia lub jedno i drugie!

 

Zakaz wejdzie w życie o godz. 12:01 w poniedziałek 3 maja.

„Tymczasowy zakaz nastąpił po dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów i został oparty na zaleceniach dotyczących pogarszającej się sytuacji COVID-19 w Indiach” - czytamy w oświadczeniu. „Ocena ryzyka, na podstawie której podjęto decyzję, opierała się na odsetku zagranicznych podróżnych poddanych kwarantannie w Australii, którzy zarazili się COVID-19 w Indiach”.

Australijscy specjaliści z dziedziny wirusologii twierdzą, że posunięcie rządu federalnego jest nieproporcjonalne do zagrożenia stwarzanego przez powracających podróżnych. Nowa mutacja SARS-CoV-2 z Indii wzbudza strach na całym świecie, ale jeszcze żaden rząd nie zdecydował się na takie rozwiązanie. Jest to jednak po prostu kolejne przesunięcie nieprzekraczalnej linii. 

 

Nikt już nic sobie nie robi z takich rzeczy jak prawa człowieka czy zakaz dyskryminacji. Stało się to cześcią naszego życia i ci, którzy wcześniej gardłowali za tolerancją nagle zmienili się w gorliwych zwolenników totalitaryzmu. Australijskie władze od początku pandemii idą w awangardzie tego nowego nazizmu sanitarnego i mogą nas jeszcze nie raz zaskoczyć swoimi szalonymi bezprawnymi pomysłami.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

To niech wracają z przesiadką

To niech wracają z przesiadką ROFL
A tak serio... Tragedia!
Kolejny dowód na to, ze jak władza chce, to zrobi wszystko na co ma ochotę i te wszystkie gówno warte fundacje i organizacje praw człowieka, będą w takich sytuacjach udawać że nie ma tematu!
Mówię to w kontekście tego co ostatnio pisałem o Polsce i Polakach!
Jak będą chcieli zaszczepić społeczeństwo to to zrobią i nikt się przed tym nie uchroni, nawet samozwańczy internetowi twardziele!
Jeśli nie wszystkich zaszczepią, to tylko dlatego że sami tak zdecydują, a nie dlatego że jedno czy drugie dziecko klawiatury tak zechce Dirol

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Mojeimię44

Im bardziej zaczynają łamać

Im bardziej zaczynają łamać prawa człowieka tym bardziej społeczeństwo na nich odreaguje swoją złość. Wszystko kwestia czasu. Obywatele innych krajów reagowali na restrykcje protestami, strajkami itd. Jednym słowem wypalali się a Polscy obywatele siedzieli stosunkowo cicho i się przyglądali chociaż narastała w nas złość i ogień. Teraz pora na nas. Rubikon zaczyna być przekraczany i polaryzacja następuje. Jeszcze się okaże ile ten PiS i inne partie mają faktycznie poparcia gdy pęknie ten balon nabrzmiały w sercach obywateli. My Polacy jeszcze ostatniego słowa nie powiedzieliśmy a wierz mi każdy z nas ma potencjał by klawiature komputera zamienić na inne zabawki nawet te najsłabsze owieczki są w stanie ją zamienić gdyż tyle w nas złości. Przysiegam ci. Balon pęka. Teraz już wystarczy iskra a odwrotu nie ma. Przygotuj się. Najlepsze przed nami. 

Ps. Komunizmu też nie obaliliśmy w jeden dzień a skoro daliśmy radę z komunizmem tym bardziej damy sobie radę z tym reżimem.  Pamietaj ten rezim uderza i w małych i wielkich. To kwestia czasu kiedy pokonamy tą iluzję niewoli. 

https://youtu.be/3tOZvDO1iSk

Portret użytkownika Przerywa Milczenie

Nie pieprz o dawaniu sobie

Nie pieprz o dawaniu sobie rady z komunizmem, bo to bzdura. Komunizm się wypalił w CCCP, kasa się skończyła i Łatka zdecydował o poddaniu całego ukladu. Zasługa Solidarnosci czy Polaków w ogóle jest tu żadna. Potem zaś nastąpił pakt USA/CCCP o podziale wplywów. I tyle.

Pierdzielisz tak samo jak pierdzieli cała rzesza 'patriotów' o roli Piłsudskiego w "wyzwalaniu" Polski.  I tu prawda jest inna: Polska powstała, bo tak pasowało Międzynarodówce. I to Międzynarodówka dała na to kasę.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Ty się mną nie zajmuj tylko

Ty się mną nie zajmuj tylko swoim mózgiem bo po pisaniu widać, że masz problem. Przecież wyraźnie caly czas piszę przychlascie, że nie tylko biedni są pokrzywdzeni obecną pandemią. Ty to w końcu zrozum ułomie systemowy. Jeszcze nikt samemu nie obalił systemu ale ty jesteś zbyt ograniczony by myśleć zbiorowo bo dostałeś rozkaz szykanowania mnie na tym forum od swoich przełożonych kundlu bury i to robisz.

Strony

Skomentuj