Obrażony Żyd zażądał od Apple usunięcia Telegrama ze sklepu z aplikacjami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska koalicja na rzecz bezpieczniejszej sieci zażądała od Apple usunięcia Telegrama z App Store. Poinformował o tym The Washington Post. Podobny pozew zostanie wkrótce wniesiony przeciwko Google z tym samym wymogiem, tj. usunięcia Telegrama z Google Play.

 

Powodowie zarzucają, że w Telegramie są rozpowszechniane treści antysemickie, rasistowskie i neonazistowskie, a aplikacja była wykorzystywana przez zwolenników Donalda Trumpa do koordynowania działań podczas szturmu na Kapitol.

 

Pozew został złożony w imieniu Koalicji na rzecz Bezpieczniejszej Sieci i osobiście przez jej prezesa Marka Ginsberga. Oznacza to, że w jednym roszczeniu występuje zarówno jako osoba prawna, jak i osoba fizyczna.

 

Ginsberg twierdzi, że treści antysemickie w Telegramie zagrażają mu osobiście, ponieważ jest Żydem ze względu na narodowość, a fakt, że jest właścicielem iPhone'a, daje mu prawo do pozywania Apple, wymagając od firmy przestrzegania warunków obsługi użytkownika, które zabraniają nawoływania do nienawiści i podżeganie do przemocy w aplikacjach hostowanych w App Store.

 

„Telegram wyróżnia się na swoich własnych prawach jako dystrybutor (mowy nienawiści) nawet w porównaniu z Parlerem” - powiedział WP Ginsberg.

 

Pozew wniesiony przeciwko Apple w niedzielę do amerykańskiego sądu okręgowego dla Północnej Kalifornii dotyczy stresu emocjonalnego spowodowanego zaniedbaniem i naruszeniem kodeksu biznesowego Kalifornii, a także nieokreślonych szkód i nakazu zobowiązującego Apple do usunięcia Telegrama ze sklepu z aplikacjami. Według prawnika koalicyjnego Keitha Altmana podobny pozew ma zostać wniesiony przeciwko Google.

 

Reakcja przedstawicieli Apple i Telegram jeszcze nie nastąpiła. Perspektywy pozwu są w tym momencie niejasne. Daphne Keller, która studiuje regulacje platform na Stanford Law School, uznała pozew za mało prawdopodobny. Jeśli jednak proces się rozpocznie, jest mało prawdopodobne, aby spełniał wymogi Koalicji na rzecz Bezpieczniejszej Sieci.

 

Warunki korzystania z usług Apple są bardzo elastyczne, a firma ma dużą swobodę w zakresie swoich aplikacji. Na przykład Apple może zdecydować się na częściowe zablokowanie Telegrama, ukrywając aplikację przed użytkownikami ze Stanów Zjednoczonych, ale pozostawiając ją swobodnie dostępną dla wszystkich innych jurysdykcji.

 

Ponadto powodowie będą musieli udowodnić bezczynność zespołu Telegram w odniesieniu do treści ekstremistycznych i neonazistowskich, co będzie trudne, ponieważ Telegram ma przypadki skutecznego przeciwdziałania ekstremistom. W szczególności Telegram był kiedyś aktywnie wykorzystywany do komunikacji i koordynacji przez zwolenników Państwa Islamskiego zakazanego w wielu krajach, ale w 2019 roku sieć społecznościowa we współpracy z policją UE zablokowała tysiące kanałów ekstremistów i faktycznie usunęła islamistów z obiegu.

 

Nie wiadomo, kto mógłby skorzystać na wojnie prawnej z Telegramem, ponieważ spory sądowe w Stanach Zjednoczonych są zawsze kosztowną rozrywką. Biorąc pod uwagę, że głównym konkurentem aplikacji był i pozostaje WhatsApp należący do Facebooka, jest bardzo prawdopodobne, że Mark Zuckerberg próbuje usunąć konkurenta innymi rękami.

 

Nawiasem mówiąc, Pavel Durov rozumie, że wojna z Zuckerbergiem na jego terytorium, tj. w amerykańskiej jurysdykcji, może zostać przegrana, ponieważ tydzień temu ogłoszono, że nie wykluczono usunięcia Telegrama z App Store.

 

Ocena: 

Średnio: 2 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Szydki swoim talmudycznym

Szydki swoim talmudycznym prawem zniszczyły prawo rzymskie. Ta pustynna logika może funkcjonować tylko jako cywilizacyjny pasożyt. W oparciu o rozważania rabinowatych talmudystów kompletnie nic nie da się zbudować. Od razu widać, że to prawo wyszło od koczowników, czyli chazarów. Taki szydek jest ciągle w ruchu, skacze z gałęzi na galaź i bierze to co da się ukraść. Nie jest zainteresowany budową czegokolwiek. Dla szydka to abstrakcja. I takich szydkow mamy w rządzie.

Portret użytkownika Wiertara

Sedes nie myl zyda z chazarem

Sedes nie myl zyda z chazarem, zydzi zajmuja sie kabala magia polecam ZOHAR .

chazaria to tylko nizszy szczebel potrzebny was wyciagac w matrixa ktorych zydzi wykorzystuja do dalszej rozgrywki a ktorych potem usuna z kart do gry..

Portret użytkownika euklides

Dobrze szydku, chazarze.

Dobrze szydku, chazarze. Pamiętam, że majaczyłeś coś ostatnio o Harrym Potterze. Niestety jakiś typ niedawno udowodnił, że magikom można podpalić dom zwykła benzyną i szydowska mana strasznie spadła.

Skomentuj