Nowy szczep koronawirusa nazwany Omikron budzi grozę na świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

WHO nazwała nowy szczep Covid B.1.1.529 z Republiki Południowej Afryki „Omikron” zgodnie z 15 literą alfabetu greckiego. Teraz możemy się już zacząć bać tej nowej mutacji, bo stara poczciwa Delta już nam spowszedniała.

W oświadczeniu wydanym przez organizację po nadzwyczajnym spotkaniu Technical Advisory Group on the Evolution of Viruses, wariant Omikron został uznana za opcję budzącą niepokój ze względu na dużą liczbę (32) mutacji. Może w związku z tym wykazywać dużą zaraźliwość,

 

Istniejące testy PCR wykrywają go, chociaż kilka laboratoriów wskazało, że szeroko stosowany test PCR nie wykrywa jednego z trzech genów docelowych, więc nie może być używany jako marker dla tego wariantu, dopóki nie zostanie potwierdzony przez sekwencjonowanie. 

Eksperci badają dowody na to, jak skuteczne są szczepionki przeciwko Omikronowi, ponieważ wiele mutacji wskazuje, że jest on wysoce odporny na szczepionki. Szczep ten charakteryzuje się ponoć tym, że ma więcej zmian w białku wypustek niż wszystkie inne warianty COVID-19.

 

Wcześniej informowano, że wariant B.1.1.529 został znaleziony w RPA, Botswanie, Izraelu i u turysty, który przybył do Hongkongu z RPA. Ten szczep został również zidentyfikowany w Belgii. Wszystko wskazuje na to, że nowy szczep może wyprzeć „deltę”.

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika irfy

Przerażająca wiadomość. I co

Przerażająca wiadomość. I co ja teraz pocznę? Chyba zaraz zejdę do piwnicy i wykopię dodatkowe kilkanaście metrów ziemi, żeby zrobić sobie głębszy bunkier. Może jak tam będę siedział, to mnie ten omikron nie dopadnie? Innego wyjścia raczej nie mam, skoro nawet wspaniałe testy PCR ledwo go wykrywają… Co za zjadliwe cholerstwo? Przecież normalną deltę to wykrywają nawet w oleju rzepakowym, papai i soczku pomarańczowym a tutaj nie chcą wykrywać wszystkich markerów? Właśnie sfajdałem się w spodnie ze strachu. Pomyślałem, żeby zbadać tę kupę testem PCR, ale jak tego nowego wariantu nie da się wykryć, to co mam robić?

No nic, zapakuję się w pięć warstw worków na śmieci, włożę maskę przeciwgazową i będę siedział w moim bunkrze, żywiąc się robakami. Może nie są zakażone? Skoro Unia dopuściła je jako produkt spożywczy, to chyba są bezpieczne i nie roznoszą tego omikrona?  Mam nadzieję, że przetrwam do czasu, kiedy bohaterskie firmy farmaceutyczne opracują pięć dawek odpowiedniej szczepionki!  Od razu przyjmę ją razem z rodziną, psem, kotem, świnką morską i dla pewności jeszcze szynką wiszącą w spiżarni (ją też lepiej zaszczepić). Odwagi!

Portret użytkownika baca to zion cammo

 bo tam jest w RPA  najwiecej

 bo tam jest w RPA  najwiecej bialych chrzescian i kosciolow, tak samo loki sa tam gdzie sa chrzescianie.

w Europie to jakies 40 proc chrzescian im juz przeszkadza...a w Afryce to juz zalezy - latwiej jest usunac mniejszosc chrzescian niz wiekszosc.

to jest WOJNA RELIGIJNA szatana z Bogiem.

Strony

Skomentuj