Niezaszczepieni ludzie w Indiach będą nosić odznakę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Policja na wiejskich obszarach Indii zmusiła niektórych obywateli, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, do noszenia insygniów z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, uniwersalnym symbolem zagrożenia. Wywołało to ogromne oburzenie w kraju, w którym już brakuje zastrzyków.

 

Urzędnicy okręgu Nivari w centrum Madhya Pradesh powiedzieli, że wprowadzili politykę zachęcającą do większej liczby szczepień.

 

„Obserwując niski wskaźnik szczepień w naszym regionie, postanowiliśmy oddać hołd zaszczepionym osobom. Jednak wkrótce znaleźliśmy również dużą liczbę osób, które nie zostały zaszczepione ”- powiedział Santosh Patel, policjant z jednostki z siedzibą w rejonie Pritvipur.

„Dlatego, aby dać im nauczkę i zachęcić do szczepień, złożyliśmy przysięgę, że zaszczepimy je jak najszybciej” – cytuje policyjną agencję Reuters. Zaszczepieni otrzymywali znak w kolorze indyjskiej flagi z napisem „Jestem patriotą”. Ci, którzy nie byli zaszczepieni, otrzymywali znak z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, który brzmi: „Nie zbliżaj się do mnie, nie jestem zaszczepiony. Proszę, trzymaj się ode mnie z daleka."

Niektóre osoby zostały zauważone przez dziennikarzy z podobnymi naklejkami. Polityka wywołała oburzenie w Internecie, a użytkownicy mediów społecznościowych nazywali ją „obrazą” i „stygmatyzacją”.

 

Około 14% mieszkańców Madhya Pradesh otrzymało jedną szczepionkę na koronawirusa, a wskaźniki szczepień na obszarach wiejskich, takich jak Nivari, gdzie wszystko się dzieje, należą do najniższych w kraju. Indie, największy na świecie producent szczepionek, borykają się z problemami z dostawami po wyeksportowaniu dziesiątek milionów szczepionek, w tym darowizn do mniejszych krajów.

 

Indie to oczywiście bardzo specyficzny kraj, w którym człowieka można pobić kijami, a nawet rozszarpać na kawałki za „niewłaściwą wiarę”, ale trend wydaje się być znacznie szerszy niż Indie, a to dopiero początek, więc warto śledzić rozwój wydarzeń.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

...żeby reszta wiedziała że

...żeby reszta wiedziała że ma do czynienia z osobą niewykształcona, bez wiedzy i niebezpieczna sanitarne.

hahaha...a czy Ty wiesz, że te warunkowo dopuszczone do obrotu preparaty, nie są szczepionkami, bo są w fazie testów na dwunogich baranach? Biggrin

...czy masz świadomość dwunogi baranie, że przed wyszczepieniem, podpisując świadomie dobrowolną zgodę na uczestnictwo w eksperymencie medycznym, oświadczyłeś, że robisz to na własną odpowiedzialność i WIESZ, że eksperyment  może skończyć się powikłaniami i/lub śmiercią...?

...czy masz świadomość, że jak zaczną wymierać wyszczepione barany, to ich rodziny złamanego grosza nie dostaną od ubezpieczycieli... bo polisy nie obejmują eksperymentów medycznych?...

Portret użytkownika baca

on jak każdy zombiak zrobił

on jak każdy zombiak zrobił się agresywny bo nagle zauważył że:

może co najwyżej sobie tym paszportam dupę podetrzeć

ma takie same prawa jak nie zaszczypani

ale nie ma takich samych szans na przeżycie, bo u nas 99,5 % wyjścia cało z covida a u nich zero

 

Portret użytkownika baca

no i tak jest... u was...

no i tak jest... u was...

w Polsce natomiast nie będzie naśladowców chćbyś się zesrał bo prędzej ci na hebrajskiej klawiaturze wyrosną polskie litery... a poza tym jak wszystkich do siebie zrazisz to kto ci będzie srał na grób, pożyteczny idioto?

 

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Tacy debile jak ty

Tacy debile jak ty podświadomie zdają sobie sprawę, że są debilami. A że nic nie mogą na to poradzić, podbudowują swoje ego oskarżając o głupotę innych.

Portret użytkownika Michal20

@gash. Znam takich typków jak

@gash. Znam takich typków jak ty... kapnęli się, że zostali zrobieni w wała ale będą się kłócić do końca. Aby nie wyszło, że się sfrajerzyli.  - niebezpieczna sanitarne  - ojej czyżby te cud zastrzyki nie działały? xD

P.s. osoba niewykształcona i tak jest na lepszej pozycji iż analfabeta funkcjonalny który nie rozumie słów: "eksperyment medyczny", "warunkowe dopuszczenie", "zero odpowiedzialności czytaj - co złego to nie my". Ja u nas wprowadzą takie oznaczenia to będę wiedział komu na ulicy przybijać piątkę  Smile

Strony

Skomentuj