Niemcy chcą stworzyć z innymi krajami armię UE. Bez Polski

Kategorie: 

Źródło: © European Union 2014 - European Parliament

Wraca temat utworzenia europejskiej armii. Niemcy we współpracy z innymi krajami planują utworzyć tzw. europejskie siły szybkiego reagowania. Docelowo chodzi o powołanie silnej armii, wzorowanej na Stanach Zjednoczonych.

 

Unia Europejska, prędzej czy później, będzie miała wspólną armię - od lat mówią o tym przywódcy państw UE. Przykładowo Emmanuel Macron mówił, że Europie potrzebna jest silna europejska armia, która zapewni naszemu kontynentowi niezależność i bezpieczeństwo przed innymi mocarstwami - Chinami, Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Docelowo chodzi właśnie o uzyskanie niezależności i wypracowanie możliwości reagowania na różne wydarzenia na świecie.

Niemcy we współpracy z Finlandią, Holandią, Portugalią i Słowenią chcą stworzyć europejską grupę interwencyjną, która mogłaby zostać wykorzystana m.in. do ochrony granic UE. Ale nie tylko. Inicjatywa zakłada utworzenie grup bojowych liczących około 5 tys. żołnierzy, które byłyby gotowe do podjęcia natychmiastowych działań. Mówi się również o utworzeniu sił specjalnych, a nawet o wypracowaniu zdolności kosmicznych i cybernetycznych.

 

Dyskusje o powołaniu europejskiej armii prowadzone są od bardzo dawna, jednak prace nad tego typu projektami utrudniają przede wszystkim podziały wewnątrz UE. Unia chce być niezależna od światowych mocarstw, ale nie potrafi tej niezależności uzyskać. Widać to chociażby w sektorze energetycznym - Europa stała się jeszcze bardziej zależna od gazu z Rosji, a ceny tego surowca rosną dramatycznie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

I to jest rozsądne i

I to jest rozsądne i zrozumiałe działanie.Priorytety są inne ! Polska chce zamordować ruskich a to nie jest żaden cel ani priorytet niemiecki ! NIE BO NIE ! """"" polskawi """" rządzący ! Czas żebyście ustąpili rządom mądrzejszych, nikt łaskawie nie rząda oda was żebyśćie cokolwiek z tego zrozumieli (macie dać spokój) i Polakom będzie ZDECYDOWANIE lżej.

Portret użytkownika Wungiel

Szkoda, że Europa notorycznie

Szkoda, że Europa notorycznie strzela gole do własnej bramki - z odejściem od chadeckiego modelu ustroju, zbokami, lewactem, ciapakami, emisjami, zielonymi energiami i całą resztą... Trudno oczekiwać, że taka wspólna armia byłaby bardziej skuteczna niż reszta powyższych pomysłów - w założeniu, chyba tylko do pacyfikacji swoich własnych bezbronnych obywateli, bo na pewno nie do zbrojnych działań na frontach.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

No to spełnia się wreszcie

No to spełnia się wreszcie marzenie Jarosława Kaczyńskiego. Niemcy będą mieć super-armię, a Polska dzięki jego legendarnej strategii będzie mieć wkrótce program rozbiory+. Zresztą nie sądzę żeby przeciętnemu Polakowi pod rządami ruskich czy niemców było gorzej niż pod zarządem chazarów. Wszak za Hitlera był mniejszy wyzysk i prostsze, bardziej wolnościowe prawo.

Strony

Skomentuj