Niebezpieczny koronawirus z Chin może być bronią biologiczną, która wymknęła się z laboratorium

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowy koronawirus szybko rozprzestrzenia się i zabija kolejnych ludzi. Potwierdzono już 901 przypadków zakażenia się oraz 26 zgonów. Tymczasem media zaczęły zwracać uwagę, że wirus może pochodzić z laboratorium, które dziwnym zbiegiem okoliczności znajduje się w mieście Wuhan, czyli tam, gdzie rozpoczęła się epidemia.

 

Już w 2017 roku, na łamach czasopisma naukowego Nature ukazał się artykuł, w którym ostrzegano przed wydostaniem się niebezpiecznego wirusa z laboratorium badawczego w Wuhan. Naukowcy pracują tam nad najniebezpieczniejszymi patogenami na świecie. Laboratorium musi spełniać kryteria dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa biologicznego BSL-4.

 

Na całym świecie powstało niewiele tego typu obiektów badawczych. Chiny uruchomiły swoje pierwsze laboratorium do badań nad patogenami w 2017 roku. Placówka powstała w Wuhan, a do 2025 roku, Chiny zamierzają wybudować jeszcze kilka takich obiektów.

Wirus SARS pod mikroskopem elektronowym – źródło: CDC

We wspomnianym artykule wskazano, że laboratorium zajmie się między innymi badaniem gorączki krwotocznej krymsko-kongijskiej, Ebolą, wirusami SARS i Lassa. Biolog molekularny Richard Ebright przypomniał, że wirus SARS już kilka razy zdołał opuścić silnie zabezpieczone obiekty w Pekinie.

 

Nie wiadomo, czy nowy wirus przypadkiem opuścił wspomniane laboratorium, lecz pewne jest, że władze Chin nie przyznałyby się publicznie do ewentualnych błędów. Faktem jest, że laboratorium z patogenami znajduje się w Wuhan, gdzie wybuchła epidemia. Kolejnym dziwnym zbiegiem okoliczności jest wypowiedź Billa Gatesa, który w 2018 roku ostrzegał przed globalną pandemią, która może zabić nawet 50 milionów ludzi w ciągu 6 miesięcy. Na przedstawionej symulacji można zobaczyć, że przewidywana przez niego pandemia rozpocznie się właśnie w Chinach.

Trudno mówić o zwykłym zbiegu okoliczności, gdy prawie tysiąc osób zaraża się tajemniczym wirusem, a władze decydują o całkowitej izolacji Wuhan i dwóch sąsiednich miast – Ezhou i Huanggang. Wygląda na to, że mimo podjętych środków bezpieczeństwa, wirus szybko rozprzestrzenia się i jest wykrywany w kolejnych krajach, a kryzys faktycznie może zakończyć się globalną pandemią.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika dziadek zee wsi

Używam zasilacza 9V 2A AC z

Używam zasilacza 9V 2A AC z kamery przemysłowej jest aż za dobry. Do tego 2 druty srebrne 10 cm 999 KGHM z Allegro. Lepiej napisz jak robisz czystą wodę. Mam nadzieje że nie robisz nano fluoru nano chlorków itp... ? Smile Woda destylowana w sklepach obecnie jest wykonywana chemicznie to nie ten sam destylat mechaniczny jak był dawniej. Obecnie destylat jest celowo skażony kwasem, tak samo jak woda utleniona i jodyna w aptekach - celowo są skażane przez bigfarma! Ja filtruję tylko biologicznie i mechanicznie wodę naturalną żywą nieprzemysłową ze źródła browarniczego tz woda sama w sobie już jest odkamieniona, bez minerałów, ale za to z dużą zawartością sodu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Można kupić w sklepie z

Można kupić w sklepie z odczynnikami chemicznymi H2O cz.d,a, ( czysta do analizy), ale uczciwie powiem, że na stacji paliw destylowaną, lub zdemineralizowaną.  Tej nikt nie skaża... Smile Nie zalecam tej metody co proponujesz, gdyż podczas elektrolizy zawartość mineralna i biologiczna twojej  zwięklsza agregację atomów srebra w zbyt duże cząstki. Im mniejsza cząstka tym dynamiczniejsze działanie. Dodatkowo naładowane polem magnetycznym ma piorunującą skuteczność. (srebro jest metalem magnetycznie czynnym)

Aha...  Jeśli z destylowanej, lub zdemineralizowanej zalecam uzupełniać wypłukany nią organizm elektrolitami,

Strony

Skomentuj