Naukowcy zidentyfikowali główną metodę transmisji zakażenia koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych ustalili, że koronawirus SARS-CoV-2 jest przenoszony głównie przez aerozole w powietrzu, a nie przez powierzchnie płaskie. Zostało to ogłoszone w artykule opublikowanym w czasopiśmie Annals of Internal Medicine.

Amerykańscy eksperci twierdzą, że zdobyli dowody przedstawione w opisach przypadków dotyczących choroby koronawirusowej, wskazujące, że dominującą formą zarażeń SARS-CoV-2 jest transmisja oddechowa. Kluczowymi czynnikami przenoszenia jest bliskość zakażonych osób i słaba wentylacja.

 

Jednak eksperci zaznaczają, że ta transmisja wirusa jest najskuteczniejsza w bardzo krótkim okresie czasu. Zauważono, że najwięcej cząstek koronawirusa obserwuje się u osób zakażonych dzień przed pojawieniem się pierwszych objawów. Następnie w ciągu tygodnia ich liczba stopniowo maleje, a wraz z tym maleje teźż szansa na zakażenie innych.

Nie poinformowano niestety jak się to ma w stosunku do tak zwanych "chorych bezobjawowo", którzy rzekomo zarażają mówiąc. To przecież z tego powodu w maskach dusi się w tej chwili wiele miliardów ludzi na całym świecie. Inną kwestią jest to w jaki sposób te maski pomagają, pomijając już kwestię tego jak bardzo szkodzą używających je ludziom. W obliczu tych ustaleń nawet zakażony u którego rozwinęły się jakieś objawy, zaraża w ograniczonym zakresie a co dopiero mityczni "bezobjawowi".

 

Naukowcy doszli do wniosku, że najgroźniejsze z punktu widzenia zakaźności są osoby, u których choroba jest dopiero na wczesnym etapie. Nie sposób oczywiście wykryć stadium choroby za pomocą nienadającego się do badań przesiewowych testu RT PCR, któy jest podstawową metodą identyfikowania przypadków koronawirusa. Czyli jako zakażonego wykryć można również ozdrowieńców w których organizmach fragmenty wirusa wzmacniane testem, mogą pozostawać przez kilka miesięcy. To właśnie dlatego w Polsce odstąpiono od robienia testów po kwarantannie, ponieważ niektórzy pozostawali na niej nawet przez kilka miesięcy, co było oczywistym absurdem.

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ 
Czasze Apokalipsy, czyli znaki początku końca globalnego dealu: I czasza - epidemie. II czasza - zanieczyszczenie mórz, oceanów i wymieranie istot żyjących w nich. III czasza - zabarwianie mórz, rzek i jezior na krwisty kolor. IV czasza - pożary wywołane globalnym ociepleniem. V czasza - zaćmienie słońca nad Wielkim Babilonem po wybuchu wulkanu. VI czasza - etap przygotowania do uderzenia na stolice Bestii. VII czasza - atak na stolice Bestii i bardzo silne trzęsienie Ziemi.

Obecnie znajdujemy się na etapie V czaszy, która ma się niebawem wypełnić.  

Portret użytkownika irfy

Główną metodą transmisji

Główną metodą transmisji koronowirusa są media "głównego nurtu". Jest to metoda bardzo mocno zakorzeniona, gdyż "dziennikarze" bardzo szybko znaleźli w niej panaceum na brak talentu. Obecnie nie trzeba już się wysilać, poszukując materiałów na jakiś palący temat. "Wirus" załatwia wszystko. Nie ma o czym pisać? Koronawirus. "Liczba zakażonych gwałtownie wzrasta, ratujmy się! I nośmy szmaty!". Gospodarka leży? Koronawirus. Sektor bankowy żąda kolejnej kasy? Nie, wcale nie przewalili tego co mieli (w wirtualnych zapisach) na instrumentach pochodnych. Koronawirus winien. I tak dalej. Oczywiście "demokratyczne" rządy ochoczo podchwyciły narrację. Dzięki czemu władze Australii mogą sobie pohulać jak jakiś Kim Dzong Un i nikt słowa nie powie. Jeszcze "społeczność międzynarodowa" pochwali za czujność rewolucyjną. Gówniane czasy.

Portret użytkownika Karlenlem

Gadałem z kumplem

Gadałem z kumplem Portugalczykiem. Mądry facet. Ma rodzinę, pracuje, jest osobą inteligentną. Zacząłem mu opowiadać o przymusowych szczepieniach, czipach, depopulacji i odbieraniu wolności. On mi na to, że rząd (UK) nie zrobi czegoś takiego bo - uwaga - byłoby to "against human rights". I takie oto myślenie ma większość osób które znam...

Strony

Skomentuj