Naukowcy stworzyli syntetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 do walki z pandemią

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi.pl

Amerykańscy naukowcy wymyślili nietypowy sposób walki z SARS-CoV-2. W laboratorium stworzyli syntetyczną wersję koronawirusa, która potrafi blokować namnażanie się naturalnego wirusa.

 

Zespół badawczy z Penn State University postanowił opracować zmodyfikowaną wersję koronawirusa SARS-CoV-2 jako potencjalną metodę walki z trwającą pandemią. Syntetyczny wirus, jak zapewniają naukowcy, został zaprojektowany w taki sposób, aby nie wywoływał choroby wśród ludzi i działał jak pasożyt dla naturalnego koronawirusa. To oznacza, że po wyeliminowaniu groźnego SARS-CoV-2 sam przestanie istnieć.

 

Syntetyczny wirus zaburza namnażanie się jego naturalnej wersji, a z drugiej strony, naturalny patogen sprzyja rozmnażaniu się jego sztucznej wersji. Ponadto, powstały w laboratorium twór potrafi replikować się trzy razy szybciej, dzięki czemu szybko wygrywa z groźnym koronawirusem SARS-CoV-2.

Naukowy potwierdzili skuteczność syntetycznej wersji wirusa w walce z jego naturalnym odpowiednikiem podczas eksperymentów na zwierzęcych komórkach. Wykazano, że w ciągu 24 godzin, sztuczny wirus zredukował ilość naturalnej wersji koronawirusa o połowę.

 

Zachęceni pozytywnymi wynikami badań naukowcy z Penn State University zapowiadają kolejne eksperymenty - tym razem na komórkach ludzkich płuc i w obecności nowych mutacji koronawirusa. Miejmy tylko nadzieję, że tego typu eksperymenty z wirusami nie doprowadzą do kolejnej, jeszcze groźniejszej pandemii.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Amerykanie na każdym kroku

Amerykanie na każdym kroku chca utrzymać wiarę, że jakis wirus w ogóle istnieje, tak jak ta akcja z Trumpem i kongresmenami i mówienie, że wirus został wyprodukowany w Chińskim labolatorium, a chodzi o to aby usprawiedliwić produkcję i szczepienie ludzi bo w końcu wirus istnieje nieważne, że nie jest tak groźny jak mówił np. Anthony Fauci ale istnieje więc trzeba szczepić, to jest banda oszustów którzy ze sobą współpracują ci wszyscy politycy w USA aby robić żydowski geszeft. Donald Trump współpracuje z Bidenem i odgrywają teatrzyk.

Portret użytkownika drako_tr

No tak, bo ani szczepionki,

No tak, bo ani szczepionki, ani wersja "alfa" nie były odpowiednio dopracowane...ale naprawiono już ten błąd... ten kolejny laboratoryjny i "niegroźny" wirusek, już na pewno właściwie się przyjmie.

No Szczepany, szykować łapki, teraz już nie tylko będziecie nieśmiertelni, teraz staniecie się "bóstwami" Biggrin

 

Portret użytkownika Zubek

To wielce ciekawe: da się w

To wielce ciekawe: da się w kilka miesięcy zbudowac syntetyczny odpowiednik Sars2 i to tak, by blokował oryginał.

A wcześniej twierdzono, że oryginał jest naturalny i nie mógł powstać w labie. No, oni juz przestali się opierdalać z maskowaniem faktów.

Jesteśmu już oficjalnie w erze tworzenia dowolnej broni wirusowej.

Skomentuj