Naukowcy przewidują rychłe nadejście ery powszechnego kanibalizmu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Według profesora z Stanford, szybko rosnąca liczba ludności na naszej planecie może doprowadzić do tego, że ludzie będą musieli zacząć zjadać się nawzajem.

 

Paul Ehrlich przepowiedział 46 lat temu, że ludzkość przy obecnych tendencjach demograficznych dojdzie do punktu, że kanibalizm będzie jedną z niewielu możliwości przetrwania. Ehrlich przekonuje, że brak środków będzie tak uciążliwy, że ludzie będą musieli radykalnie zmienić nawyki żywieniowe. Wiąże się to także z ogromnymi zmianami w rolnictwie – pisze Fedpost.

„W najbliższej przyszłości jedzenie trupów będzie zupełnie normalne, bo ludzie wszędzie i zawsze są głodni " – powiedział naukowiec, dodając, że ludzkość szybko zmierza w tym kierunku. „Innymi słowy, od 45 lat na świecie populacja wzrosła o 2,5 mld osób. Nieuchronnie prowadzi to do wojny o zasoby”.

Ehrlich jest powszechnie znany za sprawą swojej pracy pn. „Bomba demograficzna”, którą opublikowano w 1968 roku. Badacz zaapelował o podjęcie środków w celu kontroli populacji, aby zapobiec kryzysowi przeludnienia i co za tym idzie – wielkiemu głodowi.

„W 1970 roku świat będzie poddany próbie głodu - setki milionów ludzi umrze z powodu braku pożywienia" – zapowiadał. „Nasze dzieci będą dziedziczyć zupełnie inny świat ,świat, w którym normy, polityka i gospodarki z 1960 roku nie będą miały zastosowania".

Ehrlich przekonuje, że niebezpieczeństwo przeludnienia znów rośnie. Obwinia za to amerykańskich republikanów i media.

„Wszyscy muszą jeść, a zadowolenie naszych potrzeb może być bardzo niszczycielskie" - powiedział Ehrlich.

Kwestie etyczne związane ze sposobem, w jaki hoduje się bydło, są ważne, ale stosunkowo trywialne w porównaniu do szkód wyrządzonych przez nasz system podtrzymywania życia.

 

Erlich napisał nową książkę pn. „Nadzieja na Ziemi”. Współautorem publikacji jest Michael Tobias.

„Pracując nad książką, staraliśmy się tknąć trochę optymizmu” - powiedział Tobias. „Naprawdę myślę, że możemy uniknąć najgorszych scenariuszy”.

Tobias uważa, że młodzi i kreatywni przedsiębiorcy mogą pomóc znaleźć klucz do uporania się z zagrożeniem poprzez inwestowanie w technologie, które mogą rozwiązać problem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Venture

Umierają z braku żywości. Nie

Umierają z braku żywości. Nie słyszałem jeszcze by ktos zszedł z powodu nieprzyjęcia swojej dziennej porcji celulozy zawartej w banknotach. Ale pośrednio to prawda co piszesz.
Żywność jest (np. 50% jest wyrzucana), pieniądz również znajdzie się w dowolnych ilościach, np taka szulernia FED drukuje miesięcznie 80 mld usd bez pokrycia pompując bańkę akcji.
Ludzie w krajach niskorozwiniętych żyja i umierają w nędzy w wyniku chciwości, braku zasad moralnych oligarchii i głupoty cywilizacyjnej. Skutkiem jest m.in zamierzony nieustanny brak "pieniądza". Ale masy uwielbiają być tępymi niewolnikami, w innym wypadku sytuacja wyglądałaby zgoła inaczej. Mieli już ogrom okazji do ocknięcia się ze snu, jednak tego nie zrobili - dalej podtrzymują system.

Portret użytkownika scolo

Polsce taki scenariusz nie

Polsce taki scenariusz nie grozi, gdyż wejście do ue i zmiany w przepisach powodują, że zatruta żywność, drożyzna i niskie płace skutkują depopulacją. Zatem ten problem jest wyssany z brudnego paluszka od nogi.

Portret użytkownika Proste

Oddajcie ludziom rolnictwo i

Oddajcie ludziom rolnictwo i skończcie z monopolem na produkcję i tak już szkodliwej żywnośći i problem się skończy. Jkby człowiek głodny naprawdę głodny miał możliwość zamieszkać na wsi to pewnie by to zrobił i więcej ani jemu ani rodzinie głód by więcej do oczu nie zaglądał, ale za co biedni mają pójść na wieś jak nie mają ateż pieniedzy na taki luksus.

Portret użytkownika Łupaszko

To jakieś szatańskie wersety.

To jakieś szatańskie wersety. Jaki głód !?? Wystarczy znieść limity na produkcję żywności.
Produkcja żywności jest stale drastycznie ograniczana , więc te herezje o głodzie
i ograniczaniu liczby ludności są fantazją psychopaty z piekła rodem.

Strony

Skomentuj