Naukowcy odkryli kolejny lek, który skutecznie zapobiega namnażaniu się koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowa skomputeryzowana technika przesiewowa leków połączona z testami laboratoryjnymi sugeruje, że pralatreksat leku do chemioterapii, pierwotnie opracowany do leczenia chłoniaka, mógłby potencjalnie być stosowany w leczeniu Covid-19.

 

Haiping Zhang z Shenzhen Institute of Advanced Technology w Shenzhen i jego koledzy przedstawili te wyniki w ogólnodostępnym artykule naukowym opublikowanym w czasopiśmie PLOS Computational Biology.

 

Ponieważ pandemia Covid-19 powoduje choroby i śmierć na całym świecie, pilnie potrzebne są skuteczniejsze metody leczenia. Jednym ze sposobów byłaby zmiana recept na istniejące leki, które zostały pierwotnie opracowane do leczenia innych chorób. Metody obliczeniowe mogą pomóc w identyfikacji takich leków poprzez symulację interakcji różnych leków z SARS-CoV-2.

 

Zhang i współpracownicy połączyli kilka technik obliczeniowych modelujących interakcje lek - wirus z różnych, uzupełniających się perspektyw, aby ułatwić wirtualną eksplorację istniejących leków.

 

Zastosowali to hybrydowe podejście do przeszukania 1906 istniejących leków pod kątem ich potencjalnej zdolności do hamowania replikacji SARS-CoV-2 poprzez celowanie w białko wirusowe zwane polimerazą RNA zależną od RNA (RdRP).

 

Dalsze eksperymenty laboratoryjne wykazały, że pralatreksat silniej hamuje replikację wirusa niż remdesivir, lek stosowany obecnie w leczeniu niektórych pacjentów z Covid-19.

 

Dane te sugerują, że pralatreksat może być potencjalnie stosowany w leczeniu Covid-19. Jednak ten lek chemioterapeutyczny może powodować znaczące skutki uboczne i jest stosowany u osób z chłoniakiem w końcowym stadium, więc natychmiastowe zastosowanie u pacjentów z Covid-19 nie jest wskazane.

 

Niemniej jednak wyniki przemawiają za zastosowaniem nowej strategii badań przesiewowych w celu identyfikacji leków, które można by z powodzeniem użyć.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Taaa? Ciekawe.

Taaa? Ciekawe.
A te naókafce to w końcu wyizolowali pełny genom TEGO "wirusa"?
Bo nie słyszałem o tym. 
A wręcz przeciwnie. Ujawniane są kolejne informacje, że "wirus" to hutzpah związana między innymi z tym, ze wygasły 20'letnie patenty na "szczepionki" przeciwko grypie i trzeba ją czymś zastąpić:
 

Mam doktorat z wirusologii i immunologii. Jestem naukowcem z laboratorium klinicznego i przetestowałem 1500 „rzekomo” pozytywnych próbek COVID 19 zebranych tutaj w Południowej Kalifornii. Kiedy mój zespół laboratoryjny i ja przeprowadziliśmy testy na podstawie postulatów Kocha i obserwacji z użyciem SEM (skaningowego mikroskopu elektronowego), nie znaleźliśmy żadnego COVID w żadnej z 1500 próbek.

 

Okazało się, że wszystkie z 1500 próbek były głównie grypą A, a niektóre były grypą B, ale nie był to ani jeden przypadek COVID, a my nie używaliśmy głupich testów PCR. Następnie wysłaliśmy pozostałe próbki do Stanford, Cornell i kilku laboratoriów Uniwersytetu Kalifornijskiego, a oni znaleźli takie same wyniki, jak my, BRAK COVID. Znaleźli grypę A i B. Następnie wszyscy rozmawialiśmy z CDC i poprosiliśmy o próbki COVID, których CDC powiedział, że nie może dostarczyć, ponieważ nie mieli żadnych próbek. W wyniku wszystkich naszych badań i prac laboratoryjnych doszliśmy do stanowczego wniosku, że COVID 19 jest wyimaginowany i fikcyjny.

 

Grypę nazwano COVID i większość z 225 000 zmarłych zmarła z powodu chorób współistniejących, takich jak choroby serca, rak, cukrzyca, rozedma płuc itp., a następnie zachorowali na grypę, która dodatkowo osłabiła ich układ odpornościowy i zmarli. Nie znalazłem jeszcze ani jednej realnej próbki COVID 19 do pracy. Na siedmiu uniwersytetach, które przeprowadziły testy laboratoryjne tych 1500 próbek, pozywamy teraz CDC o oszustwo COVID 19. CDC nie przesłało nam jeszcze ani jednej wyizolowanej i oczyszczonej próbki COVID 19. Jeśli nie mogą lub nie chcą przesłać nam wykonalnej próbki, mówię, że nie ma COVID 19, jest to fikcja. Cztery artykuły naukowe, które opisują ekstrakty genomowe wirusa COVID 19, nigdy nie były skuteczne w izolowaniu i oczyszczaniu próbek. Wszystkie cztery artykuły napisane na temat COVID 19 opisują tylko małe fragmenty RNA, które miały tylko 37 do 40 par ogniw, co NIE JEST WIRUSEM. Genom wirusa ma zazwyczaj 30 000 do 40 000 par ogniw.

 

Skoro COVID ma być wszędzie, jak to możliwe, że nikt w żadnym laboratorium na świecie nie wyizolowano i nie oczyszczono tego wirusa w całości?
To dlatego, że tak naprawdę nigdy nie znaleźli wirusa, jedyne, co kiedykolwiek znaleźli, to małe fragmenty RNA, które i tak nigdy nie zostały zidentyfikowane jako wirus.

 

Więc mamy do czynienia z kolejnym szczepem grypy, jak co roku, COVID 19 nie istnieje i jest fikcyjny. Uważam, że Chiny i globaliści zaaranżowali tę mistyfikację COVID (grypa przebrana za nowy wirus), aby wprowadzić globalną tyranię i totalitarne państwo nadzorujące policję na całym świecie, a ten spisek obejmował masowe oszustwo wyborcze w celu obalenia Trumpa."

Artykuł ze strony tu: linka w tłumaczeniu komentatora z bloga Opolczyka, pana Metro

Portret użytkownika mw

Nie każdy choruje bezobjawowo

Nie każdy choruje bezobjawowo niedouczony ignorancie o końskim zdrowiu, któremu żadna choroba nie jest straszna, a polska język być trudna i niezrozumiała. Lek o ile będzie stosowany to zapewne u osób w ciężkim stanie, gdy inne leki nie będą przynosić skutku, ponieważ jak napisano w artykule nawet w leczeniu chłoniaka stosuje się go w ostateczności ze względu na skutki uboczne. 

Portret użytkownika Quark

Biorąc pod uwagę natłok wciąż

Biorąc pod uwagę natłok wciąż nowo odkrywanych leków zabijających tego wirusa i leczących z covid-u (nie mylić ze zbowidem) to poco komu jeszcze szczepionka ? Chorzy dostali by leki (do wyboru do koloru) a zdrowi machnęli by ręką i poszli dalej .

Portret użytkownika maggi

 

 

 

Jak tak dalej pójdzie to polskie ministerstwo Ze Zdrowiem nie mające Nic Wspólnego nie nadąży z zakazywaniem kolejnych leków i wycofywaniem ich z aptek. W końcu zostaną tam tylko ibuprom  aspiryna i preparaty na potencję, a Chińczycy i tak wykażą że kombinacja tych preparatów leczniczych skutecznie zwalcza Korona świrusa.

Nastanie wtedy dla nich - polińskich sprzedajnych policiurów- dzień Ostateczny, co wtedy jeszcze wymyślą te skurwysyny żeby sztucznie podtrzymywać epidemię i dalej namawiac ludzi do "szczepionek" ? 

 

Strony

Skomentuj