Naukowcy apelują do WHO aby zaostrzyła zalecenia względem SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z 32 krajów wezwali Światową Organizację Zdrowia(WHO) o uznanie, że koronawirus może być zawarty w najmniejszych cząsteczkach i może być przenoszony drogą powietrzną. Jeśli zostanie to uwzględnione będzie to wymagało zmiany środków ostrożności zalecanych dotychczas przez WHO.

Ponad 239 naukowców z 32 krajów świata, podpisało list otwarty do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), prosząc ich o uaktualnienie zaleceń dotyczących zwalczania i przeciwdziałania koronawirusowi. Twierdzą oni w przeciwieństwie do WHO, że wirus może pozostawać w powietrzu przez długi czas, co stwarza dodatkowe zagrożenie dla ludzi. 

 

Sygnatariusze listu uważają, że wirus może się przemieszczać w postaci znacznie mniejszych cząstek niż wcześniej sądzono, co pozwala mu dłużej pozostawać w powietrzu i penetrować ciało podczas oddychania. Jednak WHO twierdzi, że wirus znajdujący się w powietrze natychmiast osiada na poziomych powierzchniach, ponieważ jest przenoszony w odpowiednio dużych i ciężkich kroplach.

Zalecenia WHO podczas pandemii skupiają się obecnie głównie na myciu rąk jako głównym sposobie zapobiegania choroby. Są dowody, że wirus jest przenoszony przez powierzchnie, ale zdaniem Benedetty Allegranzi, dyrektora technicznego WHO ds. Kontroli zakażeń, dowody na rozprzestrzenianie się wirusa w powietrzu nie są jednoznaczne. Jednocześnie specjaliści z WHO zakładają, że transmisja powietrzna wirusa jest możliwa, ale nie zostało to poparte solidnymi dowodami i nadal trwa debata na ten temat.

 

Gdyby uznano, że wirus rozprzestrzenia się drogą powietrzną, może to wymagać zmiany środków ostrożności wprowadzonych z powodu wirusa. Ludzie będą musieli nosić maski w pomieszczeniach, a lekarze będą musieli używać masek z najsilniejszym filtrem, nie przepuszczającym nawet najmniejszych cząstek. W pomieszczeniu konieczne będzie zmniejszenie cyrkulacji powietrza i zainstalowanie mocniejszych filtrów, a także częste stosowanie światła ultrafioletowego.

 

Z oficjalnych zaleceń WHO wynika, że konieczne są podstawowe publiczne środki ostrożności, które uważane są za konieczne w celu ochrony przed koronawirusem. 

  • regularne mycie rąk lub odkażanie ich produktem na bazie alkoholu;
  • utrzymywanie odległość między ludzmi, co najmniej 1 m, zwłaszcza w miejscach publicznych;
  • jeśli to możliwe, nie dotykać oczu, nosa i ust;
  • przestrzegać zasad higieny oddechowej, to znaczy przykrywać nos i usta serwetką lub zginać łokieć podczas kaszlu, kichania;
  • zasięgnąć porady lekarza, jeśli masz gorączkę, kaszel lub trudności w oddychaniu.

Warto zaznaczyć, że na liście nie ma zalecenia odnośnie noszenia masek, do których zmusza wiele rządów państw. Jednak w osobnej sekcji na temat noszenia masek WHO uznaje, że to rozwiązanie może pomóc w ograniczeniu rozprzestrzenianie się infekcji wirusowych. Jednocześnie WHO zauważa, że ​​przestrzeganie higieny rąk, odległości i innych środków ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu przenoszenia koronawirusa od człowieka do człowieka.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Jack Ravenno

Już niewiele brakuje aby

Już niewiele brakuje aby "naukowcy" zaapelowali o ogłoszenie, że wirus unosi się 70 centymetrów nad ziemią i w związku z tym wszyscy powinni się czołgać aby żyć!

" Sygnatariusze listu uważają, że wirus może się przemieszczać w postaci znacznie mniejszych cząstek niż wcześniej sądzono"

Ja uważam zaś, że to banda zakłamanych skurwysynów na usługach światowego bandyctwa i hohsztaplerstwa!

 

Amen!

Portret użytkownika b@ron

no niestety... ja również

no niestety... ja również apeluję o zaostrzenie obostrzeń ... druga tura zacznie się stopniowo tak gdzieś po ... drugiej turze wyborów, i nie należy tutaj wsłuchiwać się w WHO bo przeczą samym sobie... jeśli wirusek jest malutki i może fruwać w powietrzu to 90% masek jest bezużyteczne i zadyma zaczeła by się nie przez to że minister kupił maseczki od znajomego a o wszystkie maseczki na których Polska stoi, a więc szyte z obrusów, ścierek, geowłókniny i wszystkiego co jest płaskie i się gnie...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

...i ja apeluje, do tych, co

...i ja apeluje, do tych, co apelują, żeby pozostali w domach na zawsze i zaszczepili się wszystkimi dostępnymi szczepionkami.

...apeluję też do normalnej części społeczeństwa, by żyli normalnie, bo wszystkie dowody wskazują na to, że nie istnieje żadna śmiertelna epidemia...

" Jeśli chcesz coś ukryć, połóż to na widoku..."

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

trzeba tylko zabrać się za

trzeba tylko zabrać się za tych skur.ysynów z sanepidu, namierzyć ich nory i przemówić do rozsądku odpowiednimi środkami preswazji, bo terroryzują naród, już nawet psy się nimi wysługują w sprawie koronki, a te kur.y za nadgorliwość powinny wisieć razem z tym nierządem i zdechłym psem.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Monique

na dzisiaj nie, ale ..

na dzisiaj nie, ale ...ludzkość aż się prosi, a może nawet dobrze by jej to zrobiło aby zachorowało 50% populacji i zeszło 50% tych zachorowanych ( na liczby bezwzględne choruje 4.000.000.000, schodzi 2.000.000.000.

niestety obawiam się tego co zwykle, poczynając od mitu o arce Noego.... na wierzch wypłynie zawsze szumowina :(((((

Mając na uwadze powyższe oraz moją nadmiernie rozwiniętą empatię, nie będę pisać co byłoby najlepsze dla tej nieszczęsnej planety, która, aż wrzeszczy z bólu na cały kosmos.

 

Wracam do teorii: ludzkość jest jak rak albo wirus, a jeśli wszechświat jest żywym tworem (patrz zdjęcie głębokiego kosmosu, które jest niemal równe zdjęciom ludzkiego mózgu) w mojej ocenie jest, to aż dziwne, że jeszcze nie uruchomił się jakikolwiek system immunologiczny na "homo sapiens"

Portret użytkownika Quark

Kosmiczne "makrofagi" jeszcze

Kosmiczne "makrofagi" jeszcze nie uznały nas za zagrożenie bo puki co zainfekowaliśmy jedynie tą planetę ale bacznie się nam przyglądają widząc nasze zapędy do roznoszenia swojej zarazy po całym układzie słonecznym.  Ale co by komu przyszło z tego gdyby jakiś wirus zabił połowę ludzkości ? Ziemia może by i odetchnęła ale przecież proporcja głupoty do normalności i mądrości by się nie zmieniła ,tu potrzebny jest jakiś inteligentny patogen ,który wyelimuje wszelkiej maści pojeb*w ! 

Portret użytkownika osa

A jakie ty masz osiągnięcia

A jakie ty masz osiągnięcia naukowe? Podstawówka zaliczona, kurs kopania rowów, filozofia pod budką z piwem? 

Większość nieuków nie rozumie na czym polega nauka, więc ich proste rozumowanie nie ogarnia złożonych zagadnień.

Dążą za wszelką cenę do uproszczeń, ale żeby się lepiej poczuć będą szkalować ludzi, którym by nie potrafili nawet dobrze butów wyczyścić... 

Sam dobór osób i odnoszenia ich do świata nauki mówi o kompletnym braku zdolności najprostszego testu z budowy zbioru podobnych elementów... 

No ale przecież ty tak specjalnie, to taka prymitywna manipulacja...

Szkoda, że nawet te wymienione osoby niewiele mające wspólnego z nauką i tak się lepiej od ciebie w niej orientują... No ale to żaden sukces akurat... To takie prostackie  i tchórzliwe atakować osoby, które nie mogą się obronić... I nawet nie wiedzą, że są oczerniane przy każdej możliwej okazji tylko dlatego, że ktoś ma problemy ze sobą...

Kolejny prototyp na mordercę prezydenta jakiegoś miasta?

 

Strony

Skomentuj