Nauczyciel został zwolniony, ponieważ nie zaakceptował ideologii gender

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Nauczyciel szkoły publicznej w Wirginii został zwolniony z pracy, ponieważ odmówił zwracania się do swojego transseksualnego ucznia per "pan". Nauczyciel odwołuje się od decyzji i w pozwie sądowym zwraca uwagę, że zabrano mu prawo do "korzystania z wolności słowa".

Peter Vlaming, nauczyciel języka francuskiego w West Point High School w południowej Wirginii, uważa, że dołożył wszelkich starań, aby nie urazić ucznia dziewiątej klasy, który w lecie postanowił zmienić płeć i stał się mężczyzną. Vlaming zwracał się do ucznia jego nowym imieniem, ale miał problemy z używaniem preferowanych przez niego męskich zaimków, co poskutkowało wniesieniem skargi. Nauczycielowi zagrożono działaniami dyscyplinarnymi ze strony szkoły, jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie.

 

W następnych dniach Vlaming ponownie jednak publicznie zwrócił się do "niej" podczas zajęć, co doprowadziło do wybuchu furii. Uczeń oskarżył nauczyciela o brak szacunku i ostentacyjnie opuścił salę w trakcie zajęć, udając się prosto do sekretariatu. Tym razem Vlaming został zawieszony za niesubordynację, a po kilku tygodniach ostatecznie go zwolniono.

 

47-letni nauczyciel złożył pozew sądowy, w którym odwołuje się od decyzji szkoły, twierdząc, że jego przekonania religijne uniemożliwiały mu zwracanie się do nastolatka w sposób, o który został poproszony. W pozwie możemy przeczytać, że:

(...) sumienie i praktyka religijna nauczyciela zabrania mu celowego kłamstwa. Peter Vlaming szczerze wierzy, że mówienie o kobiecie jako o mężczyźnie przy użyciu obiektywnie męskiego zaimka jest kłamstwem.

Vlaming uważa, że odnoszenie się do ucznia za pomocą nowego imienia było próbą "wzajemnej tolerancji" i ten gest powinien zostać wzięty pod uwagę. Dyrektor West Point High School pozostał jednak niezwruszony na tłumaczenia byłego pracownika:

Nie mogę sobie wyobrazić gorszego sposobu traktowania dziecka. Ta dyskryminacja prowadzi do stworzenia wrogiego środowiska do nauki. Nie dziwię się uczniowi, że poczuł się urażony brakiem okazanego szacunku.

Nauczyciel języka francuskiego skarży się, że został ukarany za wyznawanie poglądów, w które wierzy "większość świata". Vlaming domaga się 500 tys. dolarów rekompensaty za utracone zarobki oraz dodatkowe pół miliona za wyrządzone cierpienie, emocjonalny niepokój i zszarganą reputację.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

To mi coś przypomina ! 

To mi coś przypomina ! 
"Ideologia nazistowska już w założeniu była przeciwna grupom religijnym.... naziści starali się dyskryminować, a w późniejszym czasie prześladować przedstawicieli Kościoła Katolickiego i to właśnie Kościół uczynili jednym z programowych wrogów ideologicznych. Był to zresztą naturalny krok do podporządkowania sobie społeczeństwa. Odebranie mu fundamentu tożsamości w postaci wiary, podważenie autorytetów i wprowadzenie terroru na masową skalę miało być przepustką do zbudowania nowej cywilizacji opartej na ślepym podporządkowaniu dyktaturze. W myśl wytycznych wodza Niemcy szczególnie mocno zwalczali polską inteligencję, w Kościele upatrując naturalnego zaplecza dla idei jednoczących społeczeństwo. W konsekwencji w czasie wojny blisko 3000 polskich duchownych zostało zamordowanych, z czego ponad połowa zginęła w niemieckich obozach koncentracyjnych. Trudno oszacować całkowitą liczbę zabitych wobec braku odpowiednich ewidencji. Wielu przedstawicieli Kościoła zginęło śmiercią męczeńską, wielu angażowało się w proces pomocy prześladowanym, w tym ludności żydowskiej. W Polsce okupant koncentrował się zarówno na fizycznej eksterminacji duchowieństwa, jak i systemowej walce z religią, która także w czasie wojny była elementem spajającym społeczeństwo polskie. Kościół odgrywał niebagatelną rolę w historii Polski i narodu polskiego, będąc źródłem postaw patriotycznych i oporu względem XIX-wiecznych zaborców.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika RH+

III Rzesza Niemiecka jako

III Rzesza Niemiecka jako jedno z pierwszych krajów Europy podpisało konkordat ze stolicą żmijową (watykanem). Zobowiązała się do dziesięciny (ratując tym bankrutujący bank watykański) na rzecz stolicy żmijowej. Jeśli naziści represjonowali kogoś, to za błogosławieństwem świętych pedofili i na ich rzecz.

Magister. Ogarnij się, bo tracisz kontakt nie tylko z baza, ale i ze swoją rodzinną planetą.

Portret użytkownika ttteis77

zmieniając płeć, musiała

zmieniając płeć, musiała zmienić dane osobowe. i postawić należy pytanie. czy dokonała zmian danych osobowych?. by być tą osobą. sama zmiana płci, nie może wskazywać ze ten człowiek nazywa się inaczej. jeżeli nie zostały dane zmienione, to nauczyciel nie jest winny. tylko uczeń, nie dokonując zmian w urzędach.

Portret użytkownika Felipesku

Dyskryminacja ze wzgledu na

Dyskryminacja ze wzgledu na wyznawana religie wzhledem nauczyciela czy dyskryminacja ze wzgledu na orientacje seksualna? Ano jedno i drugie nayomiast zlamane zostaly prawa czlowieka nauczyciela gdyz nie wolno zmuszac czlowieka do wyznawania konkretnych pogladow a konkretnie prawo prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania ... a zatem dla scislosci... jak nauczyciel mysli i jego sumienie mu kaze nazywac kogos pani a nie pan to nie wolno go za to ukarac bo zlamane zostaje prawo czlowieka.... sprawe ma juz wygrana tylko jeszcze o tym bie wie.

 

Powiem wiecej... swiat doszedl do momentu impasu bo... jesli czlowiek ma wolnosc mysli i sumienia to ma prawo oficjalnie mowic ze nie toleruje czegostam i nie powinien byc za to szykanowany.... problem jest odwieczny... prawo pisane.

Strony

Skomentuj