Najbogatsi ludzie świata hurtowo sprzedają akcje firm. Co wiedzą?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeśli rynkowe trendy wskazywałyby, że ceny akcji największych koncernów nadal będą rosnąć, to raczej nikt w tym momencie żadnych udziałów by nie sprzedawał. Tymczasem obecna wyprzedaż aktywów jest największa w historii. Czy to zwiastun wielkiego krachu na giełdach?

Posiadanie i wykorzystywanie informacji o wydarzeniach gospodarczych, które mogą mieć wpływ na światowe giełdy, jest przestępstwem. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ci, którzy mają wiedzieć, już wiedzą i wykorzystują swoją przewagę do tego, aby zarobić, gdy inni już wkrótce zaczną tracić.

Sprzedaż akcji firm odbywa się obecnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Media mainstreamowe lansują raczej tezę o dalszym wzroście wartość aktywów. Skąd więc u najbardziej zamożnych biznesmenów na świecie, tendencja do pozbywania się tego, co mają w swoich portfelach inwestycyjnych?

Jak donosi CNBC, prezesi i oraz insiderzy, dysponujący wiedzą o niepokojących analizach rynkowych, sprzedali w tym roku akcje, których wartość przekroczyła 69 miliardów dolarów. Jest to nowy rekord, który o 30% wyprzedził wartość aktywów sprzedanych w kryzysowym roku 2020, gdy zmagaliśmy się z pierwszymi globalnymi falami pandemii COVID-19.

Na sprzedaż aktywów zdecydowali się ludzie pokroju Elona Muska, Jeffa Bezosa i prezesa Microsoftu - Satyi Nadelli.

Powodem, dla którego media głównego nurtu starają się nie siać paniki, jest to, że gdyby wszyscy zaczęli sprzedawać swoje udziały, to najwięcej straciliby właśnie najbogatsi, którzy na czas nadchodzącego kryzysu, chcą sobie zapewnić strategiczną przewagę nad resztą inwestorów, uspokajanych wyważonymi komunikatami rad nadzorczych i zarządów korporacji.

Być może wśród najbardziej wtajemniczonych biznesmenów pojawiło się przekonanie, że na początku roku jednak dojdzie do zapowiadanej przez wywiad USA, zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, która w najgorszym wypadku może się stać konfrontacją Putina z całym NATO. To z pewnością może oznaczać olbrzymie perturbacje na wszelkich giełdach.

O słuszności takich działań lub ich błędności, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca to zion cammo

doskonale wiedza gdzie

doskonale wiedza gdzie "spadnie" .... w Pacyfik kolo Los Angeles... mowi o tym pierwsza wiadomosc z monumentow ktore ostatnio sie pojawily. tylko baranie trzeba umiec czytac a nie powielac MATRIXOW i ich linki.

Strony

Skomentuj