Muzułmanie wzywają do bojkotu papieru toaletowego, który rzekomo zawiera symbol Allaha

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Muzułmanie wezwali ludzi do zbojkotowania papieru toaletowego firmy M&S, na którym rzekomo znalazł się symbol Allaha.

Ujęcia wykonane przez anonimowego mężczyznę ukazują 3-warstwowy papier toaletowy Aloe Vera z interysującym wycięciem, które osoby z bujną wyobraźnią zidentyfikowały w dość nieoczywisty sposób. Na filmie człowiek apeluje do swoich "braci i sióstr", aby nie kupowali rolek papieru firmy M&S, ponieważ na każdej znajduje się imię Allaha. Producent kategorycznie zaprzeczył doniesieniom i odpowiedział poprzez Twittera, że wzór został wykonany z liści aloesu.

 

Wideo przyciagnęło wiele uwagi w mediach społecznościowych, a spora część użytkowników poparła zdanie mężczyzny. Niektórzy internauci zaznaczyli, że papier toaletowy jest czymś absolutnie obrzydliwym i świadczy o całkowitym upadku moralności producenta. Pod petycją z apelem do firmy o zmianę wzoru produktu podpisało się już 1000 osób. Jeden z protestujących muzułmanów, Musa Ahmed, uważa, że był to celowy atak na ich religię.

Wielu internautów nie zgodziło się jednak z oskarżeniami. Co ciekawe, nawet jedna z muzułmanek napisała na Twitterze, że jest "zażenowana zachowaniem swoich braci Muzułmanów" i nie przestanie robić zakupów w M&S. Zwraca się również uwagę, że odpowiedzią na tajemnicze wizje niektórych osób jest zjawisko znane jako pareidolia. W skrócie polega ono na tym, że twój mózg widzi wzór, który w rzeczywistości nie istnieje. Jak zgryźliwie zauważył jeden z użytkowników, poprzez pareidolię "religijni ludzie mogą zobaczyć twarz Jezusa na kromce chleba lub imię Boga na papierze toaletowym".

 

Firma M&S postanowiła dokładnie zbadać sprawę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i oświadczyła, że motywem widocznym na papierze toaletowym jest liść aloesu. Co ciekawe, ten sam wzór jest widoczny na ich produkcie już od pięciu lat. No cóż, Allah nie będzie zadowolony, że jego wyznawcy przejrzeli na oczy dopiero po tak długim okresie.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika baca

muzułmański bojkot papieru

muzułmański bojkot papieru toaletowego to jakiś żart.

przecież oni się podcierają ręką i nie mają prawa tej sztuczki z papierem znać...

no ale trudno, ktoś zdradził, stało się.... nie sposób zrozumieć oszukanych tułaczy, którzy przez ostatnie 15 wieków oblizywali dłonie - chyba mają prawo wyrażać swój żal...

 

Portret użytkownika Illuminat13

Kluczowym pojęciem islamu

Kluczowym pojęciem islamu jest hidżra, co oznacza "emigrację", "wywędrowanie" i nawiązuje do ucieczki (emigracji) Mahometa z Mekki do Medyny. Islamski bojownik biorący udział w świętych walkach korzystał z takiej emigracji, aby walczyć za wiarę Język polityczny islamu" upatruje w obowiązku dżihadu uniwersalizmu objawienia Mahometa. Słowa i przesłanie Allaha są adresowane do wszystkich, zatem wszyscy mają obowiązek poddać się woli Allaha, i trzeba się starać nawrócić lub pokonać tych, którzy nie są wyznawcami prawdziwej wiary.Odpowiedni stopień pobożności można jednak osiągnąć nie tylko usilną pracą nad sobą, ale też uczestnictwem w najświętszej wojnie - wojnie wszystkich wojen (dżihad al-akbar), co oznaczało także prowadzenie działań zbrojnych.  Cos od siebie jaki prawdziwy Bog uwielbia cierpienie ???

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj