Mordercy prezydenta Haiti byli szkoleni przez amerykańską armię

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według ustaleń platformy śledczej The Intercept co najmniej 7 najemników wykorzystanych do zamordowania prezydenta Haiti Jovenela Moise zostało przeszkolonych przez amerykańskie wojsko, zarówno na terenie USA jak i w Kolumbii. Liczba ta nie jest bynajmniej ostateczna, gdyż zarówno Departament Stanu jak i Departament Obrony dokonują przeglądu, aby dokładnie określić ilu spośród zabójców prezydenta Moisego zostało przeszkolonych przez Stany Zjednoczone.

Szkolenia, w których uczestniczyli Ci żołnierze obejmowały konserwację pojazdów i profesjonalny trening do działalności antyterrorystycznej oraz wojny z narkotykami. Obecność tych 7 kolumbijskich wojskowych na szkoleniach prowadzonych przez amerykańską armię została potwierdzona przez Pentagon. Oprócz wyżej wymienionych przykładów działań do jakich byli oni przygotowywani, szkolenia obejmowały również działania w zakresie ratownictwa medycznego, szkolenia w zakresie przywództwa wojskowego oraz szkolenia obejmujące doskonalenie zawodowe.

Masowy program szkolenia kolumbijskich wojskowych przez armię USA został uruchomiony w 2000 roku i do tej pory w wyniku tych wysiłków Amerykanom udało się przeszkolić ponad 100 tys. Kolumbijczyków. Kolumbia jest więc największym odbiorcą pomocy militarnej od Stanów Zjednoczonych na obszarze Ameryki Łacińskiej.

Oprócz ustalenia, że najemnicy, którzy dokonali mordu na haitańskim polityku byli szkoleni przez armię Stanów Zjednoczonych, ustalono także, że haitański lekarz, którzy zrekrutował firmę ochroniarską z siedzibą na Florydzie do dokonania tej zbrodni – Christian Emmanuel Sanon – również rezyduje na Florydzie, już od ponad 20 lat. Według haitańskiej policji to on zwerbował do współpracy firmę, która rekrutowała najemników do dokonania morderstwa na prezydencie tego karaibskiego kraju. Według danych amerykańskiego Departamentu Zdrowia, mimo iż uznaje się on za lekarza, nie ma on licencji na wykonywanie tego zawodu.

W jednym ze swoich filmów propagandowych potępiał on rodzimych polityków oraz instytucje międzynarodowe jako te, których nie interesuje los przeciętnych Haitańczyków. Dlatego też, jak ustaliła policja, sam planował zostać prezydentem tego kraju. W trakcie jego aresztowania w jego domu znaleziono m.in. czapkę z logo amerykańskiej agencji antynarkotykowej - DEA.

Interesująca jest zwłaszcza ta ostatnia informacja, gdyż amerykańska agencja ds. walki z narkotykami oświadczyła, że co najmniej jeden z zabójców prezydenta Haiti był w przeszłości jej źródłem. W dodatku współpracownik Sanona twierdzi, że ten powiedział mu, że kontaktowali się z nim ludzie podający się za urzędników Departamentu Stanu i Departamentu Sprawiedliwości i obiecali mu stanowisko prezydenta Haiti. Plan miał zakładać zamach stanu poprzez aresztowanie Moise’a i uczynienie prezydentem Sanona. Całość miała zostać przeprowadzona pod auspicjami rządu Stanów Zjednoczonych.

Jeden z współpracowników Sanona twierdzi, że nie wierzy on w skłonności do przemocy swojego znajomego. Całość, jeżeli przedstawiona wersja się potwierdzi i amerykańskie władze rzeczywiście planowały przeprowadzenie zamachu stanu w Haiti, wygląda więc na wykorzystanie haitańskiego lekarza-pastora przez służby amerykańskie do obalenia przywódcy Haiti metodą podstępu – najpierw zasugerowali mu, że zmiana władzy odbędzie się bez rozlewu krwi czym przekonali go do słuszności tych działań, a następnie przeprowadzili to z czego słyną czyli ze zwyczajnego morderstwa politycznego na zlecenie. Oczywiście jest to powierzchowna ocena sytuacji i nie należy ją brać za coś co się rzeczywiście wydarzyło. Tym bardziej, że jeszcze sporo rewelacji może w tej sprawie wyjść na światło dzienne.

 

 

 

Na podstawie:

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/haiti-president-assassination-florida-do...

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:z6RPJsvHwNkJ:https://www.sun-sentine...

https://osluzbach.pl/2021/07/14/usa-zamieszane-w-morderstwo-prezydenta-haiti/

https://apnews.com/article/caribbean-florida-united-nations-haiti-e68c210cc43fb0d8b1015890...

https://theintercept.com/2021/07/16/haiti-assassination-colombia-us-military/

https://eu.usatoday.com/story/news/politics/2021/07/15/haiti-president-assassination-us-mi...

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Proste pytanie czy kogoś to w

Proste pytanie czy kogoś to w ogóle dziwi?

USrAel od początku do końca stoi pod każdym względem za fałszywą pandemią i agenciki oraz pożyteczni idioci nie zatuszują prawdy rzucają winę na Chiny.

To nie Chińczyk wam zalożył maski na ryj oraz zamknął biznesy tylko żyd z Nowego Jorku.

Biden to strona która ma promować szczepionki, a Trump to strona która ma podtrzymywać fałszywą pandemię mówiąc, że wirus istnieje i jest z Chin.

Uwaga na tych ludzi:

Portret użytkownika Rumcajs

haha - a ja ze 2 dni temu tej

haha - a ja ze 2 dni temu tej pizdzie kazahari napisałem tak:

mi to ona wygląda na takiego fałszywego dezinformatora - jej wygląd blondynki jest tylko dla zmyłki dla debili którzy nie słuchają dobrze co mówi tylko się gapią na to wysterowane wyjałowione coś... Kilka osób mi przytaknęło... 

andiego wysłuchałem ze 3 - 4 razy i podświadomie olałem...

tych innych pizdeczek nie słuchałem nigdy ale po tych zdjęciach tu wnioskuje - a że niby co taka jedna pizda z drugą z tego by miała skoro to robi i że niby się narażają takimi informacjami - czemu nikt im nic nie robi a jak wyskoczy jakiś prawdziwi lekarz który powie 1 czy 2 razy prawdę to nagle ma represje takie że szkoda gadać. 

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika 3plabc

Przeczuwam, że morderstwo

Przeczuwam, że morderstwo prezydenta Haiti jest pierwszą jaskółką wieszczącą powrót w wielu zwłaszcza biednych krajach do scenariuszy rodem z "Psów wojny" Fredericka Forsytha... duże operacje obejmujące całe regiony, jak "Arabska Wiosna", czy stworzenie Daesz/ISIS w celu powstrzymywania wpływów szyitów na Bliskim Wschodzie to już inna para kaloszy.

Skomentuj