Mongolia upokorzyła Ukrainę w sprawie odszkodowań za inwazję Batu - chana

Kategorie: 

http://vg-news.ru

Przywódcy Ukrainy, podobnie jak niekiedy polscy politycy, rozbawiają do łez światową społeczność. Rada Najwyższa przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku, popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego”. Parlamentarzyści z Kijowa skierowali formalny wniosek w tej sprawie do Mongolii, żądając odszkodowań za zniszczenie Kijowa przez Batu – Chana. Odpowiedź strony mongolskiej jest bardzo szydercza i upokarzająca.

 

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego " i wysłała wniosek w tej sprawie do Churału (parlament Mongolii). Ukraiński parlament , jako organ przedstawicielski władzy, domaga się uwolnienia przez Mongolię wszystkich potomków obywateli Ukrainy zapędzonych w niewolę, odszkodowania za szkody wyrządzone przez zbrojną agresję z uznaniem ludobójstwa na narodzie ukraińskim. Strona ukraińska uznaje Mongolię za agresora.

„W przypadku negatywnej odpowiedzi Mongolii na żądania Rady Najwyższej, Ukraina wzywa społeczność międzynarodową do nałożenia sankcji przeciwko Mongolii, jako państwa agresora" – przeczytać można w podsumowaniu dokumentu.

Przedstawiciele mongolskich władz zachowali się rozważnie i przyjęli w odpowiedz własną uchwałę. Przewodniczący Churału nazwał rezolucję Rady Ukraińskiej „śmieszną” i uznał ją za „zagrywkę propagandową Ukrainy w sprawie Mongolii”. W odpowiedz napisano:

„Świat nie zna i nigdy nie słyszał o żadnej ukraińskiej nacji, zwłaszcza w dobie spadkobierców Wielkiego Temudżyna. Miliony Ukraińców, którzy zginęli w trzynastym wieku to owoc chorej fantazji ukraińskich deputowanych".

W rozmowie z ukraińską stacją Kanal 5 przewodniczący mongolskiego Churału wyraził szczerze szyderczy komentarz.

„Mongolia jest gotowa do naprawienia szkód przy zdobywaniu Kijowa przez Batu - chana, ale tylko ofiarom i ich rodzinom. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie pełnej listy ofiar”.

Na razie nie ma oficjalnej reakcji Kijowa na to oświadczenie.

 


 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika achiles

Ta obecna SZAJKA BANDYCKA, NA

Ta obecna SZAJKA BANDYCKA, NA UPADLINIE, do złudzenia przypomina, NASZĄ SZAJKĘ OBECNĄ PRZY KORYCIE OBECNIE, JAK I TE WSZYSTKIE, PO 89 ROKU, U nas też prostują, na swoje dotychczasową HISTORIĘ, jak ta z RZEZIĄ NASZYCH OBYWATELI W SUMIE OKOŁO 200 TYSIĘCY, przez banderowskich oprawców i oprychów, TAK JAKBY TO SIĘ NIGDY, NIE ZDARZYŁO. a banderowcy wyzwalali Oświęcim, jak powiedział minister polskiego msz .CO KRAJ TO OBYCZAJ, JAKI KRAJ, TAKA HISTORYJJA .

Portret użytkownika GTAAA

ta ukraina naprawdę jest

ta ukraina naprawdę jest porąba.....a  szukają kasy z 13wieku  mogli kur....... napisac że 2 miljony lat temu zostali zgwałce....l przez dinozarły i nalezy im się odszkodowanie poje.......y  niemogli poczekac jeszcze z 1000 lat narosły by im otsetki a nie zapomniałem śpieszą sie bo niedługo niebedzie ukraina tylko rosja :):)

Portret użytkownika kubdob

Od wilu miesięcy czytam

Od wilu miesięcy czytam prawie wszystkie artykóły zamieszczane na tej stronie ale dzisiaj przegjeliście. Bez dogłębnej analizy nazwę autora tego idiotycznego teksu durniem. Nie będę nawet sprawdzał czy taka uchwała miała miejsce i założe się o duże pieniądze, że nie. Poszę właścicieli portalu o zapewnienie mnie, że człowiek ten więcej nie będzie publikował podobnych bzdur gdzie jest źródło!!!!!!!!. Bez takiego zapewnienia stracę do Państwa jakiekolwiek zaufanie.
 
Pozdrawiam Jakub

Strony

Skomentuj