Moderna zniszczyła 400 tysięcy szczepionek na COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna została zmuszona do zniszczenia 400 tys. szczepionek COVID-19 z powodu problemów produkcyjnych - poinformował Bloomberg. Media zacytowały Moncefa Slaouiho, doradcę ds. szczepionek w administracji prezydenta Donalda Trumpa. Problem z filtrowaniem pojawił się na ostatnich etapach produkcji.

 

Według rzecznika firmy Raya Jordana Moderna nie może zagwarantować, że wyprodukuje planowane 20 milionów szczepionek w tym miesiącu i od 85 milionów do 100 milionów dla Stanów Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2021 roku.

 

Moncefa Slaouiho zauważył, że podobnych problemów „można się spodziewać” w złożonym procesie produkcyjnym, na przykład w przypadku szczepionki RNA. W międzyczasie Trump powiedział, że szczepionka na koronawirusa Moderna została zatwierdzona do użytku.

 

Trump napisał na Twitterze, że szczepionka została w przeważającej większości zatwierdzona i dystrybucja rozpocznie się natychmiast. Jednak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków odmówiła później wydania takiego zezwolenia. Nie jest tajemnicą, że administracja Trumpa udzieliła Pfizerowi i Modernie immunitetu na działania prawne za możliwe poważne skutki uboczne szczepień.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Dlaczego ten buc Trump nie

Dlaczego ten buc Trump nie przekazał Modernie i innym mengelowcom swoich milionów? Ten złodziej przekazuje pieniądze które ukradł od ciężko harującego, ledwo wiążącego koniec z końcem Amerykanina. I przekazał to jakimś pato-firmom produkujacym trucizny, a zbudowanym na piasku jak w bolszewickiej rosji żeby szytki nie potrafiące zbudować nic od podstaw, a mające jak zwykle przerost ambicji zaspokoiły swoje spierdolone ego.

Portret użytkownika Groot

żeby szytki nie potrafiące

żeby szytki nie potrafiące zbudować nic od podstaw, a mające jak zwykle przerost ambicji zaspokoiły swoje spierdolone ego.

To nie wiesz o tym? Wszystkie narody żyją z własnej pracy, żydzi żyją z pracy innych narodów.

Dlatego nazywa się ich pasożytami i jemiołami.

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Zefel

Każdy naród tyra na swoich

Każdy naród tyra na swoich Panow i władców ogarnijcie to wreszcie. Jesteście niewolnikami z spranymi mózgami wierzący w jakieś wymyślone brednie które w perfekcyjny sposób zmieniły niewolników w poslusznych sługusów. 

Portret użytkownika Ted

Teraz może i została

Teraz może i została zniszczona ( choć transport jabłek sprzedanych do Norwegii, w których stwierdzono dużą zawartość pestycydów - została zwrócona do Polski i pewnie tu sprzedana, lub przerobiona na tłoczony sok ). Następnym razem partia zanieczyszczonych szczepionek też tu trafi. A co ma się zmarnować.

Portret użytkownika 777

Na stronie KPRM opublikowano

Na stronie KPRM opublikowano najnowszy projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Jeśli zostanie przyjęty, będzie wprowadzał przywileje dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Są nimi m.in. zwolnienia z konieczności przestrzegania niektórych obostrzeń, a także rezygnacja z przymusowej kwarantanny po kontakcie z chorym.

Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej KPRM, osoby, które zdecydują się zaszczepić, będą mogły skorzystać z pewnych przywilejów. Pacjenci, którzy przyjmą szczepionkę przeciwko Covid-19, nie będą podlegać limitom dotyczącym spotkań towarzyskich, a także nie będą zmuszane do odbywania kwarantanny.

Projekt rozporządzenia rady Ministrów zakłada, że w przypadku kontaktu osoby zaszczepionej z inną osobą chorą na Covid-19, osoba zaszczepiona nie będzie kierowana na odbycie domowej kwarantanny. Co więcej, pacjenci po szczepieniu bez dodatkowych testów będą również mogły korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie będzie również przeciwskazań do przyjęcia takich osób w domu pomocy społecznej.

W dokumencie widniejącym na stronie BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów znajdują się również informacje o dodatkowych restrykcjach. Chodzi o obostrzenia w prowadzeniu usług hotelarskich oraz w działalności galerii handlowych. Nie wiadomo jednak jak ostatecznie będą one wyglądać.

Wiadomo również, że restrykcje obejmą baseny, aquaparki, a także wszystkie siłownie i centra fitness. Otwarte za to będą ośrodki świadczące działalność leczniczą dla pacjentów lub zawodników zawodowych, występujących w kadrze narodowej.

Nowe obostrzenia spowodują również czasową likwidację działalności wesołych miasteczek, parków rozrywki, pokojów zagadek, a także wszelkiej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej. Zakaz dotknie również stoki narciarskie, które pod decyzji premiera będą zamknięte.

Portret użytkownika euklides

Co więcej, pacjenci po

Co więcej, pacjenci po szczepieniu bez dodatkowych testów będą również mogły korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

Ach, coż za łaska złodziei. A co by powiedzieli na to jakbym zażądał zwrotu tego co do tej pory ukradli wraz z odestkami? No, a ponieważ nie można naturalnie liczyć na to, że mafijno-złodziejska instytytucja zwróci to sama, to przyznaję sobie prawo odzyskać to samemu łącznie z możliwością zastosowania środków przymusu bezpośredniego jak to ma w zwyczaju pato-państwo, kiedy ściąga haracz...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj