Moderna ogłosiła eksperymentalną szczepionkę na COVID-19 i grypę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tegoroczny sezon grypowy jest już na horyzoncie, dlatego Moderna, firma stojąca za jedną z eksperymentalnych szczepionek na COVID-19 ogłosiła prace nad jednodawkową szczepionką na obydwie choroby. Ma ona służyć zarówno jako preparat na COVID-19, jak i wirus grypy.

Szczepionka nie będzie gotowa na tegoroczny sezon grypowy, jednak jej pomysł, jest niejako konsekwencją zeszłorocznych zaniedbań. W 2020 praktycznie ignorowano zakażenia grypą, a większość uwagi lekarzy, skupiała się na najpopularniejszym wirusie świata. Zdaniem dziennikarzy z Wall Street Journal, jesienią tego roku szpitale mogą być przeciążone pacjentami z COVID-19, zajmując bardzo potrzebne miejsca dla osób chorych na grypę, których życie jest zagrożone.

Odpowiedzią na to ma być więc jednodawkowa szczepionka, która posłuży jako wzmacniacz zarówno przeciwko COVID-19, jak i wirusowi grypy. Póki co jest ona w fazie testów, choć nie przeszkadzało światowym przywódcom, w rozprowadzaniu tych preparatów od początku roku. Zgodnie ze słowami dyrektora generalnego Moderny, Stephane Bancela, 

„To, co staramy się zrobić, to tak naprawdę otrzymać szczepionkę przeciw grypie w klinice w tym roku, a następnie połączyć naszą szczepionkę przeciw grypie z naszą szczepionką Covid, aby uzyskać tylko jedną dawkę przypominającą, którą będzie można kupić w lokalnym sklepie. Każdego roku, chroniłoby to cię przed dominującym wariantem Covid-19 i sezonowym szczepem grypy.”

Trudno nie odnieść wrażenia, że Moderna dostosowuje się do trendów jakie obowiązują w świecie. Ponieważ coraz więcej rządów decyduje się na przymusowe szczepienia, firmy farmaceutyczne stanęły przed bezprecedensową okazją. Sprzedaż szczepionek nie zważającym na wydatki państwom, takim jak Polska to istna żyła złota. W konkurowaniu na tym przymusowym rynku, pomaga posiadanie wyjątkowego produktu. 

Łączenie kilku szczepionek w jedną, to znana praktyka, która sprawdzała się w przeszłości. Istnieją szczepionki 3 w 1, 5 w 1 a nawet 6 w 1. Ich skuteczność bywa jednak różna. Warto wspomnieć o badaniu z 2012 roku, w którym to przebadano 682 dzieci z podejrzeniem krztuśca i 2016 zdrowych dzieci. Każde dziecko, miało od czterech do dziesięciu lat. Naukowcy odkryli, że w pierwszej grupie, w której były dzieci chore, stosowano szczepionki 3 w 1. Podobną skuteczność obserwuje się w szczepieniach na grypę, a zgodnie z badaniami z 2015 roku, ich skuteczność na kontynencie europejskim, wynosiła zaledwie 2%.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

szczepionkowy cyklon B jest

szczepionkowy cyklon B jest już na ukończeniu, wszystkie mikstury w jednym zastrzyku smierci obozu koncentracyjnego NWO, wybudowanego przez loże diabła 666! jak to się mówi masoneria buduje, ale buduje obozy zagłady, a nie dobro i miłość ! Miłość i dobro buduje Stwórca Jezus Chrystus ! Jezus jest Słowem !!!

Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało

Czyli wszystko zostało stworzone przez Chrystusa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Słowo Bogiem się  stało -

Słowo Bogiem się  stało - idioto,  mam do ciebie  pytanie , co było pierwsze    słowo   czy atrament ?? 

Oraz   ponawiam pytanie , które zadałem  ci kilka miesięcy temu ,   to jak to  było z tym Jedwabnem  - żaden ksiądz  czy prałat   nie zapisał   tego w księdze parafialnej     jak to  było z tymi  frędzlami  i kto  ich w stodole (podobno)  podpalił ??     

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika Wiertara vs chazar

chazarek insztalator - jak

chazarek insztalator - jak nie wierzysz w Boga to nie osmieszaj Jezusa bo to swiadczy ,ze jestes nietolerancyjnym ateista.

A dzis ateista to przeciez jest swiety.

 NIkomu nic nie zrobil i nie zrobi cha cha chazaria.

Portret użytkownika Obserwator

" Na początku było Słowo1,

" Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1, "

 Poprawne tłumaczenie  to: Prawdziwym Bogiem Biblii jest Jehowa Bóg , to On stworzył na początku Jezusa Chrystusa i po przez niego stworzył  wszytko w niebie i na Ziemi

Kto ma syna to wie jaka jest różnica między synem a ojcem , nigdy nie może to być jedna osoba  - ojciec to to samo co syn? , bo to nie prawda  , Bo to ojciec daje życie synowi i go spładza, więc  nie mogą być sobie równi !, A Kogo Jezus czcił ?

I tu jest dowód Biblijny ;

Łukasza 42: 41  A sam oddalił się od nich mniej więcej o rzut kamieniem i upadłszy na kolana, zaczął się modlić, 42  mówiąc: „Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ten kielich ode mnie. Jednakże nie moja wola,+ lecz twoja niech się dzieje”.+

Kto pada przed Bogiem na twarz daje dowód ze nie jest Bogiem a Jego czcicielem ,a co o Jezusie mówili uczniowie Jezusa:

Mateusza 16: 15  Powiedział im: „A wy jak mówicie, kim jestem?”+ 16  Odpowiadając, Szymon Piotr rzekł: „Tyś jest Chrystus,+ Syn Boga żywego”.+

Powtórzonego Prawa 10: 17  Bo Jehowa, wasz Bóg, to Bóg bogów+ i Pan panów,+ Bóg wielki, potężny i wzbudzający lęk+ — który nikogo nie traktuje stronniczo+ ani nie przyjmuje łapówki,+

Izajasza 45:  Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.+ Oprócz mnie nie ma Boga.+ Opaszę cię mocno, chociaż mnie nie poznałeś,  by ludzie ze wschodu słońca i z jego zachodu poznali, że oprócz mnie nie ma nikogo.+ Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.+  Tworzę światło+ i stwarzam ciemność,+ zaprowadzam pokój+ i stwarzam niedolę+ — ja, Jehowa, czynię to wszystko.+

Jeremaisz 10: 10  Lecz Jehowa naprawdę jest Bogiem.+ Jest Bogiem żywym+ i Królem po czas niezmierzony.+ Z powodu jego oburzenia zakołysze się ziemia,+ a żaden z narodów nie ostoi się wobec jego potępienia.+ 11  Oto, co im powiecie: „Bogowie,+ którzy nie uczynili niebios i ziemi, znikną z ziemi+ i spod tych niebios”.

Judy 1: 14  O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch,+ gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,+ 15  aby nad wszystkimi dokonać sądu+ i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.+

Strony

Skomentuj