Minister finansów RPA ogłosił, że będzie drukował pieniądze, aby wszyscy stali się bogaci

Kategorie: 

Źródło: Internet

Potęga afrykańskiej ekonomii może nas jeszcze zaskoczyć. Nowy minister finansów RPA, Nhlanhla Musa Nene, oświadczył, że ludzie są biedni ponieważ nie mają pieniędzy. Jak zatem proponuję to rozwiązać? Twierdzi, że papieru i atramentu jest dużo i po prostu każdemu potrzebującemu wydrukuje tyle pieniędzy, aby każdy był bogaty. 

 

Co dowiadujemy się o afrykańskiej myśli ekonomicznej? Według ambitnego planu nowego ministra finansów RPA, ludziom nie potrzeba wcale pracy tylko pieniędzy i zamierza je po prostu zacząć rozdawać.  

"To nie brak miejsc pracy sprawia, że ludzie są biedni, to brak pieniędzy. Mamy papier i atrament, więc wydrukujemy więcej pieniędzy i rozdamy je ubogim, a jeśli to możliwe, to wszyscy będą miliarderami". - zadeklarował Nhlanhla Musa Nene

Po uchwaleniu rasistowskiego prawa pozwalającego na wywłaszczenie bez odszkodowań białych farmerów uprawiających tam role od setek lat, jasne stalo się, że RPA będzie podążać drogą Rodezji vel Zimbabwe, ale teraz wygląda na to, że kraj ten po prostu wkrótce upadnie. Samodzielne rządy czarnoskórych mieszkańców Republiki Południowej Afryki stają się coraz bardziej groźne dla nich samych.

Nhlanhla Musa Nene - źródło: eNCA

Pytanie tylko na ile wystarczy diamentów i złota, aby podtrzymywać księżycową ekonomię pana Nhlanhla Musa Nene. Wenezuela też ma surowce i pogrąża się w chaosie. Prawdopodobnie to samo stanie się teraz w RPA. Już teraz kraj ten przeżywa poważne problemy ze wzrostem przestępczości. Jej ofiarami często padają dyskryminowani przez antybiałych rasistów biali farmerzy, którzy zostali niedawno ustawowo okradzeni ze swoich majątków. 

Co będzie dalej z RPA? Jeśli Musa Nene zrealizuje swoje zapowiedzi to niewątpliwie skutkiem będzie wielka inflacja, taka jak wystąpiła niedawno w sąsiednim Zimbabwe gdzie trzeba było pieniądze wozić taczkami, tak dużo ich było i tak mało były warte. No cóż oni też twierdzili, że skoro mają papier i atrament... 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3.3 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Tak sobie myślę, że

Tak sobie myślę, że należałoby odesłać i zostawić murzynów w Afryce, niech się napierdzielają patykami i mieszkają w chatkach z kupy. No większość nie dojrzała do technologii stworzonej przez białego człowieka.

Strony

Skomentuj