Minister edukacji Izraela zasugerował, że "wyleczenie" z homoseksualizmu jest możliwe

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Izraelski minister edukacji wywołał oburzenie wielu polityków, lekarzy i lokalnej społeczności LGBT, sugerując, że terapia prowadząca do wyleczenia homoseksualistów jest możliwa, ponieważ, jak twierdzi, sam poddał się jej w przeszłości.

Izraelska stacja telewizyjna 12 News zapytała ministra edukacji Rafiego Peretza, czy uważa, że możliwe jest "wyleczenie" homoseksualistów. Polityk odpowiedział następująco:

Myślę, że przywrócenie ich na właściwą drogę jest możliwe. Muszę przyznać, że mam głęboką wiarę w odpowiednią terapię, ponieważ sam przez to przechodziłem. Takim osobom trzeba pomóc lepiej poznać samego siebie i dać im czas na głębokie przemyślenie, aby mieli pewność, że naprawdę nie zboczyli w złym kierunku.

Komentarze Peretza wywołały szybką reakcję ze strony premiera Izraela, Binjamina Netanjahu:

Rzeczy, które minister edukacji powiedział o społeczności LGBT, są dla mnie nie do przyjęcia i nie odzwierciedlają stanowisk rządu, któremu przewodniczę.  System edukacji w Izraelu będzie nadal akceptował wszystkich chłopców i dziewczęta bez względu na ich orientację seksualną.

Peretz próbował później sprostować swoje początkowe uwagi, twierdząc, że nie sugerował, iż konieczne jest wysyłanie wszystkich homoseksualistów na specjalną terapię. Lider opozycyjnej partii Merec, Niccan Horowitz, stwierdził, że Peretz nie jest ministrem edukacji, lecz "ministrem ciemnoty". Należy zaznaczyć, że Horowitz jest pierwszym publicznie zadeklarowanym gejem, który przewodzi partii politycznej w Izraelu.

 

Stowarzyszenie na rzecz Równości Środowisk LGBTQ w Izraelu również wydało swoje oświadczenie w odpowiedzi na komentarze Peretza:

Izraelskie dzieci nie powinny być narażone na homofobiczny jad, wygłaszany przez kogoś, kto twierdzi, że jest oddany edukacji i wartościom. Polecamy Peretzowi spróbować innego rodzaju terapii: przeciwko nienawiści i ciemnym poglądom.

Warto przypomnieć, że na początku tego roku Izraelskie Stowarzyszenie Medyczne zakazało lekarzom przeprowadzanie terapii konwersyjnych na "wyleczenie" homoseksualizmu. Lekarze stwierdzili, że "zabiegi mające na celu zmianę orientacji seksualnej mogą powodować szkody psychiczne, takie jak lęk, depresja, a nawet tendencje samobójcze".

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

zboki zniszczą całą

zboki zniszczą całą chrześcijańską cywilizację i cały naród izraelski ! niestety zboki LGBT są całkowicie po stronie szatana, nawet transparenty na pochocdach mają napis "pedały kochają szatana" ! Tym bardziej należy się modlić za Polskęi Polaków do Zbawiciela Chrystusa Pana !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika naprzod sie trzeba poinformowac

Poczytaj Bibile naprzod a

Poczytaj Bibile naprzod a pozniej bedziesz gadal glupoty 

Po prostu zboki i chorzy ludzie sa wszedzie i nawet w watykanie ..przeciez oni kur...a nie sa swieci

tylko nie pisz glupot ze chrzescijanska wiara jest pelna zboczen*czytaj naprzd vzlowieku a pozniej mozesz cos powiedziec

 

 

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Biblię tłumoku przeczytałem 4

Biblię tłumoku przeczytałem 4 albo 5 razy ze zrozumieniem. Ta hybryda Kłamstwa i Prawdy tworzy Kłamstwo Doskonałe

P.s. przepraszam za tłumoka, ale mnie ponisoło.. Mam na tyle swojej skormnej inteligencji, by skojarzyć zaprzeczenia i manipulację prostych umysłów w tym dziełku ze skrawków papirusów wzbogaconych bajeczkami o "zbawieniu"...

Zbawienie to Sąd własnego sumienia ( duszy) za uczynki twego życia, które przeżyłeś w drodze własnych wyborów Wolnej Woli a nie jakiś trup na krzyżu, wybrany jako Zbawiciel dla idiotów, za pośrednictwem jakiś zboków w sutannach. Jesli żresz trupie zwłoki podawane ci przez zboka w sutannie, to masz "odpuszczone grzechy" czy nie? Sam sobie odpowiedz...

Portret użytkownika Kwazar

"Biblię tłumoku ( KIedy

"Biblię tłumoku ( KIedy cytuję to ten zwrot, to jeszcze nie do mnie był był skierowan).. przeczytałem 4 albo 5 razy ze zrozumieniem" PODZIWIAM ! Ja to może ze 2 razy przeczytałem zaś za trzecim razem powiedziałem sobie STOP !!! Dość tych głupot zmyślonych z pustyni,puszczy i wieczorów pomiędzy bogiem i kozą ! Wbrew wrażeniu. Ja nie próbuje deprecjonować istoty Boga tylko twierdze,że w biblii go nie ma.

Portret użytkownika Kwazar

"Poczytaj Bibile naprzod"

"Poczytaj Bibile naprzod" Naprzód już wiem,że ty biblii z pewnością nie czytałeś !!! Gybyś czytał, to byś wiedział, że nigdy nie użyłbyś stwierdzenia żeby se najpszut poczytac biblię.To byłaby bowiem głupota wobec tych którzy to "dzieło" przeczytali od deski do deski i to po kilka razy.

Portret użytkownika Bajtek

 Kiedy okazało się że ponad

 Kiedy okazało się że ponad połowa amerykańskiego kongresu to pedały to zalegalizowali to zaburzenie seksualne. Chyba zorientowali się własnie, że owa decyzja była mocno nieopłacalna. Więcej profitów mieli z leczenia niż legalizacji i promowania pedalstwa. Typowe dla podludzi spod znaku jehowy.

Strony

Skomentuj