Łukaszenka nakazał przegrupowanie wojsk na granicy z Polską i Litwą

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Na Białorusi trwają niepokoje i protesty, które są konsekwencją ostatnio przeprowadzonych wyborów prezydenckich. Urzędujący od 26 lat prezydent Aleksander Łukaszenka uważa, że są one inspirowane przez ośrodki zagraniczne z zachodu. Zamanifestował to nakazując przegrupowanie wojsk białoruskich ze wschodu na zachodnią granicę tego kraju z Polską i Litwą. Czy grozi nam z tego powodu jakieś niebezpieczeństwo?

 

 

Sytuacja polityczna na Białorusi wygląda niepokojąco. W całym kraju trwają protesty i wygłąda na to, że nadchodzi moment przesilenia. Może się ono zakończyć tylko na dwa sposoby - upadkiem Łukaszenki, albo zdławieniem rewolucji.

 

Zachodnie media przedstawiają  protesty na  Białorusi, jako spontaniczny zryw społeczny umęczonego narodu, który ma dość 26 lat rządów Aleksandra Łukaszenki. Prawdopodobnie w rzeczywistości sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej a zmęczenie społeczeństwa jednowładztwem jest po prostu wykorzystywane przez ośrodki zagraniczne, które postanowiły obalić Łukaszenkę. W tym kontekście nie sposób nie wspomnieć tego co przed wyborami mówił sam Łukaszenka, który oświadczył, że MFW oferował mu niemal miliard dolarów za to, że wprowadzi obostrzenia i restrykcje koronawirusowe, których wdrożenia "Baćka" kategorycznie odmawiał.

Początkowo nie było to do końca jasne kto tak naprawdę pociąga za sznurki na Białorusi. Nadal nie jest to 100% pewne, ale wygląda na to, że w organizowaniu rewolucji pomagają ci sami, którzy pomogli parę lat temu w organizacji ukraińskiego Majdanu. Tak przynajmniej sugeruje sam Łukaszenka, który zapewne opiera się na doniesieniach swoich służb. Wcześniej nie wykluczano, że to Władimir Putin i Rosja dokonują próby przejęcia władzy w celu zmiany prezydenta na swojego kandydata, Wiktora Babarykę, uwięzionego przed wyborami przez prezydenta Białorusi. Trudno powiedzieć czy na pewno nie jesteśmy świadkami jakiś rosyjskiej gry operacyjnej. Niektórzy sugerują nawet, że niedoszła prezydent Białorusi, Swietłana Cichanuska, to w istocie agentka białoruskiego KGB.

 

Z drugiej strony podają sugestię, że w tej białoruskiej rewolucji za dużo rzeczy przypomina poprzednie zrywy społeczne, inspirowane przez znanego spekulanta giełdowego zwanego też "filantropem" - George'a Sorosa. Schemat tych protestów wygląda zaskakująco podobne do tych, które odbywały się w Gruzji czy na Ukrainie, a o których inspirowanie był on oskarżany. Wygląda na to, że Łukaszenka jest przekonany, że za organizowaniem protestów stoją kraje zachodnie. Otwarcie wskazał na Polskę i Litwę jako tych, którzy wywołują zamieszanie na Białorusi i ogłosił, że z tego powodu nakazał przeniesienie części białoruskiej armii stacjonującej na wschodzie, w pobliże polskiej i litewskiej granicy.

 

Wcześniej po wielkich protestach w Mińsku i wielu innych miastach w kraju, Aleksander Łukaszenka poprosił o wsparcie Władimira Putina, który jak to ma w swoim zwyczaju, w odpowiedzi wysłał na Białoruś konwój ciężarówek. Nic jednak nie wiadomo o tym aby wjechały one na terytorium Białorusi, ani co przewoziły.Trzeba przy okazji wspomnieć, że jeszcze przed wyborami Łukaszenka sugerował, że to Rosja próbowała dokonać zamachu stanu wysyłając w okolicy Mińska najemników z grupy Wagnera. Najwyraźniej teraz prezydent Białorusi ocenia starania zachodu o jego obalenie za bardziej niebezpieczne niż takie próby podejmowane przez Rosjan.

 

Trudno w tej chwili uwierzyć w to, że przesunięcie części białoruskich wojsk na zachód może zakońćzyć się jakąś awanturą militarną, ale w obecnych niepewnych czasach niczego nie można wykluczać. Przyparty do ściany Łukaszenka może się okazać nieprzewidywalny. Nie da się wykluczyć nawet stanu wojennego. Ta narastająca awantura może doprowadzić do tego, że Rosja wykorzysta kryzys na Białorusi w celu umocnienia tam swojej i tak niemałej władzy. Rozgrywka o Białoruś dopiero się rozpoczyna, a przyszłosć tego kraju jest bardzo ważna dla przyszłości Polski i krajów bałtyckich.


 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Cyryl

Tak naprawdę Rosja

Tak naprawdę Rosja wykorzystała owe wieloletnie niezadowolenie Białorusinów oraz naiwne spojrzenie państw Zachodnich, że jak wywołają oni rewolucje na Białorusi to automatycznie do władzy dojdą siły prozachodnie.

Na Białorusi mamy teatr który stworzył Kreml.

Pozwolono Łukaszence brutalnie słumić pierwsza falę protestów która miała charakter agresywny. Białorusini, zatem zaczeli protestować pokojowo i ich oczekiwania zredukowano tylko do odsunięcia Łukaszenki od władzy. Łukaszenki Kreml musi się pozbyć ponieważ ten nie godził się na wchłonięcie Białorusi przez Rosję i odwlekał umowę stworzenia Uni z Rosją, oraz stanowczo odmawiał utworzenia baz Rosyjskich na Białorusi. Łukaszenko w tym celu nawet nawiązał kontakty handlowe z USA.

A zatem Łukaszenko stał się dla polityki Kremla niewygodny. Wiec teraz zmuszono Łukaszenkę aby ten oddał władzę, ludziom którzy zaakceptują wchłonięcie Białorusi przez Rosję.

Dla Polski to oznacza większe granice do obrony przed Rosją. Dla Rosji większe możliwości ataku nie tyle na wojska Polskie co wojska USA. 

Zachód tak jak na Ukrainie tak teraz został wykiwany przez Rosję. USA i zachód popełnił błąd ponieważ powinien wspierać Łukaszenkę. Jednak USA to coraz większy bankrut gdyż obecnie tylko 50% tranzakcji międzynarodowych odbywa się w dolarze, więc polityka USA polega na szukaniu nowych kolonii który by zrekompensowały ich ogromne straty finansowe. Tak samo Niemcy to dłużnik, i inne kraje zachodniej UE także więc prowadzą one podobną łupieżczą politykę poszukiwania nowych kolonii tanim kosztem. Na Białorusi zachód tylko podsycał niepokoje społeczne tanią propagandą bez dawania ogromnych sum na swoich agentów czy zwiększenie realnej obecności wojskowej w najbliższej swojej kolonii na wschodzie czyli Polsce. Polityka USA wobec samej Polski to po prostu zmuszanie władz do tego aby dawały coraz więcej pieniędzy na pokrycie strat związanych z utratą przychodów USA z 50% procent tranzakcji w dolarze.

A zatem to Rosja kontroluje wydarzenia na Białorusi a nie gołodupiec Soros który ma kilka miliardów majątku, gdy Rosja ma wiele miliardów przychodów z podatków.

Dla przypomnienia pani Swietłana Cichanuska, tylko na sugestie służb Łukaszenki czy Kremla (zapewne służby wojsko, milicja i inne służby mundurowe na białorusi są pod kontrolą Kremla) po wyborqach nie zgłosiła do Sądu Najwyższego protestu wyborczego tylko uciekła czy wyjechała na Litwę. Wtedy to protesty były najbardziej agresywne i mogace najbardziej zagrozić władzy Łukaszenki. To wtedy gdy Swietłana Cichanuska siedziała przerażona na Litwie to szybko stłumiono te prostesty. Potem protesty przybrały formę strajku i stały się pokojowe. Czyli dla zachodniej propagandy pokojowe protesty to  brak nowcyh trupów czy nawet pobitych ludzi którzy by stali się kolejnymi "męczennikami" i w jaki sposób wywołały by jakieś oburzenie czy szok zachodnich społeczeństw co sprawia, że całe te protesty nie wzbudzają emocji i zainteresowania. Swietłana Cichanuska nagle gdy protesty stąły się pokojowe stała się "narodowym liderem Białorusi"...co pokazuje, że musi by,ć podówjną agentką zachodu i Kremla.... tylko, ze słucha ona bardziej Kremla. Przecież logiczne jest, że na zachodzie ludzie będą szczęśliwy tylko dlatego jak Łukaszenko odejdzie podobnie sami Białorusini... a na miejsce Łukaszenki, który jako jedyny na Białorusi miał dość sił i wpływów opierać się  Kremlowi zostanie postawiona marionetka Rosji. 

Nikt nie potraktuje Swietłany Cichanuskiej poważnie jako nastepcy Łukaszenki, a sama "liderka narodowa Białorusinów" nawet o tym nie myśli, ponieważ zwyczajnie się tego boi. Wiadomo kobiety łatwej jest zastrszyć czy urobić na swoich agentów. 

Portret użytkownika irfy

Baćka gra pod publiczkę. I co

Baćka gra pod publiczkę. I co niby miałyby zrobić te jego wojska? Zająć Białą Podlaską? Białystok? A może chociaż Siemiatycze? I co potem? Tu już nawet nie chodzi o to, że by się tam nie utrzymał nawet w przypadku, gdyby żadne polskie ani inne wojska nie ruszyły, żeby tego bronić, bo tam mieszka ludność polska, wyłącznie. I częścią Białorusi być nie chce. Chodzi o to, że to byłoby głupie i bezprawne wtargnięcie, sam Putin by wtedy wkroczył i kazał mu się zabierać z tymi swoimi wojskami precz. Bo mu taka awantura wizerunek psuje. I tyle na ten temat.

Portret użytkownika Cyryl

Tu masz porównianie jak jedna

Tu masz porównianie jak jedna armia Rosyjska czyli pierwsza armia pancerna gwardii posiada siłę:

https://www.youtube.com/watch?v=36pV5Sz1oNk&t=304s

Czyli na granicy z Polską jedna z kilku armii w Rosji posiada większą siłę niż połączone wojska Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec Belgii i Holandii. A tutaj masz informacje, że Rosja zdecydowała się w obliczu ekspansywnej polityki USA na Unie z Chinami czyli połączenie dwóch państw:

https://bezprawnik.pl/rusochiny-nowy-sojusz/

Jak myślisz, co się stanie jak Łukaszenko w końcu po tym cyrku zgodzi się na to przed czym się wzbraniał, czyli nie tylko na Unię z Rosją i wchłonięcie Białorusii ale takze na bazy Rosyjskie na Białorusii??? A tu masz powiedziane jak dobrym przywódca dla Białorusi jest Łukaszenko:

https://www.youtube.com/watch?v=ezC5vtSun4Q

Chopcze przestań żyć mrzonkami. Realia Polski są ciężkie. My nie mamy armii, USA nie ma środków aby toczyć więcej niż jeden konflikt na jednym froncie... a z punktu widzenia interesów USA to wojna z Chinami jest ważniejsza niż konflikt z Rosją. Jak myślisz dlaczego USA redukują liczbę swoich wojsk nawet w Niemczech??? Dlaczego nagle Niemcy wydają w paniece więcej kasy na swoje wojsko???

Halo wiesz co się dzieje realnie na świecie czy żyjesz może z początku XVII wieku, gdy byliśmy jeszcze potęgą????

Portret użytkownika inzynier magister

soros i consortes...!!!

soros i consortes...!!! rewolucjonistka Angela Merkel też jest dyktatorem, ile już lat niszczy Niemcy i Niemców i całą unie kołchozową, przeciećsprowadza terorystów do EU i innych wywrotowców islamu, cała unia kołchozowa na podsłuchu, mowa nienawiści na zachodzie to już prawo, wszystkie komórki szpiegowane a oni mówią że Łukaszenka to dyktator ! a oni narzekają na Łukaszenkę ! Niech nas Bóg Jezusa broni przez zachodnią unią wykolejeńców oraz szatańskich iluminatów NWO GMO WHO !!!

Kto stoi za Swiatłaną Cichanouską? Kandydatką na prezydenta Białorusi. Stanisław Krajski

https://www.youtube.com/watch?v=3l1tHVXameQ

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika S

Na filmach wyraźnie widać, że

Na filmach wyraźnie widać, że na protestach te "spontanicznie zebrane" tłumy mają długie białe róże. Ktoś pamięta? TAK, dokładnie takie same róże jakie miały "spontaniczne" spędy KODu w Polandzie, jak pokrzykiwali przeciw władzy zaraz po wyborach. Kwiaty jako symbol przypisuje się wszystkim protestom związanym z fundacją Open Society. A ta fundacja należy do pewnego "filantropa" znanego z wywoływania zamieszek w celu destabilizacji państw (zawsze od razu po, albo tuż przed wyborami). Ot i cała "tajemnica"

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika DanielB

Brdzo dobrze robi Bialorus !

Brdzo dobrze robi Bialorus ! Polska zamiast trzymac z Normalnymi to trzyma z zdrajcami za to mam nadzieje ze zostanie utarty nos Cwaniakom ! Warszawka Teczowa podjudza a reszte Polski bedzie cierpiec bo przeciez to samo LGBT i Wynaturzenie w niej siedzi !!! Rzad jak zawsze ucieknie a ucierpia Niewinni no tak skad ja to znam ! Takich mamy przywodcow w Nierzadzie Polskim ! ! !

Strony

Skomentuj