Ludzie zamienili się w stado owiec, czy też zawsze tacy byli

Kategorie: 

Źródło: tg

Od początku Wielkiej Pandemii na świecie pojawiło się wiele nowych zasad, w szczególności noszenie majtek na głowie, które WHO nazwała maskami na twarz. Majtki, jak wszyscy myśleliśmy, to taka figura retoryczna, chociaż oczywiście zdarzały się przypadki, kiedy zdesperowani ludzie faktycznie nakładali ten element garderoby na twarz.

Oddajemy hołd imperatywnej formie, która musi podążać za funkcją w dobie koronawirusa. Modelki nosiły charakterystyczne ubrania, gdy chodziły po wybiegu podczas tygodniowej imprezy, która zakończyła się w środę. Na pokazie Dion Lee jesień/zima 2022 pojawiła się nowa kreacja z oddychającą maską bandażową.

 

Aby nikt nie pomyślał, że dostępny jest tylko jeden kolor, kolejna modelka wyszła na wybieg z bandażem w innym kolorze i dopasowanym ubraniu. Kobiety również nie pozostały w tyle w pragnieniu połączenia odzieży z chęcią ochrony jej właściciela przed niebezpieczeństwem koronawirusa.

 

To nie pierwszy raz, kiedy liderzy mody próbują założyć na twarz osobistą część garderoby w celu ochrony przed infekcją. Noszenie majtek na głowie nie jest więc figurą retoryczną, ale współczesną rzeczywistością, niejako modą i chęcią nadążania za duchem czasu. Jednak to założenie mimowolnie rodzi pytania.

 

Wyraźnie widać, że świat nowoczesnej mody został stworzony przez ludzi nieco nienormalnych, czyli artystów, którzy zawsze wymyślają coś niekonwencjonalnego. Ale w tym przypadku jest to już zdefiniowane nie jako sztuka, ale jako swoista przekomarzanie się ze stadem owiec, w które rząd światowy zamienił ludzi. Nie ma co się dziwić, jeśli modelki podczas pokazu letniej kolekcji będą nosić w nosie dzwoneczek, więc warto śledzić rozwój wydarzeń.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (11 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Q

Od ponad 2000 lat istnieją

Od ponad 2000 lat istnieją pasterze i ich owieczki zwane parafianami - to skąd to zdziwienie ? Po za tym istnieje coś takiego jak psychologia tłumu czyli zastąpienie własnego myślenia naśladownictwem - z wygody , lenistwa i konformizmu , bo poco się narazić komuś jak można "krakać jak i ony" ? Owczy pęd jest przyczyną ludzkiej porażki i zguby jako gatunku i cywilizacji. Gdy tłum krzyczał "Na stos z nim !" to przecież prawie nikt nie wiedział dokładnie kto zacz i oco chodzi (?) ale jak się krzyczy w tłumie to się nie wyróżnia i uwagi na siebie nie ściąga - i oto w tym chodzi. 

Portret użytkownika Set

Ja nie wiem, ale bycie taką

Ja nie wiem, ale bycie taką owcą musi chyba u nich powodować jakiś orgazm, to chyba jakaś forma masochizmu. Bawią się w gospodarzy i bydło/stado.

Mi nigdy nie wychodziło trzymanie się przy stadzie. Nie rozumiem tego po prostu, to jakaś zbiorcza świadość chyba jak u zwierząt stadnych. Oni się komunikują między sobą w jakimś eterze.

Portret użytkownika Q

Jak ktoś umie myśleć

Jak ktoś umie myśleć samodzielnie - stada nie potrzebuje i przywódcy na czele. Reszta wybiera bycie cząstką świadomości zbiorowej  zarządzanej przez centralny układ propagandowy. Mrówka nie przeżyje samodzielnie choćby z tego powodu , że nie będzie wiedziała co robić - bo jest cząstką świadomości zbiorowej . A motyl sobie lata i nie potrzebuje innych motyli do "szczęścia" - poprostu jest .

Portret użytkownika Arya

Handel na  koncie demo

Handel na  koncie demo prawdopodobnie przyniesie więcej szkody, niż da pożytku. Jest tak, ponieważ handlując na demo mamy zupełnie inne emocje niż gdy handlujemy prawdziwymi pieniędzmi. Najlepszym rozwiązaniem będzie od samego początku handel małą kwotą prawdziwych pieniędzy, by się nauczyć zasad panujących na giełdzie, jak też poznania swoich emocji, które będą nam towarzyszyć zarówna gdy cena idzie zgodnie z obstawianym kierunkiem, jak i w odwrotnym kierunku. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj