Ludzie stracili zainteresowanie globalnym ociepleniem

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Według ostatnich sondaży opinia publiczna nie chce już słyszeć o globalnym ociepleniu i straciła też zainteresowanie tematem zmian klimatycznych w ogóle. Duzy w tym udział oszukańczych ekspertów naginających dane zgodnie z zamówieniami rządzących.

 

Pomimo licznych badań pokazujących rzekome dowody na globalne ocieplenie naszej planety, według ostatnich badań opublikowanych w The Independent tylko 49% populacji uważa, zmiany klimatu są poważnym problemem. W badaniu wzięło udział 22 812 ankietowanych osób w 22 krajach.  W porównaniu z podobnym badaniu przeprowadzonym w 2009 roku, liczba obaw o globalne ocieplenie gwałtownie spadła.

 

Sceptycyzm dotknął nie tylko zwykłych obywateli.  Kulminacją był szczyt ONZ w sprawie zmian klimatu, która odbył się w grudniu 2009 r. w Kopenhadze. Wydźwięk, jaki rozbrzmiewa do dzisiaj to zamieszanie, kontrowersje i chaos.  Politycy nie są w stanie ocenić skali ewentualnego problemu i dojść do porozumienia w sprawie regulacji emisji gazów cieplarnianych.

 

Eksperci wskazują na kilka przyczyn wzrostu sceptycyzmu.  Zwalają to na psychikę ludzką, której trudno zaakceptować ten stan rzeczy. Najchętniej, więc ludzie ignorują lub wyśmiewają taki temat.  Wiele jednak zależy od siły propagandowego oddziaływania i tak w USA gdzie walka z globalnym ociepleniem stała się wręcz nową świecką religią statystyki wiary w poglądy Ala Gore są dużo lepsze

 

W badaniu przeprowadzonym we wrześniu 2012 aż 70% Amerykanów stwierdzało, że wierzy w globalne ocieplenie, a tylko 12% zdecydowanie zaprzeczyło. W sumie około 54% populacji Stanów Zjednoczonych wierzy, że klimat zmienia się z powodu działalności człowieka. Amerykańska opinia na ten temat jest szczególnie ważny, ponieważ Stany Zjednoczone są jednym z głównych trucicieli środowiska i największych konsumentów ziemskich zasobów naturalnych.

Ocena: 

Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

"...70% Amerykanów

"...70% Amerykanów stwierdzało, że wierzy w globalne ocieplenie..." - globalne ocieplenie to nie kwestia wiary!!! To fakt, który potwierdza wiele agencji zajmujących się tego typu danymi!!!

 
Jedyną kwestią, którą można poddawać dyskusji, jest źródło (lub źródła) tego stanu rzeczy!!!
Głupio-mądrzy mieszkańcy cywilizowanego świata, jak zwykle planują zostać "mądrymi po szkodzie" i teraz mają w dupie zmiany klimatyczne i idące za nimi konsekwencje... Oczywiście do czasu... Tyle że gdy się ogarną, będzie już za późno!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

...Tylko problem w tym, że

...Tylko problem w tym, że cykl trwa 11 lat... Czyli gdyby takie bzdurne, "słoneczne teorie" były słuszne, to ocieplenie wraz z ochłodzeniem, występowałyby naprzemiennie w tym 11 letnim cyklu... Tymczasem od kilkudziesięciu lat, obserwuje się stały, nieprzerwalny wzrost średniej temperatury na Świecie!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Ekolodzy i synoptycy mają

Ekolodzy i synoptycy mają swoje wykresy, a "naukowcy" podkupieni by bronić interesów korporacji przemysłowych, którym nie w smak ekologia i poszanowanie Matki Ziemi, mają swoje wykresy...
Najlepiej zwalić na Słońce, bo z góry wiadomo, że i tak nic nie da się ze Słońcem nic zrobić... A ponoć ludzie to najinteligentniejsze istoty na Ziemi... GÓWNO PRAWDA...
Ktoś kto podcina gałąź na której siedzi, albo gryzie rękę która go karmi, nie może być inteligentny...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj