Łotwa wprowadza twardy lockdown. Zamknięto sklepy i ogłoszono godzinę policyjną

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Władze Łotwy podjęły radykalną decyzję o wprowadzeniu twardego lockdownu. Oznacza to, że w kraju zamknięte zostały m.in. sklepy i restauracje oraz zawieszono zawody, które uznano za "zbędne". Ponadto w nocy będzie obowiązywać godzina policyjna. Rząd zamierza w przyszłym miesiącu luzować obostrzenia, ale tylko dla zaszczepionych.

 

 

Twardy lockdown na Łotwie wprowadzono w czwartek i będzie obowiązywał aż przez 4 tygodnie. Powodem tej decyzji jest wzrost liczby zakażeń, ale rząd, choć nie mówił tego wprost, obwinił osoby niezaszczepione za obecną sytuację epidemiczną. "Nasz system medyczny jest zagrożony. Jedynym sposobem na wyjście z kryzysu jest zaszczepienie się. Przepraszam tych, którzy już się zaszczepili" - powiedział premier Krisjanis Karins. Na Łotwie zaszczepiło się dotychczas około 54% mieszkańców.

Czterotygodniowy lockdown oznacza zamknięcie sklepów, szkół, restauracji, klubów i miejsc rozrywki, ale otwarte pozostaną placówki handlowe. Funkcjonować będą tylko podstawowe usługi, a od godz. 20:00 do 5:00 rano będzie obowiązywała godzina policyjna. Innymi słowy, mieszkańcom nakazuje się pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów z innymi. Rząd odwołał w zeszłym tygodniu większość planowanych operacji, aby personel mógł zająć się chorymi na COVID-19.

 

Łotwa zapowiedziała również, że obostrzenia będą w przyszłości łagodzone w pierwszej kolejności dla osób zaszczepionych. To kolejny kraj, który zamierza wprowadzić dyskryminację sanitarną. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jak to będzie wyglądało, ale jest niemal pewne, że decyzja nie spodoba się osobom niezaszczepionym. Sklepy i restauracje będą najwyraźniej sprawdzać dowody szczepień, aby dokonać segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

miernikiem ilości masonerii

miernikiem ilości masonerii iluminackiej loży diabła ordo ab chao w danym państwie jest czestoliwość lockdownów i szaleństwa kowidowo wariackiego śmiercionek strzykawkowej ! widać że na łotwie mamy bardzo dużo loży wśród polityków ! jeśli robią takie rzeczy to widać rządzi już u nich mafia globalistyczna Lucyfer a nie normalni i zdrowi psychicznie ludzie ! Dlatego trzeba wzmacniać chrześcijan i często się modlić do Boga Jezusa o pomoc w duchowej walce !

Efezjan 6:12-18

Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, ale przeciw zwierzchnościom, przeciw władzom, przeciw rządcom ciemności tego świata, przeciw duchowemu złu na wyżynach niebieskich. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj