List 500 naukowców do ONZ. Eksperci twierdzą, że nie ma żadnego kryzysu klimatycznego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Grupa 500 naukowców przygotowała list otwarty, do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zawarto w nim twierdzenie, że coś takiego jak kryzys klimatyczny nie istnieje i konieczna jest otwarta dyskusja na temat zagadnienia zmian klimatu a nie ideologizowanie ich i wykorzystywanie w ramach polityki.

 

W liście znajduje się sześć głównych tez. Przede wszystkim eksperci zwracają uwagę że ocieplenie klimatu wywołują czynniki naturalne oraz antropogeniczne i zaobserwowano, że postępuje znacznie wolniej niż przewidywano. Zdaniem specjalistów polityka klimatyczna opiera się na niewłaściwych modelach naukowych.

 

Sugerują, że chorobliwa węglofobia objawiająca się zwłaszcza nawoływaniem do zmniejszenia emisji CO2 jest błędem, a dwutlenek węgla stanowi pożywienie dla roślin i jest podstawą życia na Ziemi. Sygnatariusze listu twierdzą również, że to nie globalne ocieplenie spowodowało ostatnie naturalne katastrofy, a polityka łagodzenia skutków zmian klimatu musi respektować naukowe i ekonomiczne realia i nie może być prowadzona za wszelką cenę.

„Apelujemy do prowadzenia polityki klimatycznej w oparciu o realistyczną naukę, ekonomię i prawdziwą troskę o tych, którzy zostali poszkodowani przez kosztowną, i niepotrzebnych próbę łagodzenia zmian klimatu” - piszą naukowcy

Oprócz tego w liście możemy przeczytać apel o to aby polityka klimatyczna opierała się bardziej na nauce a mniej na ideologii. Zwrócono też uwagę, że powinno się przywrócić wolność prowadzenia badań na temat klimatu tak aby naukowcy mogli swobodnie wypowiadać się na ten temat nie tylko w duchu zgodnym z ideologią klimatyczną. Tym samym potwierdzono istnienie ostracyzmu naukowego wobec tych, którzy ośmielają się twierdzić co innego niż nauka zgodna z oczekiwaniami ONZ-owskiego IPCC. To wskazuje na to ile warty jest ten słynny konsensus naukowy na który powołują się zwolennicy klimatyzmu.

 

Eksperci zwrócili również uwagę, że Międzyrządowy Panel do Ppraw Zmian Klimatu (IPCC) przewidywał w swoich publikacjach czterokrotnie wyższy wzrost średniej temperatury niż ten, który został w rzeczywistości zaobserwowany. Z tego powodu modele te nie mogą być brane pod uwagę jako element założycielski polityki klimatycznej.

Dodatkowo specjaliści stwierdzili, że ze względu na bardzo dużą ilość zmiennych i ogólną chaotyczność systemu nie jest możliwe precyzyjne przewidywanie zmian klimatu. Ostrzeżono ONZ, że aktualna polityka prowadzi do podkopania obecnego systemu ekonomicznego i naraża życie ludzi w wielu krajach na przykład odmawiajkąc im dostępu do elektrycznosći z pewnych i tanich źródeł.

 

Naukowcy którzy podpisali się pod listem stwierdzili również, że mają nadzieję aby na nowo otworzyć debatę na temat celowości klimatycznego alarmizmu, którego ucieleśnieniem stała się młoda Szwedka, Greta Thunberg. Promowanie takich postaw prowadzi bowiem ich zdaniem do krzywdzenia ludzi na różnych poziomach, jak emocjonalny czy ekonomiczny.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Świadomy

Ku*wa w koncu!!! I wlasnie ci

Ku*wa w koncu!!! I wlasnie ci wszyscy naukowcy powinni wystapic do spoleczensta i przedstawic nam prawde i jak zaklamana jest ta falszywa polityka. Ale niestety to nasze pokolenie jest zbyt glupie zeby podjac jakiekolwiek kroki w kierunku zmianie czegokolwiek.

Portret użytkownika inzynier magister

GEORGE SOROS POJAWIA SIĘ JAKO

GEORGE SOROS POJAWIA SIĘ JAKO GŁÓWNY POMYSŁODAWCA GRUP „GLOBAL STRIKE CLIMATE”

Co najmniej 22 lewicowe grupy aktywistów wymienione jako partnerzy w Global Climate Strike otrzymały 24 854 542 USD z liberalnego miliardera George'a Sorosa. 

Według nowego raportu George Soros sfinansował radykalne grupy zajmujące się ochroną środowiska, biorące udział w „Global Climate Strike” w tym tygodniu w wysokości prawie 25 milionów dolarów.

Przynajmniej 22 z lewicowych grup aktywistów wymienionych jako partnerzy w Global Climate Strike otrzymało 24 854 542 dolary od liberalnego miliardera George'a Sorosa w latach 2000-2017 za pośrednictwem Open Society Network, Joseph Vazquez poinformował w czwartek dla Media Research Center.

tutaj zródło

https://www.infowars.com/george-soros-emerges-as-major-funder-of-global-climate-strike-groups/

dlatego każdy powinien sobie obejrzeć ten filmik !

Komunistyczny rząd globalny buduje wszechwiedzącego iluminackiego boga transhumana

https://youtu.be/Rjaa4rWbxCU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika &

Oni po prostu mówią pół

Oni po prostu mówią pół prawdy i może po to, aby uśpić ludzi. "Skoro to fejk i skok na kasę, to nic mnie już nie obchodzi".

a to może miec całkowicie inne czynniki i faktory, CO2 to zasłona, by się później okazało tak jak teraz. Jedno jest pewne, że jest wysokie zanieczyszczenie środowiska i radiacja. Blokowanie atmosfery przez opryski nie wiadomo w jakim celu itd. To może mieć wpływ na ocieplenie.

Portret użytkownika &

Oni (w sensie Grety) po

Oni (w sensie Grety) po prostu mówią pół prawdy i może po to, aby uśpić ludzi. "Skoro to fejk i skok na kasę, to nic mnie już nie obchodzi".

a to może miec całkowicie inne czynniki i faktory, CO2 to zasłona, by się później okazało tak jak teraz. Jedno jest pewne, że jest wysokie zanieczyszczenie środowiska i radiacja. Blokowanie atmosfery przez opryski nie wiadomo w jakim celu itd. To może mieć wpływ na ocieplenie.

Strony

Skomentuj