LEGO ogłosiło usunięcie "sterotypów płciowych" z ich zabawek

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Duński koncern Lego poinformował, że będzie pracować nad usunięciem stereotypów płciowych ze swoich zabawek. Decyzja jest pokłosiem badania zleconego przez firmę, które wykazało, że chłopcy mniej chętnie niż dziewczynki uczestniczyli w pewnych zabawach z użyciem ich produktów.

 

Aż 71 procent badanych chłopców obawiało się wyśmiewania w razie zabawy „dziewczęcymi zabawkami”. Naukowcy uważają, że zarówno chłopcy jak i ich rodzice, obawiają się nękania, za zabawę zabawkami uznawanymi za dziewczęce. Z badania wynika, że w czasie gdy rodzice zachęcali synów do uprawiania sportu lub aktywności związanych z naukami ścisłymi, córki były zachęcane do tańca, przebieranek czy pieczenia.

 

Żadne z dzieci nie było oczywiście zmuszane do konkretnego typu aktywności. Dla przedstawicieli firmy LEGO, którzy zapragnęli zaskarbić sobie aprobatę lewicowych środowisk, była to jednak świetna okazja, do wprowadzenia zmian w ich produktach. W ramach działań "korekcyjnych", firma nawiązała współpracę z Instytutem Geeny Davis, który będzie przeprowadzać audyty i doradzać, jak zaradzić uprzedzeniom związanym z płcią i szkodliwymi stereotypami.

Lego zrezygnowało z podziału płciowego zabawek, a w e-sklepie firmy, podziały są albo wiekowe albo tematyczne. Firma chce w ten sposób zachęcać dzieci do bawienia się zestawami, które tradycyjnie, są postrzegane jako zestawy dla drugiej płci. Jest to też krok w celu zwiększenia sprzedaży bardziej standaryzowanych zestawów klocków. Najwyraźniej, nawet korporacyjne pójście na łatwiznę w dostarczaniu produktów, można ubrać w ideologię.

 

Ocena: 

Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

NIECH LEGO BĘDZIE JESZCZE

NIECH LEGO BĘDZIE JESZCZE BARDZIEJ POSTĘPOWE I PRZESTANIE PRODUKOWAC ROCZNIE TONY PLASTIKU. NIECH ZLIKWIDUJE DZIAŁANOŚĆ, TO PRZEJDZIE DO HISTORII JAKO PIERWSZA KORPORACJA , KTÓRA POWAŻNIE PODESZŁA DO OCHRONY ŚRODOWISKA I OGRANICZENIA PRODUKCJI PLASTIKU. I CO, RURA ZMIĘKŁA ZARZĄDOWI LEGO ???

Portret użytkownika Quark

Biodegradowalne klocki

Biodegradowalne klocki oznaczają ich nieustanną produkcję - czyli wzrost zużycia drewna i emisję gazów , zatem znacznie lepiej jest produkować je "po staremu" za to z wykorzystaniem tworzyw odzyskanych z odpadów (butelki , obudowy itp.)

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Aż 71 procent badanych

Aż 71 procent badanych chłopców obawiało się wyśmiewania w razie zabawy „dziewczęcymi zabawkami”.

No popatrz, a ja myślałem, że tak było od zawsze przecież chłopiec nie będzie się bawił lalkami Barbie w szkole bo by został wyśmiany i co gorsza później taki ktoś może zostać nowym Biedroniem lub lgbtowcem.

Widać, że Lego też jest w korzennych łapskach.

Strony

Skomentuj