Lech Wałęsa to agent Bolek, w domu generała Kiszczaka znaleziono jego kompletną teczkę pracy dla SB

Kategorie: 

Źródło: Internet

Generał Czesław Kiszczak zza grobu wywołał polityczne trzęsienie ziemi w Polsce. Na jego polecenie, wdowa po generale udała się do Instytutu Pamięci Narodowej, próbując sprzedać archiwum swojego męża. Skutkiem tego prokurator IPN zarządził przeszukanie w willi Kiszczaka, a jednym ze znalezionych dokumentów okazała się oryginalna teczka dokumentująca współpracę noblisty i byłego prezydenta, Lecha Wałęsy, z polską komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa.

 

To co jest oczywiste dla każdego kto swoją wiedzę o świecie czerpie nie tylko z Gazety Wyborczej i TVN, czyli fakt agenturalnego epizodu Wałęsy, jest odkrywany przez społeczeństwo. Aż trudno w to uwierzyć, ale jest wciąż wielu Polaków, którzy nigdy nie słyszeli o postaci agenta Bolka i nie wiążą go z legendarnym przywódcą Solidarności i późniejszym Prezydentem. To właśnie skutki zaniechania lustracji i budowania fałszywych życiorysów dla rzekomych autorytetów, takich jak Wałęsa czy Geremek.
 

Jedyna prawdziwa próba lustracji została podjęta w czerwcu 1992 roku. To właśnie wtedy dość nieoczekiwanie przeszła uchwała Sejmu autorstwa posła Janusza Korwin-Mikkego, wzywająca do opublikowania listy agentów. Potem będzie znana jako Lista Macierewicza. To wtedy po raz pierwszy dowiedzieliśmy się z mównicy sejmowej, że urzędujący wtedy prezydent Lech Wałęsa był agentem SB.

Skutkiem tej próby było obalenie rządu znane do dzisiaj jako "nocna zmiana". Mało kto to już pamięta, ale wtedy rozpętano prawdziwą lustracyjną histerię. Niemal wszyscy pseudo bohaterzy opozycji PRL przekonywali, że lustracja to łajdactwo, a ci, którzy się jej domagają to ludzie chorzy z nienawiści. Oficjalną doktryną III RP, było demonstracyjne unikanie rozmowy o tym jakie były kulisy rzekomego oddania władzy przez kacyków PZPR. Nawet historycy dostali zakaz drążenia tych tematów, a gdy ktoś się wyłamał spotykał go ostracyzm salonowego środowiska naukowego.

 

Odkrycie części archiwum Kiszczaka dowodzi, czym była III RP i jaką rolę odgrywał w jej ustanowieniu wszechmocny ostatni szef MSW z czasów PRL. Czesław Kiszczak po prostu zadbał o to, żeby mieć na wszystkich haki i gdy zachodziła potrzeba mógł interweniował. Przy teczce TW Bolka znaleziono nawet napisany przez niego odręcznie list z kwietnia 1996 roku, z którego wynika, że dokumenty te mogły być wtedy użyte do wciąż aktywnego na arenie politycznej Wałęsy.
 

Można podejrzewać, że miało to jakiś związek z Aferą Olina, rozpętaną za zgodą Wałęsy przez Andrzeja Milczanowskiego. Przypomnijmy, że skończyło się to wtedy publicznym pomówieniem urzędującego premiera Józefa Oleksego, o to, że jest rosyjskim agentem o pseudonimie Olin. Wygląda na to, że gdyby "ludzie Wałęsy" wykazywali zbyt daleko idącą gorliwość w poszukiwaniu rosyjskiej agentury miała zostać odpalona teczka współpracy agenta TW Bolek. Zapędy pohamowano, bo teczka spoczęła w biurku szefa PRL-owskiej bezpieki.

Czas w końcu przyjąć do wiadomości, że ikona Solidarności, jedyny żyjący polski noblista, były prezydent Lech Wałęsa był agentem komunistycznych służb i donosił na kolegów. Właśnie odnaleziono liczne tego dowody. Bolesne jest też to, że sam Wałęsa idzie w zaparte przekonując, że to fałszywki Kiszczaka. I tak w 27 lat po przełomie 1989 roku stanęliśmy w punkcie wyjścia i jeśli nie przeprowadzimy w końcu porządnej lustracji nadal będziemy odkrywać po kawałku sekrety, które powinny być już dawno społecznie "przetrawione" i zapomniane, tak jak miało to miejsce na przykład w Czechach.

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika achiles

Takie atuty wolności i

Takie atuty wolności i demokracji, jakie ich IKONY I BOŻYSZCZE, czyli pajacyki i marionetki polityczne i to się, nie tyczy tylko LECHA BOLEK, ale wszystkich, jak leci od 26 LAT I U NAS i od wielu lat, na CAŁYM ŚWIECIE, choćby taki poroszenko, albo dalajlama i WIELU WIELU INNYCH im podobnych marionetek w łapkach "SAMOZWAŃCZYCH PANÓW ŚWIATA", NASZEGO. 

Portret użytkownika achiles

Czyż obecne władze i

Czyż obecne władze i poprzednie i jeszcze poprzednie i tak 26 lat wstecz myślicie, że Polacy kiedyś, nie uznają za zdrajców PAŃSTWA I NARODU POLSKIEGO ??? Uznają i nie będą się myliły, bo jak poprzedni USTRÓJ miał swoje metody działania i LUDZI niepokornych łamania, tak obecny system, tylko pod innym patronatem, robi to samo, a może i nawet, coś jeszcze bardziej gorszego, bo pcha Polskę i Polaków, na wielką RZEŹ I EKSTERMINACJĘ, NASZEGO NARODU, za pomoca swoich marionetek u NAS zainstalowanych. NA KAŻDEGO MAJĄ HAKI, jak to kiedyś stalin powiadał, DAJCIE MI CZŁOWIEKA, A OD RAZU BEDĘ MIAŁ, NA NIEGO PARAGRAFY. I by było jasne, nie bronię BOLKA i nigdy go bronić, nie zamierzam, on wyjatkowo zdradził Polskę i Polaków i to, nie raz, a kilaka razy, a obecnie CZERPIE PROFITY, PO OSTATNIEJ ZDRADZIE NASZEGO KRAJU I NAS POLAKÓW, śmigając po tych swych " odczytach " po 100 KOŁA BAKSÓW, za  jeden taki sprzedajny i szmatławy wywiad, dla biednych LUDZI WODZONYCH NA MANOWCE W INNYCH KRAJACH ŚWIATA, tam gdzie go posyłają jego OBECNI MOCODAWCY ZZA OCEANU I Z NARODU WYBRANEGO. 

Portret użytkownika Prawda boli

"agenturalnego epizodu

"agenturalnego epizodu Wałęsy"?
Od kiedy to współpraca przez prawie całe dorosłe życie to epizod?
PS. Tylko nie rozśmieszajcie mnie tą jego rezygnacją z dalszej współpracy. Zrezygnować to mogła bezpieka jeśli "tw" nie był już przydatny ale nigdy nie na piśmie!

Portret użytkownika Takitam

Któryś z założycieli

Któryś z założycieli Solidarności powiedział w wywiadzie dla TVP Info że bezpieka sama zrezygnowała z jego "usług" po tym, jak po założeniu podsłuchów na terenie stoczni gdańskiej wyszły nieścisłości w jego donosach. Przestał być dla bezpieki wiarygodnym donosicielem. Zaczął produkować donosy z bzdurnymi danymi których nie potwierdzały te podsłuchy. Prawdopodobnie chciał więcej na swoje złote dzieci zarobić więc "produkował" informacje. Sami go odsunęli.

Strony

Skomentuj