Król Covid jest nagi - minister Niedzielski mówi o "początku końca pandemii" i zniesieniu maseczek

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podczas dzisisiejszej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji Przemysława Czarnka, padło zdanie, na które wszyscy czekali od dawna. Polskie władze ogłosiły "początek końca pandemii" a wraz z nim pandemicznych restrykcji. Zniesienie wielu z nich nastąpi już do marca. Wreszcie pożegnamy znienawidzone przez wielu i zupełnie bezużyteczne maseczki.

 

Minister Niedzielski skupił się na danych statystycznych, które jego zdaniem sugerują że wirus jest w odwrocie. Nie wspomniał jednak, że kolejne europejskie kraje też kończą z "cyrkiem Korona" a on de facto postępuje tak samo naśladując odważniejszych. Przy okazji minister zauważył, że są też inne choroby niż Covid i postanowił coś z tym zrobić zapowiadając odblokowanie szpitali przestawionych na leczenie jednej choroby grypopodobnej. Jeszcze kilkanaście dni temu władze PiS były gotowe na wprowadzenie segregujących ustaw wymuszających cotygodniowe testowanie każdego, a nagle wychodzi Niedzielski i ogłasza koniec szaleństwa. Jakaś wajcha niewątpliwie została przełożona.

Zmianie ulegną również zasady związane z kwarantanną i izolacją. Od 15 lutego izolacja zostaje zredukowana z 10 do 7 dni. Likwiduje się również obowiązkowe kwarantanny dla osób, które weszły w kontakt z chorymi na COVID-19. Bez wątpienia pozwoli to uniknąć absurdalnych sytuacji, w których w niektórych szkołach, całe klasy uczniów lądowały na kwarantannach z powodu choroby jednego z uczniów, lub niemal cała szkoła z powodu choroby jednego z nauczycieli.

 

Wcześniej w wywiadzie dla Faktu, minister Niedzielski ogłosił, że znikają wreszcie maseczki, które od początku nbyły tylko psychologicznym totemem, zupełnie bezużytecznym w kontekście ochrony antywirusowej. Oświadczył, że nadal będą rekomendowane, ale nie będzie obowiązku. Maseczki stały się symbolem pandemii i wiele osób, o skłonnościach do podduszania, polubiło te artefakty. Od 1 marca nikt nie będzie już mógł zwracać uwagi jeśłi nie będziemy mieli szmatki na gębie. Rząd wycofuje się z bzdurnych kar za brak zamaskowania, któe i tak były odrzucane przez sądy. Bezprawie, które trwało ponad 2 lata skończy się już za 3 tygodnie. De facto oznacza to też, że jeśli ktoś zostanie teraz ukarany mandatem przez nadgorliwego policjanta, to o ile go nie przyjmie, nie będzie już musiał go płacić bo rozprawa będzie już w czasie obowiązywania nowego prawa znoszącego i tak bezprawny nakaz rządowy zamaskowania.

Od 11 lutego, znika obowiązek kwarantanny przyjazdowej dla podróżnych w ramach strefy Schengen. Osoby przybywające spoza tego obszaru nadal obowiązuje tygodniowa kwarantanna. Niedzielski ogłosił, że w marcu rząd będzie zmierzał do zniesienia obowiązujących restrykcji, co ma pozwolić "wejść w wiosnę bez obostrzeń". Jak informuje minister Czarnek, od 21 lutego, następuje powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich szkołach w Polsce. Jest to dobra informacja dla rodziców, dzieci i nauczycieli oraz wyraźny sygnał, że partia rządząca faktycznie próbuje wygaszać cały aparat covidowego ucisku.

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Pan Strachulec

Wychodzi na to że zbrodniczy

Wychodzi na to że zbrodniczy wirus trochę odpuścił! Jedynie co pozostaje to ogłosić że to dzięki szprycom i maseczkwym lokdałnom można okrzyknąć, Wiwat,  przydało by się przekuć ową porażkę w wielki sukces do tego potrzebna jest telewizja Smile pelikany to łykną jak kaczka ulęgałkę.

Portret użytkownika ​euklides

Jak już Niedzielski trafi do

Jak już Niedzielski trafi do więzienia to w ramach prac społecznych niech posprząta te wszystkie walające się po ulicach namordniki. Ciekawe co nowego przyszykowali baranom, bo wiadomo, że nikt nie puści na samopas.

Portret użytkownika demodemo

Patowładza zdejmuje

Patowładza zdejmuje nielegalne patorozporządzenia patopremiera łamiącego podstawowe prawa jednostki zapisane w Konstytucji.

Czy wśród patosłużb i patowojska ( chodzi o wysokie stanowiska ) znajdą się tacy aby postawić tą całą patologiczną partiokrację przed trybunałem bo przyklaskiwali i domagali się jeszcze zaostrzeń tak jak patolewica.

Czy w sądach są tacy co widzieli a byli blokowani - mogą wyjść z cienia i wyj...ać na zbity ryj tą patokastę.

Jednego nie wymażą patole - pamięci o tym kogo trzeba rozliczyć !

Portret użytkownika Julina Traksza

W służbie "zdrowia" jak

W służbie "zdrowia" jak wiadomo od dawna że wszędzie pojawiają się paskudne kanalie, ale też są bardzo dobrzy ludzie i ja sam spotkałem się z ludzmi, rozumiecie z prawdziwymi ludzmi! Wszędzie znajdą się potwory które za te słynne 30 srebrników zrobią wszystko, to są potwory. Jebał ich pies, kasa ich nie uratuje ale będzie żródłem ich upadku.

Portret użytkownika dominikq

tym swiatem rzadza pieniadze

tym swiatem rzadza pieniadze tak bylo od sredniowiecza jest obecnie i musi pozstac aby utrzymywac ludzka swiadomosc w zdrowiu bez tego polowa ludzi umrze na raka albo przemieni sie w zbokow z lgbtq plus ludzkosc musi byc zniewolona praca podatkami pieniedzmi politykom prawem pedalstwem pojebami  za morde trzymana bez tego bylby burdel i chaos,

Strony

Skomentuj