Kotów z COVID-19 może być więcej, niż pierwotnie sądzili eksperci

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego Huazhong w Chinach zbadali próbki krwi i rozmazów z błon śluzowych 102 kotów. Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie Emerging Microbes.

 

Przeciwciała COVID-19 wykryto w piętnastu próbkach krwi. Jednocześnie jedenaście z nich zawierało białka neutralizujące, które skutecznie blokują infekcję. Wszystkie koty uzyskały wynik negatywny na COVID-19. Żaden z kotów nie wykazywał znanych objawów choroby i nie padł podczas obserwacji.

 

W badaniu wzięło udział 46 bezpańskich kotów, 3 zwierzęta ze schroniska, 41 kotów z hodowli i 15 kotów z rodzin, w których ktoś chorował na COVID-19.

 

Najwyższe poziomy przeciwciał zaobserwowano u kotów, których właściciele mieli COVID-19. Jednocześnie okazało się, że niektóre zwierzęta zaraziły się wirusem od innych kotów z grup zwierząt porzuconych lub mieszkających w hodowlach.

 

Autorzy badania podkreślają, że nie udało im się jeszcze udowodnić przynajmniej jednego przypadku przeniesienia wirusa z kota na człowieka. Niemniej jednak zachęcano właścicieli zwierząt domowych do zachowania ostrożności podczas komunikowania się ze zwierzętami domowymi, a jednocześnie do ograniczania ruchu zwierząt, a także ich kontaktu z innymi kotami, zarówno z tymi udomowionymi, jak i bezpańskimi.

 

Ocena: 

Średnio: 2.3 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika S

Tytuł: MASAKRA, SZOK I

Tytuł: MASAKRA, SZOK I NIEDOWIERZANIE! KOTÓW Z GRYPĄ-19 JEST WIĘCEJ NIŻ SIĘ SPODZIEWANO!
Artykuł: Wszystkie badane koty miały wynik testu NEGATYWNY. Żaden kot nie chorował. Nigdy nie stwierdzono zarażenia człowieka od kota.
No ja p.... ogarnijcie się czasami.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Odpier...ić!!! się od kotów

Odpier...ić!!! się od kotów (i innych zwierząt) wy chorzy na mózg popaprańcy z Sekty Covidowej!!!
Mało wam, zjeby, że już poniszczyliście naturalne więzy między ludźmi, to wy poryte urwie ścierwa jeszcze chcecie dobrać się do zwierzaków?!!!
PRECZ kryminaliści!!!

Portret użytkownika tornado

niezła prowokacja Polacy,

niezła prowokacja Polacy, pierw wyzywacie spokojnych ustatkowanych ludzi zjebami bez powodu w pracy (i w szkołach chyba też), a teraz próbujecie nazywać w ten sposób psycholi którzy widzą wszędzie wyimaginowaną chorobę. Przykre. Nie nazywajcie nas i ich tym samym wyzwiskiem proszę.

Portret użytkownika axell69

Tym razem kot dogonił 

Tym razem kot dogonił  Legendarnego _______ (tu wpisz sobie co chcesz)  i w sumie przegonił  jegomościa , zgodzimy  się  z tym  że nasza talinnowa  legendarna legenda  chce też   zostać  naukofcem  legendarnym ??   kto ZA łapka do góry a kto  jest przeciw to niech  spada .

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika amator pierogów ruskich

(S)talinn,ty tak na serio?

(S)talinn,ty tak na serio?

Jesteś czystym gnojodłubem.Wyciągasz z netu jakieś popaprane "newsy" i podajesz na tacy.

Wróć na "innemedium" bo robisz swąd.

A od kotów niech się od...pierdolą.

Skomentuj