Korporacje z USA zwalniają niezaszczepionych pracowników

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańskie korporacje zmuszają swoich pracowników do szczepień przeciw COVID-19 pod groźbą zwolnień. Jako powód firmy często wskazują na nowy wariant omikron, który szybko rozprzestrzenia się wśród ludzi, a zarazem powoduje znacznie łagodniejsze objawy i potencjalne może przyczynić się do zakończenia pandemii.

 

Nike, jedno z największych na świecie przedsiębiorstw odzieżowych na świecie wysłało wiadomość swoim niezaszczepionym pracownikom. Firma poinformowała ich, że do 1 grudnia 2021 r. mieli czas, aby przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 i udowodnić ten fakt pracodawcy. Osoby, które nie zostały zaszczepione, miały zostać zwolnione 15 stycznia 2022 r.

 

Kolejna popularna firma odzieżowa, VF Corporation - właściciel m.in. marki Vans, Supreme i Timbaland, ostrzegła swoich niezaszczepionych pracowników, że zostaną zwolnieni 31 stycznia i nie otrzymają odpraw. Podobną decyzję o dyskryminacji części pracowników zamierza podjąć 1 lutego firma odzieżowa Columbia Sportswear. Natomiast wcześniej kolejne amerykańskie firmy z różnych sektorów zapowiadały zwolnienia - zaliczają się do nich m.in. bank Citigroup, linia lotnicza United Airlines i korporacja Google.

Administracja Joe Bidena zarządziła wcześniej, aby firmy zatrudniające powyżej 100 pracowników wprowadziły obowiązek szczepień i cotygodniowe testy. Jednak Sąd Najwyższy USA orzekł w tym tygodniu, że obowiązek szczepień w dużych korporacjach jest niekonstytucyjny. Mimo to Biden po decyzji sądu wezwał firmy i władze stanów, aby same decydowały w tym zakresie. Nie wiadomo, jaką decyzję podjęła firma Nike, która 15 stycznia zamierzała zwalniać pracowników.

 

Przymus szczepień, tak czy inaczej, jest zaskakujący, biorąc pod uwagę, że nowy wariant omikron jest znacznie łagodniejszy od delty. Zdaniem niektórych czołowych epidemiologów, omikron może już w 2022 roku zakończyć pandemię.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Obserwzrok

Najprawdopodobniej,

Najprawdopodobniej, szczepionki "prawdziwe" wymieszane są z placebo już na etapie produkcji lub pakowania i wie o tym bardzo małe grono osób. To dlatego jedni chorują inni nie itp............ to dlatego występują wybuchy epidemii w różnych miejscach i z różnym natężeniem. Takie działanie wprowadza taki chaos w głowach wszystkich ludzi że większość wyłącza myślenie i godzi się na wszystko. Jeżeli ta moja teoria jest prawdziwa to jest to socjotechniczny majstersztyk.

Portret użytkownika Quark

Ja rozumiem , że "śmiertlny"

Ja rozumiem , że "śmiertlny" wirus jest teraz najważniejszym problemem na całym świecie ale może warto spojrzeć na hipokryzję KE w aspekcie tkz: "ochrony środowiska".. Nas się gani za produkcję energii z węgla a tymczasem te mendy unijne ZMUSZAJĄ firmy lotnicze do marnotractwa w postaci bezproduktywnego spalania paliwa ! . Tu to dopiero jest przekręt !

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8334471,lufthansa-ke-spor-puste-loty.html

Co do tematu głównego to gdyby istniała "solidarność" wśród zatrudnionych to żadne takie szykany by nic nie dały .. ale wiadomo każdy sobie rzepkę skrobie. 

Portret użytkownika S

No to wiadomo jakich ubrań

No to wiadomo jakich ubrań nie kupować Wink

A kto jeszcze zauważył, że dosłownie na całym Świecie, rządy "wymyśliły" ten sam sposób na przymusowe szczepienia? Oficjalnie rząd jedynie rekomenduje obowiązek wyszczepiania i sprawdzania pracowników, ale decyzja należy już do pracodawcy (lub usługodawcy - wiedzieliście o tym?). I jakby co, to parchy z rządów mówią: "no ale my nic nie rozkazaliśmy, my nie złamaliśmy prawa, z pretensjami to już do pracodawcy nie do nas". Co do usługodawcy, to nie wiem czy zdajecie sobie sprawę co to oznacza: jeśli zajdzie potrzeba (lub rozkaz z góry), to np. bank może odmówić wam prowadzenia konta i obsługi karty, elektrownia dostarczania prądu, ciepłownia ogrzewania, spółdzielnia wynajmu mieszkania itd. Przerażający bacik na opornych, prawda? I już przygotowany czeka na swój moment ....

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika inzynier magister

Innym spotkaniem, na którym

Innym spotkaniem, na którym zbierają się członkowie tajnego światowego rządu, jest Klub Bilderberg. Dla wielu wystarczy sam fakt, że na jego spotkaniach pojawiały się tak demoniczne postaci jak Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski czy jego żona Anne Applebaum. 

Nazwa Klubu Bilderberg (który w rzeczywistości nie jest klubem - na spotkania wchodzi się jedynie za zaproszeniem, żadne członkostwo nie jest wymagane), pochodzi od hotelu w Holandii, w którym spotkanie odbyło się po raz pierwszy.

Do pierwszego spotkania Klubu Bilderberg doprowadził w 1954 r. Polak, emigracyjny polityk lucyferianin Józef Retinger. Dzięki swoim kontaktom udało mu się porozmawiać z grupą wpływowych wtedy osób (między innymi z holenderskim księciem Bernardem oraz belgijskim premierem Paulem van Zeelandem) i przekonać je do pomysłu corocznych spotkań.

Celem zebrań grupy Bilderberg miały być dyskusje nad opanowanie świata i wdrożeniem satanistycznej Agendy 2030... Spotkania Klubu Bilderberg od czasów zainicjowania ich przez Retingera nie są całkiem tajne - jednak obowiązuje wejście jedynie za okazaniem odpowiedniej przepustki. Nie są wpuszczani na nie także dziennikarze, którzy chcieliby zdać z nich relację. Publikowane są za to fałszywe tematy dyskusji oraz jedno oświadczenie prasowe, które ma oszukać publikę. Wszystko jest owiane tajemnicą, zgodnie z tym co napisano w Biblii.

A na jej czole wypisane imię — tajemnica: ,,Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi”. I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją, zdumiałem się wielce.” (Apokalipsa 17,3-6).

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Lemon

Jakbyście czytali Słowo Boże

Jakbyście czytali Słowo Boże to wiedzielibyście co nadchodzi. Jesteśmy ostatnim pokoleniem. Niewierzący, rozpustnicy, pijacy i inni kłamcy staną przed Sądem Bożym i zostaną wrzuceni żywcem do jeziora ognia z siarką na wieczność. Sprawiedliwi przed Bogiem dostąpią życia wiecznego z Bogiem. Proroctwo Księgi Obj. Jana się spełnia. Cyfrowe znamie na prawą rękę lub na czoło jest blisko. Po tym czasie przyjdzie Jezus po swój kosciół. Nie katolicki  lub inny religijny, ale po wierzących nowo narodzonych z wody i ducha. 

Strony

Skomentuj