Koronawirus może rozprzestrzeniać się przez pierdzenie. Czy wszyscy będziemy chodzić w obowiązkowych pieluchach?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjskie media donoszą, że znaleziono dowody sugerujące, że COVID-19 może rozprzestrzeniać się, gdy zarażona osoba pierdnie w ograniczonej przestrzeni, takiej jak toaleta. Czy to kolejna odsłona koronawirusowego szaleństwa trawiącego ludzkość?

 

Jak wynika z informacji podawanych w The Mirror i wielu innych portalach, niektórzy ministrowie rządu Wielkiej Brytanii prywatnie wyrazili obawy, że koronawirus może rozprzestrzeniać się poprzez pierdzenie. Wskazali na dowody sugerujące, że COVID-19 może się rozprzestrzeniać, gdy zarażona osoba "zepsuje powietrze" w ograniczonej przestrzeni, takiej jak toaleta.

 

Testy wykazały, że wirus może być obecny w odchodach, ale o tym, czy wzdęcia mogą rozprzestrzeniać Covid, nie wiadomo na pewno. Jeden z ministrów, którego nazwiska nie podano, powiedział gazecie Telegraph , że widział wiarygodnie wyglądające informacje z innych krajów na to, że istnieją dowody na zarażenie między dwiema osobami w kabinie toalety w Australii. Ten sam minister powiedział również, że były dobrze udokumentowane przypadki COVIDa rozprzestrzeniającego się przez rury kanalizacyjne podczas lockdownów w Hongkongu. 

 

Pytany o te rewelacje rzecznik premiera Borisa Johnsona powiedział tylko, że nie był świadomy twierdzeń, że wirus może rozprzestrzeniać się przez wzdęcia. Dodał też, że rząd poddaje przeglądowi najnowsze dowody naukowe na ten temat. Na początku zeszłorocznej pandemii wielu ekspertów stwierdziło, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Dr William Schaffner, dyrektor medyczny National Foundation for Infectious Diseases i profesor chorób zakaźnych na Uniwersytecie Vanderbilt w Tennessee, powiedział USA Today, że przeniesienie Covid przez wzdęcia nigdy nie zostało udowodnione i uznał to za bardzo mało prawdopodobne. Również amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziło, że „nie ma potwierdzonej transmisji fekalno-oralnej” wirusa.

 

Jednak w ciągu ostatnich 18 miesięcy widzieliśmy już nie jeden nonsens, który się ziścił. Wszak wszyscy nosimy szmatki na twarzy i nikt się już temu nie dziwi, a nasze prawa obywatelskie są warunkowane tym czy poddamy się eksperymentowi medycznemu. Jeśli to szaleństwo będzie się tak rozwijać to nie można wykluczyć, że zostaniemy zmuszeni do noszenia specjalnych antywirusowych pieluch, których stosowanie będzie sprawdzać policja. To co dzisiaj wydaje sie dystopijnym żartem, może się okazać za kilka miesięcy naszą rzeczywistością...

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Emir

To jest akurat bardziej

To jest akurat bardziej prawdopodobne niż teorie o powiązaniu szczepionki z 5G i tym, że szczepionka łaczy się z internetem ROFL

Albo te tezy o przyciąganiu żelazka po zaszczepieniu (nie wspominając o przyciaganiu paramegnetyków - ale kto by tam odróżniał niuanse)  :-))))))))))))

Gdybym to tylko czytał na tym forum to miałbym polew, ale spotkałem już kilkunastu!!! szurów osobiście, którzy głowe dawali za powyższe. Dlatego kiepsko widze przyszłość współczesnych maturzystów i absolwentów. 

...o tych z gorszym wykształceniem już nie wspomnę. Tak serio to powoli strach żyć pomiędzy takimi.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika etam@plusnet.pl

Koment znaleziony na stronie

Koment znaleziony na stronie gazeta_pl :) Adam! Przynieś tę piłę do drewna, bo po ostatniej konferencji tak mi nos urósł, że gdy siadam do komputera, aby wysłać pocztą do Michała filmiki z tańczącym Darkiem, to mi rysuje monitor.
- Teraz nie mogę Mateuszu, właśnie ładuję akumulator i jestem podpięty wtyczką do kontaktu. Dziś już miałem wymianę oleju i dokręcanie śrubek. A poza tym jestem smutny...
- Czym się smucisz?
- Inni ministrowie mówią na mnie ?syntezator mowy?... Już tego dłużej nie wytrzymam.
- Adam wiesz przecież jak to było gdy Łukasz musiał odejść, a nikt nie chciał go zastąpić. Wtedy to stworzył Ciebie. Poszedł na złomowisko, poznajdował stare manekiny, wydłubał części z monitorów i radiów analogowych, ale miał jeden problem, a mianowicie z Twoim głosem. Nagle ukazała mu się uszkodzona spawarka i tak powstały Twoje struny głosowe... Do tej pory nikt nie zorientował się, że tak naprawdę jesteś cyborgiem.
- Niestety zauważyli, że miałem to samo ubranie w czasie dwóch szczepień oddalonych w czasie kilku miesięcy. A to wszystko dlatego, że kręciliśmy te sceny jednego dnia i akurat wtedy olej wylał mi się na zastępcze ubranie i musiałem pozować w tym samym.
- Nie martw się, to już minęło, teraz mamy czwarta falę przed sobą. Pamiętasz czego Łukasz Cię uczył?
- Tak pamiętam, mam mówić: ?Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość; w kolejnych tygodniach dalsze wzrosty?.
- Bardzo dobrze, jutro masz konferencję. Wystąpisz sam, bo ja nie występuję gdy zapowiadamy lockdowny, pamiętasz?
- Tak, wiem. Już wgrywam sobie wystąpienie ma mój dysk twardy. Tylko usuńcie niektórych dziennikarzy z sali, bo znowu zadadzą mi pytania, na które Łukasz nie wgrał mi odpowiedzi.
- Dobra usuniemy ich, będą tylko nasi, nie bój żaby. No weź piłę i spiłuj mi ten kinol!

Strony

Skomentuj