Korea Południowa zamyka granice w obawie przed Omikronem, a zaszczepiono tam ponad 90% populacji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Korea Południowa ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie. Zaszczepionych jest tam około 91,8 procenta dorosłej populacji. Władze tego kraju sądziły, że wysokie wskaźniki szczepień powstrzymają wirusa, jednak kolejna fala pandemii wkroczyła do Korei zupełnie jak do innych państw świata.

W poniedziałek urzędnicy służby zdrowia ponownie nałożyli ograniczenia na mieszkańców tego kraju. Zarządono zakaz prywatnych zgromadzeń publicznych dla siedmiu lub więcej osób w rejonie Seulu i rozpoczęto weryfikację statusu zaszczepienia w restauracjach, kinach, muzea i innych pomieszczeniach zamkniętych. Korea Południowa zamyka również swoje granice, aby chronić się przed nowym wariantem Omikron.

Korea Południowa wymaga obecnie, aby wszyscy pasażerowie przybywający z zagranicy byli poddawani kwarantannie przez co najmniej 10 dni, niezależnie od ich obywatelstwa lub statusu szczepień. Kraj nałożył zakaz krótkoterminowego pobytu na podróżnych z zagranicy przybywających z dziewięciu krajów afrykańskich, w tym z RPA i Nigerii.

 

Podczas gdy pojawienie się wariantu Omikron wywołało ponowne wzbudzenie paniki wśród rządów państw świata, i skłoniło rządy na całym świecie do zacieśnienia granic, naukowcy twierdzą, że nowy wariant nie został jeszcze dogłębnie zbadany i nie ma pewności czy jest bardziej zakaźny, bardziej odporny na szczepionki, lub też bardziej zjadliwy niż poprzednie wersje wirusa.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika drako_tr

Już wyjaśniam Adminie, to, co

Już wyjaśniam Adminie, to, co właśnie rozsiewają Szczepany, potocznie zwane Omikronem, powoduje u zdrowych ludzi to:

...kilka dni temu moja pociecha wraz z klasą wyruszyły na wycieczkę szkolną, wraz z pobytem w restauracji...jeszcze tego samego wieczoru stał się osowiały, dostał stanu podgorączkowego 37,8...i zaczął kaszleć, dałem mu miodek i syrop z cebuli.

dzień 2 - temperatura bez zmian, ale kaszel stał się bardzo niepokojący, już nie czekałem, polecieliśmy do mojego LEKARZA, który stwierdził, że to zapalenie gardła, jeszcze jeden dzień i powstałaby angina, przepisał antybiotyk i syrop na bazie tymianku.

dzień 3 - już po pierwszej dawce antybiotyku i syropu temperatura wróciła do normy 36,8, kaszel jest, ale mniejszy, minęło osłabienie i...wrócił apetyt.

Jeśli chodzi o mnie, to dwa dni bolały mnie migdałki, miałem mały kaszelek, ale standardowo wszamałem swój, sprawdzony specyfik (CCCP) i też wszystko już przechodzi.

Lekarz powiedział mi, że najbardziej narażone na to Szczepanowe qwno, są dzieci, i żeby nie bagatelizować kaszlu, nawet jeżeli wygląda niewinne.

PS. mój drugi synek, tez dostał kaszelku, ale nie gorączkował, poczęstowałem go tym samym syropkiem i wygląda na to, że Szczepanowa zaraza przestała u niego postępować.

Portret użytkownika ​euklides

Jaki Omikron. Te warianty to

Jaki Omikron. Te warianty to kolejna ściema. Wirusy non-stop mutują i będą tysiące wariantów SARS-COV-2. Lekarze nie potrafią ku.. postawić prawidłowej diagnozy czy masz problemy neurologiczne czy np. chory kręgosłup, a wierzycie, że potrafią zdiagnozować koronawirusa z dokładnością do greckiej literki alfa, beta, gamma, delta, pi, ni, omikron, zeta? No ku...a ludzie! Nie potrafią zdiagnozować boreliozy, nie wiedzą czemu bolą cię zatoki, nie wiedzą czemu źle się czujesz, będą cię kierować na kolejne badania, a potem leczyć losowymi lekami. Potrafią zdiagnozować przypadki ewidentne - zawał, udar, złamana noga... i na tym ich możliwości się kończą. Nie wierzcie w żadnego omikrona.

Portret użytkownika drako_tr

@ Euklides - nie nie....to

@ Euklides - nie nie....to coś, co w Szepanów wstrzyknięto, zaczyna pokazywać różki, moje dzieci nigdy nie chorowały, nigdy nie przyjmowały antybiotyków, a teraz to coś, czym  zaraziło się moje dziecko, było mega szybkie w działaniu i na początku do złudzenia przypominało zwykłe przeziębienie... Jeszcze raz powtórzę słowa mojego wiekowego i zacnego lekarza, nie bagatelizuj tego, co rozsiewają Szczepany.

Portret użytkownika ​euklides

Bo to było zwykłe

Bo to było zwykłe przeziębienie. W szczepanów wstrzyknięto preparat kodujący rybosomy to produkcji białek kolca. Jest to ewenement - takiego czegoś nie jest w stanie wytworzyć natura, podbnie jak nie potrafi wytworzyć pewnych sztucznych radioizotopów. I to właśnie jest najbardziej zabójcze. Organizm produkuje białko, które wywołuje reakcję obronną organizmu. Ale najgorsze jest to, że białko to jest podobne do białka wchodzącego w skład nabłonkowego kanału sodowego. To tłumaczy wszystkie powikłania poszczepienne. Wszystkie te stany zapalne wynikają z tego, że organizm próbuje zniszczyć samego siebie. Każda kolejna infekcja koronawirusem może uruchomić quasi-alergiczną reakcję, gdzie organizm zwalcza samego siebie. I dlatego szczepany odchodzą.

Portret użytkownika baca to zion cammo

Oni nie sa glupi by

Oni nie sa glupi by powiedziec co NAPRAWDE jest w szczepionce - marne twoje domysly... tam moze byc cos czego nawet nie rozumiesz ze istnieje... ich medycyna biologia i inne zaawansowane nauki przekraczaja ksiazeczki ze studiow i szkolek internetowych

Strony

Skomentuj