Komisja Europejska skróciła ważność kodów QR do 270 dni i przedłużyła ich stosowanie do 2023 r.

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Komisja Europejska skróciła ważność covidowych kodów QR do 270 dni po każdej drugiej i kolejnej dawce oraz przedłużyła ich stosowanie o kolejne półtora roku!

 

Gdy rok temu wprowadzano tak zwane paszporty covidowe, informowano, że to tylko wyjątkowa sytuacja wymusza takie środki. Przekonywano, że paszporty sanitarne i skojarzone z nimi kody QR są wprowadzone czasowo, do końca czerwca 2022 roku. Okazało się to nieprawdą. 

 

Komisja Europejska proponuje przedłużenie unijnego cyfrowego certyfikatu COVID o kolejny rok, czyli do 30 czerwca 2023 r. Na dodatek ogłoszono to dzień po tym gdy ta sama KE skróciła czas działania kodu QR paszportu szczepień z roku do 9 miesięcy. Potem znowu trzeba sobie wstrzyknąć preparat zaordynowany przez UE, albo kod QR przestanie działać. 

W tym samym czasie gdy Komisja Europejska dokręca covidową śrubę, wiele krajów robi odwrotnie, luzując restrykcje. 

 

Naczelny Sąd Administracyjny w Czechach unieważnił paszporty szczepionkowe dla gastronomii, klubów nocnych oraz hoteli. Czeski rząd dostał tydzień na wycofanie paszportu szczepionkowego. Sąd uzasadniając decyzję, stwierdził, że nie można w ten sposób zmuszać obywateli do szczepień.

 

Kolejne kraje rezygnują z certyfikatów czy obowiązkowych szczepień i to mimo rekordów zakażeń spowodowanych wariantem Omikron.

 

Litwa rezygnuje z paszportów szczepionkowych. Minister zdrowia Litwy Arunas Dulkys stwierdził, że wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron COVID-19 ryzyko zakażenia dotyczy wszystkich. Paszporty szczepionkowe zostają zniesione od 5 lutego 2022 r. Szwecja znosi wszystkie obostrzenia od 9 lutego. Minister Sprawiedliwości Finlandia, stwierdził, że używanie paszportów szczepionkowych jest nieuzasadnione.

 

Poza Unią Europejską oprócz Wielkiej Brytanii i Norwegii, z covidowym szaleństwem kończy też Szwajcaria, która znosi obostrzenia covidowe a zakażenia SARS-CoV-2 , zaczyna traktować, jako endemiczne. Za ok 2 tygodnie zniesiony zostanie obowiązek noszenia masek i paszporty covidowe.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Misterny plan

Będziemy tracić ważność jak

Będziemy tracić ważność jak produkty które kupujemy. Witaj w cudownym nowym świecie, a teraz oddaj hołd swojemu nowemu władcy, którego nigdy osobiście nie poznasz, bo jesteś już tylko, kawałkiem mięsa z funkcjami motorycznymi.

Portret użytkownika demodemo

Jakże mi przykro , że

Jakże mi przykro , że zamordyzm , który oponaował kraje zachodu tak krótko trwał. W Polsce zamordyzm okupantów trwał od 1939r do 1989r - 50 lat i co można - pewnie , że można. Szkoda , że nie poczuli dłużej jak to jest być siłowo przumuszanym do pewnych zachowań bo te 2 lata dla nas to jak dziurę w śniegu wysikać - wyssane z mlekiem matki jak i co robić aby wyglądało , że zamordyzm jest a tak naprawdę go nie ma.

Poprzez szmat czasu pod butami różnych dyktatorów od zaborów odbywały się codzienne ćwiczenia jak omijać stawiane przeszkody i jak przeskakiwać rzucane kłody pod nogi. Nauka nie poszła w las , jest zakodowana w DNA jako rozszerzony pakiet niezbędnych danych do reakcji na różnej maści zagrożenia poprzez natychmiastowe włączenie awaryjnych systemów korekty wyznaczania kierunku w drodze do celu.

Zakodowane jest to tylko u osób pochodzenia Polskiego , obywatelstwo polskie nie jest wyznacznikiem naturalnego posiadania zaawansowanych systemów balansująco-omijających.

 

Portret użytkownika oswiecony77

bardzo duzo z was odchodzi z

bardzo duzo z was odchodzi z tego swiata w nieswiadomosci Jest to duzy problem azeby sie zbawic Kazdy przyszedl tutaj azeby sie uczyc i poswiecac tylko czas azeby to robic  Czlowiek nieswiadomy nie rozroznia czym jest dobro i czym jest zlo Nie odziedziczy nowej ziemi bo bedzie ponownie ta planete niszczyl  dewastowal Religie zamiast przyblizac was do Boga oddalaja Tworzac bzdurne dogmaty posrednikow i temu podobne glupoty Tak funkcjonuje tez nauka negujac Stworce wszechrzeczy Natomiast media wam zabieraja cenny czas na poszukiwania  22 Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: "Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem". 23 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" https://www.biblijni.pl/Mt,25,14-30  30 A sługę leniwego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Sio

Kiedyś napisałeś, że dla Boga

Kiedyś napisałeś, że dla Boga wszystko jest możliwe. Że ciebie czy was wskrzesi i będziecie w raju. W takim razie po co był ten potop skoro ten Wielki Bóg mógł po prostu sprawić aby człowiek przestał istnieć? Zły ten twój demon. Wiara w pisemka nic ci nie da. Usuń z siebie żądze, pychę i będziesz w raju w przeciwnym razie będziesz sobie mógł nimi pomóc w toalecie przed bramami niebios. Bóg z ciebie brudu nie usunie jak sam tego nie zrobisz

Portret użytkownika Antymaterialna Gnida

"Że ciebie czy was wskrzesi i

"Że ciebie czy was wskrzesi i będziecie w raju" a może wskrzesi, my mamy coś, o czym wy nie macie pojęcia, i być może nie potrzebujecie nic więcej ponad gnijące ciało i żądzę życia, jak psy którym wystarczy miska psiej karmy.

Strony

Skomentuj