KE chce zakazać używania nazwy "Boże Narodzenie" i imion "Maryja" oraz "Józef"

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W zeszłym tygodniu UE została oskarżona o próbę „odwołania Bożego Narodzenia” po tym, jak nakazała personelowi unikać słowa na korzyść „okresu świątecznego”, ponieważ może to być obraźliwe dla niechrześcijan. W odpowiedzi na te krytykę, Bruksela wycofała 32-stronicowy przewodnik na temat "języka włączającego", w którym zalecano pracownikom Komisji unikania odwołań do Bożego Narodzenia w okresie świątecznym.

 

Eurokraci opublikowali ten podręcznik kilka miesięcy temu jako część przewodnika po „komunikacji integracyjnej”. Inne sugestie zawarte w książce obejmowały zastąpienie imion chrześcijańskich, takich jak Maria i Jan, imionami „międzynarodowymi”, takimi jak Malika i Julio, gdy używa się ich w ogólnych przykładach, oraz zamianę słowa „stworzone przez człowieka” na „wywołane przez człowieka”. Problem ze słowem "człowiek" to czysto lingwistyczne zagadnienie. Unijnym biurokratom, przeszkadza że angielskie słowo "man" oznacza zarówno człowieka jak i mężczyznę. Zamiast tego, preferują oni używanie wyrażenia human co oznacza wyłącznie człowieka.

 

Papież Franciszek zapytany o zdanie na temat tego dokumentu powiedział, że językowe dyktaty, które powstały z inicjatywy europejskiej komisarz ds. równości „wyraźnie potrzebują więcej pracy”, i są „modnym, rozwodnionym sekularyzmem”. Zwykle liberalny papież stwierdził, że Unia Europejska zaczęła wykazywać niepokojące tendencje przypominające dawnych dyktatorów.

„W historii wiele dyktatur próbowało robić takie rzeczy. Myślę o Napoleonie, dyktaturze nazistowskiej, komunistycznej”. „Unia Europejska... musi uważać, aby nie wejść na ścieżkę ideologicznej kolonizacji. Może to skończyć się podziałem krajów i upadkiem UE”.

Kardynał Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu, oskarżył UE o próbę „wykreślenia chrześcijańskich korzeni Europy” poprzez ignorowanie – zamiast szanowania – chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kontynentu. Helena Dalli, unijna komisarz ds. równości, która opracowała przewodnik jako część programu na rzecz równości wspieranego przez Ursulę von der Leyen, stwierdziła, że ​​jest to dopiero „projekt dokumentu”, który zostanie zrewidowany po „zgłoszeniu szeregu obaw”.

Znaczące miejsce w dokumencie poświęcono zagadnieniom związanym z płcią. Wspomniałem już chociażby o używaniu słów, które zawierają rdzeń związany z płcią męską. Nawet słowo „stworzony przez człowieka” proponuje się zastąpić słowem „sztucznie stworzony”. Poprawnym politycznie zdaniem w myśl jego treści, nie jest więc teza „ogień jest największym osiągnięciem człowieka” a raczej „ogień jest największym osiągnięciem ludzkości (humankind)”.

 

Warto przypomnieć, że w 2018 roku, pracownicy Parlamentu Europejskiego otrzymali podobny przewodnik, w którym odradzano używania języka płci, takiego jak „siła robocza” i „ludzkość”(mankind). W wytycznych, skierowanych do tłumaczy z UE, zalecono również unikanie częstych odniesień do „mężczyzny” lub „kobiety” w oficjalnych tekstach.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Obserwzrok

Banda kretynów ? Tak pozornie

Banda kretynów ? Tak pozornie to wygląda. Otóż nie to część wielkiego planu lewaków przebudowy świata, zwanego NWO. Nie ważne w co kto wierzy, kogo lubi lub nie, kogo popiera i po której stronie sztucznie stworzonej barykady stoi. To wszystko za chwilę będzie dotyczyć Nas wszystkich. Ci co w tym partycypują myślą że po zmianie władzy coś na tym ugrają, być może tylko bardzo nieliczni bo reszta wyląduje na śmietniku historii ze splugawionym dobrym imieniem własnym. Ludzie, obudżcie się bo jutro może być za póżno.

Portret użytkownika mieszko

Święta grudniowe to nie Boże

Święta grudniowe to nie Boże narodzenie tylko obchody urodzin Isusa (Jezusa) bo Isus nie jest bogiem tylko synem Boga. Bóg nasz stwórca już był na długo przed nami więc nie urodził się w grudniu. Zresztą wg biblii Isus urodził się jesienią a nie zimą. Katolicyzm zaadoptował tu kult Mitry i promuje to jako Boże narodzenie. Co do Maryji to w biblii była Maria a nie Maryja. Niewiel kto i po co tak przeinacza te imiona ? Może to z woli Boga imię Marii nie jest tak nadużywane i kojarzone że złotymi obrazami kapliczkami czy figurkami - bałwochwalstwo. 

Portret użytkownika sio

I słusznie bo żadnego

I słusznie bo żadnego narodzenia bożego nie było 2 tys lat temu.
Bóg nigdy się nie urodził bo po co Mu to? Zawsze był , jest i będzie jak każdy sprzed Adama i Ewy jest świadomy swego istnienia w wieczności aż po dziś. A diabelskie religie wierzą, że człowiek to ciało z duchem a nawet samo ciało - iście wampiryczne podejście do rzeczywistości.
Do raju - miejsca wiecznego szczęścia idą tylko ci sprzed Adama,którzy sa wśród nas też a reszta czyli religijni i niereligijni a nawet hitler i stalin zamieszkają w lądzie spokoju gdzie nie można nic. Natura w raju nie dopuści padlinożerców czyli mięsożerców a i miłujący Bóg na to nie pozwoli aby wyznawcy człowieka tu rządzili.

Portret użytkownika Set

Zauważyłem, że na tej stronce

Zauważyłem, że na tej stronce jest kult człowieka i ogólnie nieuzasadniona miłość do ludzi. Nie wiem, dlaczego tak jest. Albo jakaś odmiana efektu sztokholmskiego, albo jakiś sadomasochizm. To tak jakby ruchać się z kaktusem i mieć z tego powodu podniete. Ludzie zasługują jedynie na pogardę w większości. Może to dlatego, że bogaci też ludzi nie lubią i sprawdza się powiedzenie, iż na złość babci odmrożę sobie uszy.

Jak można to w ogóle lubić. Stworzenie, które tylko czerpie garściami ze wszystkiego dookoła, wojuje i wykorzystuje wszystko dla siebie i czyni sobie poddanym co tylko się da, nic nie dając w zamian oprócz nieczystości. Tacy żymianie pośród wszystkich dzieł bożych.

Portret użytkownika inzynier magister

to jest wyraźny dowód że

to jest wyraźny dowód że eurokołchoz jest rządzony przez wyznawców Lucyfera !!! Niech nas ochrania maryja Dziewica, św. Józef, Duch Święty i Chrystus Jezus Jedyny Mesjasz razem z Ojcem Wszechmogącym Jahwe ! A unie europejska satanistów niech się rozleci !

Grand Finale, czyli pojedynek Dzieci Boga i bękartów szatana

Finał globalnej mistyfikacji covidowej zbliża się do nieuniknionego spełnienia, wyznaczonego przewidywanym okresem żywotności wyszczepieńców, czyli maksimum 3 latami.

Szpitale w krajach w stu procentach wyszczepionych [sto procent dopiero w drodze – przyp. Red.], takich jak Australia, Irlandia, Nowa Zelandia, Kanada, itd., zaczynają się zapełniać chorymi wyszczepieńcami, co propaganda medialna stara się ukryć, nasilając jednocześnie działania zmierzające do „przekonania” niewyszprycowanej części populacji, do poddania się tej „jedynie słusznej procedurze”.

W Polsce objawia się to nasileniem agresji wyszprycowanych kagańcowców w stosunku do tych, którzy nie poddają się bezprawnym działaniom reżimu.

Im bardziej potęguje się akcja przeciw normalnej mniejszości, tym bardziej będzie narastać jej reakcja, zmierzając do nieuniknionego wybuchu. Są już tego przykłady, w „niecywilizowanych” krajach, jak Martynika, czy Wyspy Salomona, gdzie na skutek rewolucji, władze wycofały się ze swych drakońskich posunięć.

Również w Polsce zanotowano ewenement w postaci szczerej wypowiedzi prezydenta Siemianowic, opisującego prawdę i wzywającego obywateli do wyłączenia telewizorów, a włączenia mózgów.

Pierwszy taki wypadek wśród administracji lokalnej wiosny jeszcze nie czyni, ale daje nadzieją, że przynajmniej niektórzy z oficjeli, pojmą wreszcie, że dalsze wspieranie zbrodni ludobójstwa, wcześniej czy później doprowadzi ich samych do statusu ofiar.

Tak więc następuje naturalna polaryzacja społeczeństwa pomiędzy mniejszością Dzieci Bożych i większością wyszczepieńców, czyli bękartów szatana. Przy czym epitet użyty w odniesieniu do tych drugich jest w pełni uprawniony. Poddając się „szczepieniu” pozwolili na swą genetyczną modyfikację, a więc przestali być Dziećmi Boga.

Przy czym nie ma znaczenia, czy zrobili to świadomie, czy nie, czy z powodu zastraszenia, czy zwykłej głupoty, przekroczyli linię od której nie ma już odwrotu. Skazali się na rychłe choroby i szybką śmierć. Pragmatyzm nakazuje życzyć nam wszystkim, by ta ostatnia nastąpiła jak najrychlej, uwalniając społeczeństwo od tego balastu. [Słusznie! – admin]

Dla dopełnienia obrazu trzeba jeszcze wspomnieć o oprawcach: władzach, propagandzistach, skorumpowanych i/lub ignoranckich konowałach, itd.

Część z nich pozwoliła się wyszprycować i w związku z tym ich los został już zdeterminowany. Są jednak tacy, którzy wyczuli pismo nosem i uniknęli szprycowania.

W momencie kiedy system się załamie, a jest to nieuchronne, będą się dekować i umykać jak szczury od odpowiedzialności. Obowiązkiem odradzającego się społeczeństwa, będzie doprowadzenie ich do odpowiedzialności.

A to, że społeczeństwo się odrodzi nie ulega żadnej wątpliwości. Bóg nie zostawi swych Dzieci na pastwę szatana. Jedyne co pozostaje bez odpowiedzi, to pytanie ile będą musiały wycierpieć przed tym pewnym zwycięstwem!

[Niestety, Bóg dopuszcza nawet zagładę całych narodów. Nie mamy podstaw sądzić, że Polska na pewno przeżyje – admin]

Ignacy Nowopolski

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Set

Nie znasz Lucyfera osobiście,

Nie znasz Lucyfera osobiście, ani nawet nie byłeś jego świadkiem, a już go osądzasz. Tacy wy jesteście. Nie wiecie nic o danej osobie, jedynie z niepełnych źródeł, a już podejmujecie sądy. Nigdzie nie jest bowiem napisane, iż Lucyfer to diabeł albo szatan. Tak samo illuminaci mogą mieć za zadanie plugawienie tej osoby, a nie rzeczywiste nauki.

Strony

Skomentuj