Izraelski nacjonalizm pozostaje nadal tematem tabu

Kategorie: 

Foto: 123rf.com

Rabbi Ovadia Yosef, duchowy przywódca sefardyjskiej prawosławnej Partii Shas wezwał swoich zwolenników do tego (z okazji święta Rosz Haszana) by modlić się o zniszczenie wrogów narodu żydowskiego, w szczególności, Iranu i Hezbollah. Ovadia Yosef jest zany ze swoich kazać przepełnionych nienawiścią do „nie-żydów”

Rabin Ovadia Yosef powiedział dosłownie:

"Bóg powinien powalić i zabić Palestyńczyków oraz ich przywódcę Mahmuda Abbasa"

Wcześniej określił Palestyńczyków jako "węże" i modlił się, aby szef Autonomii Palestyńskiej „zniknął z tego świata”.

Przy innej okazji duchowy lider partii Szas powiedział:

Goje zostali stworzeni przez Boga w tym celu, aby obsługiwali żydów w sobotę. To jest jedyna przyczyna, dlaczego Bóg dopuścił, by pojawili się oni na świecie. Nie ma miejsca dla gojów w tym świecie, jeśli nie służą oni żydom”

Rabbi Ovadia Yosef jest uważany za jednego z najważniejszych przywódców religijnych w Izraelu. Partia Szas jest obecnie członkiem koalicji rządzącej w tym kraju i ma setki tysięcy zwolenników. Oświadczenia rabina Józefa były cytowane przez Jerusalem Post.

 

___

Smutne, ale prawdziwe. Głupich nie sieją.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika barra barra

barra barra nie jest wrogo

barra barra nie jest wrogo nastawiony do ludzi, ale jak słyszę o ludziach nawołujących do wojny i zniszczeń albo do usługiwania, to chyba nie są to ludzie. Są ludzie i ludzie.Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika barra barra

to powiedzenie dotyczy

to powiedzenie dotyczy każdego człowieka na Ziemi - naukowca, bankowca, chemika, fizyka, policjanta, wojskowego, prezesa, dyrektora, robotnika, nauczyciela, polityka, senatora, ......... Wyjątkiem sa ludzie głodujący, bezdomni, również ci co świadomie zerwali z cywilizacją i żyją w odosobnieniu, ......Co łączy pierwszych? jak robić żeby zarobić.Co łączy drugich? byt.Pierwsi wojują mieczem a giną wszyscy

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika John Moll

Witaj Dev.   Można

Witaj Dev. Można powiedzieć, że jest wszystko w porządku i żeby nie wdawać się zbytnio w szczegóły (z wiadomej przyczyny) - jestem zdrowy ;pWiele się zmieniło w ciągu tych kilku miesięcy i trzeba by tu dosyć długo opowiadać. . . ale trzeba przyznać, że te zmiany były konieczne ;) Najlepiej będzie, jak spotkamy się na czacie i porozmawiamy :) Dzięki i pozdrawiam.

Portret użytkownika Jacek

Ten żyd nie powiedział

Ten żyd nie powiedział niczego więcej, co nie byłoby zapisane w Talmudzie, czyli ich "świętej" księdze na której oparta jest żydowska cywilizacja. Najbardziej szowinistycznej, rasistowskiej i antyludzkiej księdze jaka kiedykolwiek została napisana. Księdze napisanej pod dyktando szatana, to nie ulega wątpliwości. I największą tragedią jest to, że ludzie (goje w ich nomenklaturze) w to nie wierzą. Żyd to najbardziej psychopatyczne plemię na Ziemi.

Portret użytkownika tyk

Dodam na marginesie,że

Dodam na marginesie,że ,,mesjasz",którego oczekują ma być nacjonalistą i ,,nastawili" się na to.Ma być taki jaki im pasuje i o ich poglądach,a jakie są ich poglądy to talmud im szczegółowo,,mówi".Na jakimś kongresie talmudy o tym,,mesjaszu"wspominali,że już czas jest ,,bliski"jego ,,przybycia".W sumie bliski i nie bliski bo jeszcze meczet na ,,placu budowy" stoi.

Strony

Skomentuj