Izrael zabronił dodawania fluoru do wody pitnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Państwo Izrael podjęło bardzo dobry krok na drodze do zabezpieczenia zdrowia swoich obywateli. Tamtejszy Sąd Najwyższy nakazał właśnie zaprzestanie fluoryzacji wody pitnej. Nakaz ma wejść w życie latem 2014 roku i do tego czasu żadna społeczność w Izraelu nie będzie miała dostępu do fluoryzowanej wody. 

 

Wyrok jest niewątpliwym sukcesem organizacji pozarządowych, które zabiegały o zaprzestanie dodawania fluoru do wody pitnej. Według ich argumentacji fluoryzacja powoduje nie tylko poważne zastrzeżenia, co do jej bezpieczeństwa dla organizmu, ale według badań nie przynosi żadnych pozytywnych efektów dla populacji.

 

Co ciekawe sąd zabronił nie tylko obowiązkowej fluoryzacji, ale w ogóle jakiejkolwiek. Fluoryzowanie wody pitnej miało za zadanie poprawę stanu uzębienia mieszkańców, ale o ile fluor faktycznie powoduje pozytywny efekt na szkliwo zębów to dodatkowo ma wiele działań niepożądanych i po prostu truje nasz organizm.

 

W Polsce oficjalnie nie prowadzi się fluoryzacji wody pitnej, ale mogą to być tylko pozory, ponieważ gdy sprawdzi się skład wód butelkowanych sprzedawanych w naszym kraju prawie wszystkie mają informacje o zawartości fluoru. Oznacza to po prostu, że pijemy wodę z domieszkami fluoru na poziomie, co najmniej takim jak Amerykanie, którzy są najbardziej zafluorowanym społeczeństwem na świecie.

 

W Europie Zachodniej w większości krajów również nie fluoryzuje się wody a kraje takie jak Norwegia czy Szwajcaria całkowicie odrzuciły ten pomysł. W Japonii udowodniono, że zęby dzieci pijących fluoryzowaną wodę są na podobnym poziomie rozpadu jak u dzieci niepijących takiej wody. Po prostu inny czynnik jest tutaj decydujący i nazywa się cukier.

 

Według obecnego stanu wiedzy fluor ma możliwość wpływania na funkcjonowanie mózgu. Z niektórych badań wynika, że powoduje on też spadek inteligencji. Znane są również opracowania wskazujące na zaburzenia pracy gruczołów takich jak szyszynka. Niektóre wnioski naukowe wymagające jednak gruntownego zbadania wskazują nawet na to, że fluor zwiększa możliwość zachorowania na chorobę Alzheimera czy raka pęcherza moczowego.

 

 

 

Źródła:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4366896,00.html

http://www.fluoridealert.org/uploads/israel_supreme_ct_july2013.pdf

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Nie przejmujcie się.

Nie przejmujcie się. Niewykorzystany fluor dodadzą wam do wody. Wodociągi w Polsce już posprzedawali żydom by teraz truć fluorem a w razie wojny zatruć wodociągi bakteriami i chemią.
 
 

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Pierwsze słyszę żeby ktoś

Pierwsze słyszę żeby ktoś udowodnił że fluoryzowanie wody pomaga na szkliwo zębów. Słyszałem za to że wiele badań wykazało że nie pomaga a w większych ilościach (fluor na zębach po wyschnięciu np. w nocy) uszkadza.

Portret użytkownika battery

Podobno fluor zabija

Podobno fluor zabija szyszynkę, robiąc z niej przezroczystą galaretkę.
oś na podobieństwo marskości wątroby
oś na podobieństwo marskości wątroby

Portret użytkownika Lech

Pozwolę się nie zgodzic ze

Pozwolę się nie zgodzic ze zdaniem, że fluor dla zębów jest korzystny- to powtarzane kłamstwo przez stomatologów, ktorym wbito do głowy na studiach, że tak jest i większość z nas bezmyslnie to powtarza. Były prowadzone badania na grupach dzieci myjących zęby pastą z fluorem i pastą bez fluoru-wynik, jeżeli chodzi o próchnice był taki sam! A teraz najśmieszniejsze, tą informacje otrzymałem od mojej Pani stomatolog i wiecie jakie z tego wnioski wyciągnęła ? Że to po prostu zła technika mycia zębów, natomiast fluor jest ok. Roześmiałem jej się w twarz i stwierdziłem, że wyciągam zupełnie inne wnioski-  fluor nie ma żadnego wpływu na zęby-zdziwiona popatrzyła na mnie i rozmowa się zakończyła.  Chyba większość z was  spotkała się z przebarwieniami na zębach u siebie albo swoich dzieci-to działanie właśnie fluoru ! Praktycznie na każdej pascie jest napisane, żeby małe dzieci miały nakładane na szczoteczkę ilośc pasty wielkości ziarnka grochu, wiecie dlaczego? Bo to jest cholernie trujące i szkodliwe paskudztwo. Dlatego ja stosuję dwie pasty bez fluoru-Herbal i Ziaja. Herbal kosztuje 2.4 a Ziaja 5.4zł. Herbal można dostać w Kauflandzie, a ziaje w sklepach zielarskich.

Portret użytkownika felicyta

@Izrael podjęło bardzo dobry

@Izrael podjęło bardzo dobry krok na drodze do zabezpieczenia zdrowia swoich obywateli.
 
-wg mnie podjelo b.zla decyzje, swiatowego pasozyda trzeba zwalczac

Portret użytkownika star

Dodawanie fluoru do wody

Dodawanie fluoru do wody pitnej oraz past, to nic innego jak utylizacja tego bardzo toksycznego pierwiastka poprzez nasze nerki. (Fluor powstaje w ogromnych ilościach w procesie produkcji aluminium - nie było wiadomo co z tym robić, wiec wymyślono świetny sposób). Poza tym to także świetny sposób na realizacje planu depopulacji oraz zobojętnienie i obniżania inteligencji społeczeństw (Zakrojone na szeroka skalę doświadczenia z podawaniem niewielkich ilości fluoru, prowadzono na wieźniach obozów koncentracyjnych oraz łagrów.
Jeśli chodzi o pasty bez fluoru, to trudno kupić taką, która nie tylko nie zawiera fluoru, ale także nie zawiera innych szkodliwych dodatków. więc może warto całkiem zrezygnować ze sklepowej pasty do zębów?.
Już kiedyś pisałam na tym forum, że najlepsze efekty daje mycie zębów szczoteczka z nałożoną niewielka ilościś sody oczyszczonej i skropioną kilkoma kroplami 3% wody utlenionej. (koszt takiej mikstury groszowy).
I prosze nie mysleć, że to ja wymysliłam jakieś niesprawdzone "dziwactwo", ponieważ przepis ten pochodzi z ksiażki autorstwa prof.medycyny Iwana Nieumywakina. Stosuję go od 2 lat, (ku rozpaczy mojej zmanipulowanej przez fluorową propagandę dentystki), i jestem b.zadowolona. Polecam spróbować.

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Strony

Skomentuj