Islamiści masowo mordują irackich żołnierzy, Zachód przygotowuje się do wojny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W sieci pojawiły się makabryczne zdjęcia, wykonane przez bojowników z ugrupowania ISIL, działających w Iraku. Najeźdźcy dokonują masowych egzekucji na irackich żołnierzach a zdjęcia przedstawiają stosy martwych ciał. Tymczasem Stany Zjednoczone nie podjęły jeszcze żadnej decyzji w sprawie interwencji militarnej, choć wygląda na to, że trwają właśnie przygotowania do wojny.

 

Amerykanie wysyłają do Zatoki Perskiej lotniskowiec USS George H.W. Bush wraz z dwoma dodatkowymi okrętami wojskowymi. Stany Zjednoczone wraz z Wielką Brytanią tworzą również specjalną grupę antyterrorystyczną, która przygotowuje się na wypadek, gdyby podjęto decyzję o bombardowaniu pozycji bojowników z ugrupowania ISIL. Według Baracka Obamy, jest to najbardziej prawdopodobna opcja.

 

Dość sporym zaskoczeniem jest współpraca wojskowa USA z Iranem. Kraj ten jest przygotowany na ewentualne działania wojskowe w Iraku a Amerykanie chcą przeprowadzić bezpośredni dialog w tej sprawie. Spodziewać się można, że irańskie wojska lądowe będą prowadzić wojnę z ugrupowaniem ISIL przy wsparciu ze strony amerykańskiego i brytyjskiego lotnictwa.

Irackie władze twierdzą, że udało im się zatrzymać uzbrojonych islamistów przed szybkim natarciem na Bagdad i odzyskano nawet kontrolę w niektórych miastach. Jednak w stolicy kraju doszło w sobotę do zamachu terrorystycznego, w wyniku którego zgnięło co najmniej 9 osób. Atak został przeprowadzony przez zamachowca-samobójcę, który prawdopodobnie należał do ugrupowania ISIL.

Stany Zjednoczone twierdzą, że ciężka sytuacja w Iraku jest zagrożeniem dla całego świata, ale przede wszystkim dla ich bezpieczeństwa narodowego. Niektórzy określają najazd islamistów na Irak jako największe zagrożenie dla USA od ostatnich 13 lat. Wydarzenie zostało również skomentowane przez znanego informatora WikiLeaks, byłego amerykańskiego żołnierza Bradley'a Manninga. Oskarżył on Stany Zjednoczone o ukrywanie prawdy o Iraku poprzez cenzurowanie i ścisłą kontrolę amerykańskich mediów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hathor

Znowu jakiś przekręt

Znowu jakiś przekręt jankesko-izraelski. Tylko żeby Persowie nie dali się wciągnąć w jakiś poważniejszy konflikt. Iran musi przewidzieć wszystkie  scenariusze.

Portret użytkownika achiles38

A kto to piekło tam

A kto to piekło tam zorganizował, najpierw wywołał wojnę pod zarzutem posiadania rzekomego, broni chemicznej i biologicznej przez Sadama. Potem przejechał walcem po tym kraju, powiesił Sadama, zarzucił kraj bombami fosforowymi i kasetynowymi, następnie obsadził marionetkowy rząd wybrany w niby demokratyczny sposób. A kim są ci obecni zwyrodnialcy którzy robią rzeź w Iraku, przecież to są najemnicy przez zachód opłacani wcześniej i militarnie wspierani w celu obalenia Assada, przywódcy Syryjskiego, którzy jak poczuli, że z Alawitami im się nie uda, poszli na słaby Irak . I widzimy tego skutki na powyższych obrazkach, owszem są straszne, ale to się dzieje wszędzie, gdzie ta dzicz jest zs smyczy przez wiadomo kogo spuszczana. To są skutki i przyczyny, a kto sieje wiatr, ten zbiera burze.

Portret użytkownika Komsomolec

Amerykanie zostawili Irak w

Amerykanie zostawili Irak w stanie spacyfikowanym a i tak doszło do odrodzenia islamistów. To znaczy że siła ludu jest większa niż nowoczesna supertechnologia jankesów. Nie mogą sobie poradzić z lekko uzbrojoną milicją, chociaż mają wszystko naszppikowane elektroniką.

Portret użytkownika senkan

Tragedia zeby tak sie

Tragedia zeby tak sie mrdowac,az sie ciezko patrzy na to.Zycie jest darem i ludzie nie maja prawa go odbierac.Ci ludzie naprawde maja najnizsza gadzią wibracje.

Portret użytkownika dog

podobne sceny będą sie

podobne sceny będą sie niestety rozgrywać na zachodzie europy za kilka kilkanaście lat z tą rużnicą że w roli zabijanych będą obywatela zachodnich państw

Portret użytkownika N1KT

ten film koniecznie muszą

ten film koniecznie muszą zobaczyć rządzący krajem - bo jeśli dalej tak będzie jak widać to zwyczajną koleją rzeczy czeka ich taki sam los...

Strony

Skomentuj